Skocz do zawartości
Blody

Spalnie nagle wzrosło

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem tematy na forum na temat spalanie ale kazdy ma inne objawy (wiekszosc objawia sie spadkiem mocy oraz wysokim spalaniem srednik np. 8l lub nawet 10l na 100 km)

 

U mnie problem wyglada tak, podczas gaszenia i odpalania samochod caly czas sie mocna trząsł wymienione zostaly poduszki pod silnikiem bylo ok po 2 dniach znow tenm sam problem, pojechalem do lasu ;);) wróciłem wylacza silnik zero trzesenia sie nic kompletnie (to bylo wczoraj) dzis odpalam wszystk ook ale......... 1 bieg i ruszam delikatnie zimny silnik spalanie tymczasowe 35 l :eek::eek::eek: gdzie zawsze bylo max 14 l mowie sobie ok zimny silnik 2 bieg 3 bieg 4 bieg i na 4 biegu 90 km/h zawsze mialem spalanie zeby wasn ieoklamac hmm 5,6 - 5,9 w tych granicach a teraz ?? gdy sie rozgrzal mam spalanie min 6,5 leciutko dodam gazu i skacze (zawsze do max 11l ) 16 - 17 l

 

Nie mam mozliwosci zrobienia Vaga do konca tygodnia :(:( moze nie bedzie trzeba moze ktos mial tak samo ?? srednie spalanie hm niby ok nei robilem jeszcze dluzszej trasy tylko po miescie i srednie wydaje mi sie ok tzn 7,5 l a mzoe za duzo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie pojawilo ostatnio bardzo podobny efekt ..

na zimnym silniku na luzie spalanie wzroslu z 0.7/0,8 do 1.1/1.2 oraz podaczas jazdy drastycznie wzroslo. Na rozgrzanym silniku problem spalania na postoju znika ale podczas jazdy nadal pali duzo. Jeszcze podczas postoju na biegu (automat) mozna uslyszec takie stukanie/klekotanie , nie wiem jak to nazwac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw inwestujemy trochę czasu w poszukiwanie podobnego tematu:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=du%C5%BCe+spalanie++site%3Avw-passat.pl&btnG=Szukaj&lr=

(no, kilka się znalazło...)

 

w kolejnym kroku robimy logi i jako pierwszego podejrzanego - przepływomierz - sprawdzamy pod kątem tego, co i jak mierzy... (prenumeratorzy autoświatu wymieniają w ciemno, bo to łatwiejsze niż podpięcie komputera ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek :) wyszukales mi w googlach to co ja przeczytalem tutaj na forum a przeczytalem prawie wszystkie wiec juz zainwestowalem czas w forum a nie w google :)

 

a co do przeplywomierza no to yyy jesli sie myle to mnie poprawcie ale jesli on "walnie" to autko max 120 pojedzie i do tego ewidentnie widac ze bez mocy - dobrze mysle ??

 

Jesli bede mial dzis troszke wolnego czasu po pracy to wlece na kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie pojawilo ostatnio bardzo podobny efekt ..

na zimnym silniku na luzie spalanie wzroslu z 0.7/0,8 do 1.1/1.2

 

A może kolega ma ustawione "auto" na climatronicu? Skoro jest ostatnio cieplej (przez szyby w środku nagrzewa bardziej) to się załącza klima i ma prawo na wolnych być takie spalanie (szczególnie zaraz po odpaleniu auta, żeby uzyskać określoną temperaturę wewnątrz). A efektem "stukotania" może być właśnie wiatrak, albo sprężarka klimy.

 

A poza tym spalanie na wiosnę też może być efektem wymiany ogumienia na szersze (czasem sporo) letnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Auto ustawione nie mam aczkolwiek ECON na 19 stopni. Zauwazylem tez ze wczoraj na trasie hmm okolo 100 km ale nie prostej tylko przez miejscowosci pelno zakretow i redukcji biegów autko splailo mi jak spojrzalem na srednie spalanie 6 litrów wiec srednie pokazuje ok bo tyle powinno palic, ale te spalnie chwilowe to jest masakra bo albo srednie zle pokazuje albo chwilowe rozumiecie. Opon nie wymienialem ale sprawdze jak podniose temp na np 23 - 24 moze wtedy bedzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do przeplywomierza no to yyy jesli sie myle to mnie poprawcie ale jesli on "walnie" to autko max 120 pojedzie i do tego ewidentnie widac ze bez mocy - dobrze mysle ??

niestety nie... takie coś wystąpi jesli przepływomierz uszkodzi się fizycznie (lub go wypniesz). Większość problemów z dziwnymi wahaniami lub pojawianiem się i znikaniem mocy polega nie na braku sygnału z przepływomierza, tylko na błędnych wskazaniach powodujących natychmiastową zmianę składu mieszanki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może kolega ma ustawione "auto" na climatronicu? Skoro jest ostatnio cieplej (przez szyby w środku nagrzewa bardziej) to się załącza klima i ma prawo na wolnych być takie spalanie (szczególnie zaraz po odpaleniu auta, żeby uzyskać określoną temperaturę wewnątrz). A efektem "stukotania" może być właśnie wiatrak, albo sprężarka klimy.

 

A poza tym spalanie na wiosnę też może być efektem wymiany ogumienia na szersze (czasem sporo) letnie.

 

klima econ , oponki jeszcze zimowe (brak kasy chwilowo) ... z tego co koledzy z grupy W-M mi podpowiedzieli to EGR do czyszczenia .. jutro sie tym zajme i zobacze efekty .. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli zrobic logi i wtedy bedzie wiadomo co z czym zjesc ?? bo mozliwe ze nagle zaczal zle podawac mieszanke ?? tak nagle z dnia na dzien ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blody, mam ostatnio to samo, wszystkie objawy sie zgadzaja, robilem juz logi statyczne, bs, dynamiczne....dalem do oceny bo sam nie wiedzialem nic nadzywczajnego... ;/ lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chcialbym sie podlaczyc pod temat:)

Posiadam passka 1.9 tdi ATJ 115 PS 4 Motion.i zdaje mi sie ze mi troche za duzo lyka.Komputer mi na postoju pokazuje 5 litrow.Na baku robie ok 740 KM ,z czego 80% to autostrada a 20% tryb mieszany.predkosc na autostradzie ok 160 km/h a reszta 80-120 kmh.

Dlatego pytanko glownie do posiadaczy tego modelu passka,ile wy robicie na baku?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko dobrze Ci pali, a to co pokazuje na postoju to g... warte bo chyba 3bg mialy dopiero spalanie mierzone w litrach/godz .. chyba ze Twoj model tez juz to ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris01 tak to juz jest z 4motion ale chyba ciut za duzo ci pali nie wiem ja uważam ze mi też troche łyka ale srednio mam 8.2 na zbiorniku robie 780 km z czego większość to górki ale i też z górki....na trasie mam 6.2 do 6.5 komp pokazywał 920km na zbiorniku no i przy 140km/h pali 7 litrów może ci coś pomoże te kilka danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spalanie chwilowe to chyba norma u mnie dochodzi do 50 litrów, a przy dowawaniu na 3 i 4 nawet lekko jest po 18. W ogole ten komputer jest bez sensu... pokazuje jakies chore wyniki... jak sie stoi w korkach pokazuje srednie 19 litrów a pali realnie z 11-12.

tak samo z tym pokazywaniem ile km mozna jeszcze przejechac... chyba na 5 90 km/h.

te komputery to jedno wielkie gówno. pokazywal mi, ze moge przejechac 790 przejechalem ledwo 600....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się mnie komp zawyża troche jakieś 0,2 l na stacji wychodzi mniej ale ilość kilometrów jakie się przejedzie jeszcze pokazuje ok w zalezności od sytuacji jade z górki pokazuje więcej jade do góry ilość spada więc tu mi działa perfekt jak mam 0 to w baku zostaje paliwa na 30 kilometrów sprawdzałem vagiem vag ci pokaze ile masz litrów w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam spalanie czytane z MFA okolo 7-5-8,0 a niestety realnie zmierzylem spalanie (na stacji)wychodzi okolo 8,0-8,5 litra.... logi sprawdzane, statyczne i dynamiczne i nic!!! musze dodac ze jezdze normalnie, cos jest spieprzone i nie wiem co, sprzedaje to padlo.

 

Rok temu o tej porze komp wskazywal przy PSJ 5,7 i na ostrym bucie max 6,8 w cyklach mieszanych, na pelnym baku robilem 900-960km do zaswiecenia sie kontrolki, dzisiaj zrobie max 660-700 i to byloby na tyle...

Edytowane przez emate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam spalanie czytane z MFA okolo 7-5-8,0 a niestety realnie zmierzylem spalanie (na stacji)wychodzi okolo 8,0-8,5 litra....

 

mowisz o tiptronicu ??? jezeli tak to spalanie masz w normie .. :-(

 

a jak o ATJ moze wtryski leja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie leje,sprawdzałem na VAG-u a nawet dzisiaj pojechałem na diagnostykę, tak, mowa cały czas o ATJ, coś grzebałem przy aucie dziś, zobaczymy za parę dni jak wyjdą moje obserwacje, dam znać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie leje,sprawdzałem na VAG-u a nawet dzisiaj pojechałem na diagnostykę, tak, mowa cały czas o ATJ, coś grzebałem przy aucie dziś, zobaczymy za parę dni jak wyjdą moje obserwacje, dam znać

 

 

ok , czekamy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecalem napisalem...niewielka roznica nastapila, ta sama trasa do pracy i z pracy, rano zejde spokojnie do 6 litrow, wracajac z roboty juz nie jest tak latwo, 8 litrow jak nic, dodam ze nie ma na to wplywu owczy ped na zupke i drugie danie ;)

 

Mam wrazenie, ale nie potrafie tego racjonalnie odniesc do czegokolwiek, roznice w spalaniu zwiazane sa z temperatura powietrza, rano na 7 jak smigam temp wynosi okolo 10-15 stopni, wracajac temp. juz siega 20-25 stopni...bo naprzyklad o 7 na swiatlach stojac spalanie na mfa nie skacze gwaltownie, natomiast o 15 na swiatlach przy wysokiej temp powietrza kazda sekunda to 0.1 litra w gore!!! musialbym chyba filmik nakrecic bo to jest wrecz niemozliwe, pozatym przeciez silnik szybciej sie nagrzewa przy wyzszej temp powietrza wiec tez samochod na elektronicznym ssaniu nie jezdzi tak dlugo...czyzby byloby to zwiazane z intercoolerem...czy moze czujnikiem g2/g62..? nie mam pojecia, moze ktos pomoze rozwiklac tajemnicza zagadke ;)

Edytowane przez emate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności