Skocz do zawartości
jarod

trzecie światło stopu

Rekomendowane odpowiedzi

cze,

a ja mam takie pytanie czy istnieje możliwość wymiany żarówki lub diody(cokolwiek tam siedzi) w tzrecim świetle stop w kombi, bo jak hamuje wygląda to na mocno szczerbaty stop, jak dostaje się do zamka to odkręcam dwie śrubki i mocno siągne za tą welurową pokrywe i zatrzaski puszczają, ale potem zostaje dostać się do górnej części szyby czy tam też są jakieś zatrzaski czy jest to część nierozbieralna i łatwa do połamania, jak się tam dostać?

wiem że brak takiej żarówki prędkości nie daję ale inaczej wygląda i chciałbym ją wymienić

 

dz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory (czy przypadkiem świecą tylko ledy krańcowe - 5 pierwszych i 5 ostanich)

 

Więc zanim zabierzesz się za szczerbaty stop - sprawdź:

 

- wszystkie włókna żarówek w światłach tylnych.

- na krótko podłącz tylny środkowy stop i upewnij się że na 1000% ledy są przepalone.

 

Ja też tak miałem po wymianie żarówek świateł stopu - środkowy stop sam się naprawił :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

ostatnio wymieniłem całą prawą lampę więc może coś żle złożyłem, rozbiore to jeszcze raz i złoże na nowo,

a z tego stopu to patrząc na tył auta, to jak jest pasek 3 stopu to od lewej: jedna swieci, 1 nie świeci i potem już wszystkie do końca świecą

dz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić podając na krótko napięcie pod środkowy stop.

Jak przepaliła się dioda to trzeba rozbierać i lutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

pozostaje dostać się do górnej części szyby czy tam też są jakieś zatrzaski czy jest to część nierozbieralna i łatwa do połamania, jak się tam dostać? Rozbierał to kto???

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat,

Rozbierałem to wczoraj u siebie, także mały FAQ na gorąco, w sumie błacha sprawa,

 

U mnie jest po jednej śrubie - z prawej i lewej strony tapicerki klapy bagażnika.

Po odkręceniu, trzeba tak wywinąć spód tapicerki (to co jest pod szybą) aby dało się spod niej wywinąć tapicerkę "ramy" klapy - tę trzeba wyciągnąć całą - lewa strone szarpiemy w prawo, prawą a lewo, a górę, tam gdzie stop, do siebie.

Ja wyginałem to dosyć spokojnie (przy ok 10st ciepła, nic nie pękło), twarde ale elastyczne tworzywo.

 

Samą obudowę stopu rozbiera sie za pomocą przycisku na nim - taki prostokąt na środku- i "łamie" w rękach - ostrożnie ale energicznie.

W stopie u mnie znajdowało się 8szt 12V/5W zwykłych żarówek, takich samych jak do świateł postoju z przodu, które też od razu wymieniłem.

Aha, nic się tam nie lutuje.

 

Montaż.

 

Są tam dwa typy zaczepów:

1. wywinęta, coś w kształcie litery "m"

2. i taki "grot strzały"

 

Pierwszy typ przed montażem ma być włożony w bude auta, nie w plastiku! Jeśli przy demontażu zostały na plastiku, przekładamy,

Drugi typ ma być - logiczne - w plastiku.

 

Na końcu wystarczy przypasować, przyda się więcej światła, jeśli wszystko ok, to wtedy bum bum. Na bank nic się nie połamie. Mi brakowało jednego przed demontażem jak i po :fajny

Edytowane przez marlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, że zdjęć brak... :| byłyby bardzo przydatne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jeszcze nie rozbierałem tego ustrojstwa i zanim to zrobię mam parę pytań czy to prawda z tymi żarówkami że wszystkie muszą być ok?

 

Ja mam tak że lewa część się nie świeci wo-gule środek za każdym razem się świeci a prawa strona jak się puknie to zaczyna świecić :/ co to może być do jasnej ciasnej???

W tym opisie chodzi tylko o 3 światełko te w klapie varianta.

 

Macie jakiś pomysł czy ktoś tak miał już??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja jeszcze nie rozbierałem tego ustrojstwa i zanim to zrobię mam parę pytań czy to prawda z tymi żarówkami że wszystkie muszą być ok?

 

Ja mam tak że lewa część się nie świeci wo-gule środek za każdym razem się świeci a prawa strona jak się puknie to zaczyna świecić :/ co to może być do jasnej ciasnej???

W tym opisie chodzi tylko o 3 światełko te w klapie varianta.

 

Macie jakiś pomysł czy ktoś tak miał już??

 

Nie-nie wszystkie muszą być OK,poza tym w 3BG masz diody z tego co wiem,a w 3B są żarówki W5W.Musiałbyś sprawdzić diody,ale przede wszystki posprawdzać punkty mocowania,mogą być zimne luty,dlatego jak "pukniesz" to się zaświecają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie-nie wszystkie muszą być OK,poza tym w 3BG masz diody z tego co wiem,a w 3B są żarówki W5W.Musiałbyś sprawdzić diody,ale przede wszystki posprawdzać punkty mocowania,mogą być zimne luty,dlatego jak "pukniesz" to się zaświecają

 

Czyli które muszą być ok?. Jak pozbyć się zimnych lutów? I przede wszystkim jak dostać się do tej lampy żeby nie połamać czegoś po drodze do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli które muszą być ok?. Jak pozbyć się zimnych lutów? I przede wszystkim jak dostać się do tej lampy żeby nie połamać czegoś po drodze do niej.

 

Tylna klapa-najpierw demontujesz tapicerkę-pod uchwytami są zaślepki,tam są wkręty,jeszcze dwa wkręty po każdej stronie niedaleko szyby.Reszta jest na zatrzaskach.Jak już to zdemontujesz to plastik wokoło szyby (od strony zawiasów) taki zachodzący na boki-jest na zaczepy-delikatnie,nie połam ;) i juz jesteś przy lampce.Zimne luty-trzeba je poprostu przelutować jeszcze raz,bo stare luty nie trzymają poprostu pinów z LED'ów. Tu popatrz jeszcze

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylna klapa-najpierw demontujesz tapicerkę-pod uchwytami są zaślepki,tam są wkręty,jeszcze dwa wkręty po każdej stronie niedaleko szyby.Reszta jest na zatrzaskach.Jak już to zdemontujesz to plastik wokoło szyby (od strony zawiasów) taki zachodzący na boki-jest na zaczepy-delikatnie,nie połam i juz jesteś przy lampce.Zimne luty-trzeba je poprostu przelutować jeszcze raz,bo stare luty nie trzymają poprostu pinów z LED'ów. Tu popatrz jeszcze

 

No i się udało tapicerkę zdjąłem dostałem się do lampy i zrobiłem. Coś było ze stykiem podłączeniowym przeczyściłem i wszystkie działają prawidłowo dalej wiem że coś musiało być nie halo no ale działają wszystkie :) Będę musiał dokupić parę tych metalowych zaczepów bo niektóre były lub mi się udało uszkodzić, ale po złożeniu wszystko działa i jest dopasowane więc narazie zaczepy będą czekać.

 

Tak więc dzięki Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety usterka powróciła czyli zimne luty. Będzie trzeba jakoś to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe wyjaśnienie dla potomnych.

 

Passat B5 z 2000 roku. Tylne środkowe światło stopu nie świeciło. Dostałem się do niego w prosty sposób.

 

1. Odkręcenie dwóch śrub na łączeniach plastików przy prawej i lewej dolnej krawędzi szyby w klapie bagażnika (KOMBI).

2. Odciągnięcie z wyczuciem dolnego rogu (prawy i lewy) osłony/tapicerki bagażnika.

3. Wywinięcie górnej tapicerki/osłony bagażnika na zewnątrz nad tapicerkę górną.

4. Wyszarpanie ale z umiarem tapicerki górnej - jest na 4-rech zapinkach metalowych - do siebie - w dół klapy.

5. Odkręcenie lampy - 2x torx 20

6. Rozebranie lampy - są dwie strony, jedna z widocznym zaczepem na środku i tej strony nie ruszamy i druga, z widocznymi 3-ma zaczepami (małymi) w trzech prostokątnych otworach. Można je łatwo i bez wysiłku rozczepić wkładając płaski wkrętak w szczeliny i odpowiednio nim operując można odgiąć te zaczepy na tyle, aby osłonka dała się zdjąć.

7. Po zdjęciu osłonki (w której są powciskane żarówki) możemy przystąpić do wymiany.

 

Żarówki w tej wersji to w5w 12V 5W. Jest ich 8 sztuk. U mnie wszystkie były spalone. Po wymianie światło stop działa jak nowe.

Składamy w odwrotnej kolejności. Najpierw osłonkę z żarówkami przykładamy stroną z szerokim zaczepem do obudowy (musi idealnie pasować, a potem z wyczuciem przyciskając 3 zaczepy zapinamy drugą część. Przykręcamy lampę dwoma torx'ami do klapy, wkładamy wtyczkę (o ile ją wyciągaliśmy) i zakładamy górna tapicerkę drzwi. Tu postępujemy w sposób odwrotny, do ściągania. Najpierw dopasowujemy zaczepy, które dociskamy do klapy aż zaskoczą, potem podwijamy na spód dolne krawędzie górnej tapicerki pod dolną. Całość zajmuje około 20 minut, pod warunkiem, że mamy nowe żarówki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat z takim zapytaniem, czy we wszystkich Passatach FL trzecie światło stop jest na LED'ach czy żarówkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie forumowiczów

 

mam problem nie świecą mi wszystkie diody w trzecim świetle hamowania w pasacie b7 r 2012 .

jak zdemontować to światło ?

 

czy istnieje schemat ideowy lub montażowy ? pytam bo chcę wlutować spalone diody lub inne elementy .

 

proszę o pomoc

pozdrawiam serdecznie Michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności