Skocz do zawartości
Gość lupus775

zamek tylnej klapy w kombi B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lupus775

Witam,

Koledzy mam problem z tym zamkiem jak zamykam z pilota (bo kluczykiem nie da się przekrencić) to zamyka wszystkie drzwi oprócz tylnej klapy która jest otwarta. Rozebrałem osłone tylnej klapy odkręciłem wszystkie śrubki i dziadostwo nie chce wyjść. Chcę go zozkręcić i przeczyścic bo ponoć to pomoże ale nie wiem jak go wyjąć. Kto pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam siedzi taki czarny plastik,ja też miałem problem z jego wyjęciem,musisz poodpinać wtyczki,popatrz czy czasem właśnie w którejś wtyczce nie zasyfiło się w środku,czasem dostaje się tam wilgoć,i może styk zaśniedział,ja miałem problem z otwieraniem klapy klamką,blokował się mikrostyk ,wyczyściłem wszystko ,potraktowałem WD i dział jak ta lala.

pozdrawiam

DJ-KOWAL:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjęcia zamka ( to tez u siebie przerabiałem ) musisz wyjąć sprężynę która przechodzi przez centralną części zamka. No może źle nazwałem chodzi o drut zabezpieczający, trzeba go rozszerzyć i nałożyć za rant obudowy zamka bo wysunąć się nie da bo jest opór, podobnie przy zakładaniu. Trochę karkołomna robota ale chwila cierpliwości i masz zamek na wierzchu. Tylko uważaj abyś dobrze dopasował zewnętrzną listwę do klapy przed jej przykręceniem.

 

A i jeszcze sprawdź ust. cięgła zamykającego od centralki to też jest ważne najlepiej jak masz już wszystko poczyszczone i założone prócz obudowy klapy, włazisz jak Wąski do budy i sprawdzasz jak zamyka i otwiera centralka ew. regulacja długości cięgła.

Edytowane przez pdrobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodać nic ująć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lupus775

dzięki dałem rade faktycznie ten ch... drut wyjąłem i zamek elegancko wyszedl

zablokował się mikro wyłącznik ale już naprawiłem przeczyściłem i chodzi jak nówka

chcę jeszcze sprawdzić wycieraczke a głównie to spryskiwacz bo jak go włączam to nie sika na wprost tylko co jakiś czas delikatnie przesuwa się w prawo i wraca do poprzedniego ustawienia coś mi sie wydaje że coś w środku jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zablokował się mikro wyłącznik ale już naprawiłem przeczyściłem i chodzi jak nówka
mi się blokowała też klamka która przyciskała ten że mikro wyłącznik,poszedłem po rozum do głowy i wcisnąłem obciętą sprężynkę od długopisu pod blaszkę mikrostyku,teraz otwieram kufer leciutkim"muśnięciem" klamki,jak w nówce sztuce,a nawet lepiej

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesieek30

Mam problem z tylnim zamkiem klapy . Klapa zamyka sie ale komputer wyswietla ze jest otwarta tak poza tym wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój problem z zamkiem tylnej klapy polega na tym ze otwiera sie tylko z kluczyka. rozebrałem tapicerke klapy jak naprawiałem silniczek wycieraczki bo był zatarty i nie kręcił i przy okazji chciałem zobaczyc czy moze jakies ciegiełko spadło czy cos ale nic nie widze tam. ma ktos z was drodzy koledzy jakies sugestie, albo sie sam spotkał z takim problemem? bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mój problem z zamkiem tylnej klapy polega na tym ze otwiera sie tylko z kluczyka. rozebrałem tapicerke klapy jak naprawiałem silniczek wycieraczki bo był zatarty i nie kręcił i przy okazji chciałem zobaczyc czy moze jakies ciegiełko spadło czy cos ale nic nie widze tam. ma ktos z was drodzy koledzy jakies sugestie, albo sie sam spotkał z takim problemem? bede wdzieczny.

a jak naciskasz pilota to dzieje sie w zamku cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mój problem z zamkiem tylnej klapy polega na tym ze otwiera sie tylko z kluczyka. rozebrałem tapicerke klapy jak naprawiałem silniczek wycieraczki bo był zatarty i nie kręcił i przy okazji chciałem zobaczyc czy moze jakies ciegiełko spadło czy cos ale nic nie widze tam. ma ktos z was drodzy koledzy jakies sugestie, albo sie sam spotkał z takim problemem? bede wdzieczny.

 

Sprawdź na początek połączenia kabli dochodzących do zamka.Jeżeli są OK to posprawdzaj zamek od środka :)

A dzieje się cokolwiek podczas otwierania z pilota czy w ogóle nie reaguje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź na początek połączenia kabli dochodzących do zamka.Jeżeli są OK to posprawdzaj zamek od środka

A dzieje się cokolwiek podczas otwierania z pilota czy w ogóle nie reaguje?

jak otwieram z pilota to nic sie nie dzieje. nawet najmniejszego szmerku nie slychac i zero reakcji tak samo jak otwieram przełącznikiem w drzwiach kierowcy. tez zero reakcji. jedynie kluczykiem jak sie przekrci to sie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak otwieram z pilota to nic sie nie dzieje. nawet najmniejszego szmerku nie slychac i zero reakcji tak samo jak otwieram przełącznikiem w drzwiach kierowcy. tez zero reakcji. jedynie kluczykiem jak sie przekrci to sie otwiera.

 

W takim razie sprawdź sam zamek,podejrzewam że instalacja będzie OK.Zimne luty w zamku-to na początek.Reszta działa poprawnie?Tzn.oświetlenie wewnątrz,inne drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i ja do was sie dokleje a wiec ja mam troszku inny przypadek jak otwieram nie swieci swiatełko jak recznie przesune zamek o 1 raz to swieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i ja do was sie dokleje a wiec ja mam troszku inny przypadek jak otwieram nie swieci swiatełko jak recznie przesune zamek o 1 raz to swieci

 

To go rozmontuj i sprawdź krańcówkę-to ona jest za to odpowiedzialna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie sprawdź sam zamek,podejrzewam że instalacja będzie OK.Zimne luty w zamku-to na początek.Reszta działa poprawnie?Tzn.oświetlenie wewnątrz,inne drzwi...

wszystko poza tym działa jak nalezy. oświetlenie działa, poza bagaznikiem zamki sie otwierają i zamykają. czyli to tez moze byc pierdoła jakaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko poza tym działa jak nalezy. oświetlenie działa, poza bagaznikiem zamki sie otwierają i zamykają. czyli to tez moze byc pierdoła jakaś?

 

Si ;) Zamek do rozbiórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki. wielki dzieki za pomoc :) w weekend sie tym zajme bo teraz pogoda taka nie bardzo na rozbieranie autka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja równiez podłączę się pod temat, a mianowicie mam paska kombi z 98 roki, dzisiaj stwierdziłem, że jak włączę centralny zamek z pilota to wszystkie drzwi automatcznie pyk i zamknięte, natomiast tylna klapa bagażnika nie, próbowałem zamknąć z kluczyka zamek tylny lecz po włożeniu kluczyka ten nawet się nie przekręci, starałem się go oczyścić i udrożnić aby działal i nic, nie przekręca się. Co to może być??? Spotkał się juz może z taką usterką ??? ps. jeżeli chodzi o światła to we wnętrzu jest ale w bagażniku od momentu zakupu autka nie ma podświetlanego bagażnika :)

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Ja równiez podłączę się pod temat, a mianowicie mam paska kombi z 98 roki, dzisiaj stwierdziłem, że jak włączę centralny zamek z pilota to wszystkie drzwi automatcznie pyk i zamknięte, natomiast tylna klapa bagażnika nie, próbowałem zamknąć z kluczyka zamek tylny lecz po włożeniu kluczyka ten nawet się nie przekręci, starałem się go oczyścić i udrożnić aby działal i nic, nie przekręca się. Co to może być??? Spotkał się juz może z taką usterką ??? ps. jeżeli chodzi o światła to we wnętrzu jest ale w bagażniku od momentu zakupu autka nie ma podświetlanego bagażnika :)

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

Wkładkę zamka pożądnie przeczyść,może być nawet WD40 bo wypłucze cały syf.Nie smaruj-najlepiej silikonspray do tego użyj,smary odpadają bo zbiera się na nich syf i blokuje zapadki we wkładce zamka.Jak już otworzysz to posprawdzaj zamek,mikrostyki,ale przede wszystkim siłownik i czy dochodzi do niego napięcie podczas otwierania-potrzebna druga osoba.Co do oświetlenia-jak już wspomniałem-mikrostyk w zamku,bądź taki banał jak żarówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, jutro poczyszczę i sprawdzę, a gdzie dokładnie sa te mikro... coś tam, coś tam :) ponieważ ja nie znam się doslownie i czy je widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności