Skocz do zawartości
PeGaZ_28

Silnik AVF świece żarowe - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

we wtorek dokonałem zakupu świec do silnika jak w temacie. Kupiłem NGK Y-732U 2408. Po wymontowaniu starych i obejrzeniu wszystko wyglądało OK (wyglądały niemal identycznie - stare były BERU). Niestety problem pojawił się po wkręceniu jednej z nich - nie wchodzi na nie kapturek. Tzn. wchodzi ale nie zatrzaskuje się.... Niestety musiałem włożyć stare i poskręcać wszystko do kupy (w tym obudowę filtra paliwa - jakiś chory umysł tam umieścił świeczkę).

 

Może ktoś napisze o co chodzi, jedyne co znalazłem tu: Katalog NGK to to że są dwa typy:

 

Fgst --> 3B-2-350-000 Y-732U 2408

Fgst 3B-2-350-001 --> Y-741U 5065

 

Co oznacza to Fgst - i czy różnica w tych świecach mogła stąd wynikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Do numeru nadwozia --> 3B-2-350-000 Y-732U 2408

Od numeru nadwozia 3B-2-350-001 --> Y-741U 5065

 

 

Nie lepiej było wziąć nowe Beru lub Bosche?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do numeru nadwozia --> 3B-2-350-000 Y-732U 2408

Od numeru nadwozia 3B-2-350-001 --> Y-741U 5065

 

 

Nie lepiej było wziąć nowe Beru lub Bosche?

 

HHA

 

Czyli jak mam:

 

WVWZZZ3BZ2E161592 to powinny pasować....? Więc co robię nie tak - w starych bez problemu po założeniu kapturka i dociśnięci był "klik" - po którym do zdjęcia kapturka trzeba było użyć sporej siły, a w nowych nie ma "klik-u" i kapturek nie siedzi tak pewnie...

Jedyna różnica jaką zauważyłem to różnica w długości czarnej "izolacji" nad łbem śruby do wkręcania.

 

Co do marki - wziąłem to co mieli u mnie na wiosce w sklepie (samochód naprawiam w OStrowi Maz. - tam mam warsztat u wuja) .... Cena była też w miarę(???) - 25PLN/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej było wziąć nowe Beru lub Bosche?

 

Zwróciłem dzisiaj te NGK. Czy możesz Hani podać numer BERU jaki będzie pasował, po tym co napisałem powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

BERU: GN855 - 42,5zł/sztuka

BOSCH: 0 250 202 022 - 45zł/sztuka

 

OE VW-Audi: N 101 401 05 - 124,55zł/sztuka

 

Ceny detaliczne.

 

 

Generalnie świece z czarną izolacją.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha

 

To jeszcze ja zapytam się o świece do silnika ATJ.

Jakie będa pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

bylem dzisiaj w sklepie i pytalem o ceny swiec. Gosc sprawdzil w katalogu i podal mi takie ceny za ngk 30 zl, za beru jakies 32 Czy to normalne ceny czy cos nie teges?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vmax

Dzis sie okazało ze mam spalone dwie swiece w moim AVF , i w sklepie mi powiedziano ze są 2 rodzaje świec(długie i krótkie) do tego silnika ,te jakie wykreciłem z mojego były krótkie czyli takie same jak do silnika AFN czyli BOSCH 0100226227 , wie ktos moze o co tu chodzi ??Moze ktos wczesniej wkrecił do mojego silnika nie te swiece :zdziwko: ,czym sie róznią od siebie te 2 rodzaje AVF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś już właściwie są długie i krutkie (taka konstrukcja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Przeważnie było tak, że świece krótkie (czarna izolacja) były stosowane do roku 2001.

 

Świece długie (zielona izolacja) były stosowane od roku 2002.

 

 

 

Pozatym Panowie, temat świec chyba został już zupełnie wyczerpany na tym forum.

Wszyscy pytający powinni się zaznajomić z wyszukiwarką. Wystarczy wpisać szukany tekst "żarowe" lub "świece" i wszystko jasne.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności