Skocz do zawartości
Karrewagen

Uszczelka pod pokrywą zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mechanik po zdiagnozowaniu mi auta a mianowicie dziwnych zapachów spod maski ustalił: walnięta uszczelka pod pokrywą zaworów i lekko przepuszcza olej który później po nagrzaniu silnika śmierdzi. Miał mi to zrobić znajomy bo wisi mi przysługę, ale cierpi na braku czasu. zabiorę się za to osobiście wraz z przyjacielem mechanikiem. Może mi ktoś podać numery uszczelek które mi będą potrzebne(podobno jest ich kilka, główna i jeszcze jakieś małe w środku,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ETCE występuje tylko jedna uszczelka pod pokrywę zaworów. Proszę bardzo.

 

2025ca0bbe91a979m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nr 15 i 16 z tego rysunku po 3 sztuki, pod nakrętki pokrywy zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była wymieniana uszczelka victora reinza i co nówka sztuka dobra guma i leciało po pewnym czasie jak nie wiem, potem zostało rozebrane odtłuszczone wyczyszczone i dodatkowo do uszczelki specjalnego silikonu i teraz trzyma jak nie wiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie była wymieniana uszczelka victora reinza i co nówka sztuka dobra guma i leciało po pewnym czasie jak nie wiem, potem zostało rozebrane odtłuszczone wyczyszczone i dodatkowo do uszczelki specjalnego silikonu i teraz trzyma jak nie wiem

ja mam ten sam problem z ta sama uszczelka tej samej firmy (podobno najlepsze)... tylko ze u mnie silnik AFN czyli taki jak kolega wyzej, uszczelka wystepuje tylko jedna wystarczy ze podasz rocznik auta i oznaczenie silnika, no a co do tego jakiej jakosci jest ta uszczelka to mam pewne watpliwosci bo po zalozeniu pelnego kompletu za 90 zl lacznie z tymi 3 mniejszymi uszczelkami po okolo 10 tys znowu zaczela cieknac... i to na calej dlugosci;/ pokrywa dokrecona jak trzeba, no i przy montazu byl uzywany ten specjalny sylikon , teraz sprouje na sucho i zobacze jak dlugo wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie była wymieniana uszczelka victora reinza i co nówka sztuka dobra guma i leciało po pewnym czasie jak nie wiem
no a co do tego jakiej jakosci jest ta uszczelka to mam pewne watpliwosci bo po zalozeniu pelnego kompletu za 90 zl lacznie z tymi 3 mniejszymi uszczelkami po okolo 10 tys znowu zaczela cieknac... i to na calej dlugosci;/ pokrywa dokrecona jak trzeba, no i przy montazu byl uzywany ten specjalny sylikon , teraz sprouje na sucho i zobacze jak dlugo wytrzyma

Koledzy było już o wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów i jej cieknięciu. Prawdopodobnie pomaga tylko wymiana wraz z pokrywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie pomaga tylko wymiana wraz z pokrywą.

 

boo TAK zaleca VW i nawet TAk jest sprzedawane TYLKO w komplecie z pokrywa zaworow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy, proszę Was o podanie nr uszczelek do silnika AHH.

Czy się mylę, czy jednak są takie same jak dla silnika AFN?

Pozdrawiam

Edytowane przez Dragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Koledzy, proszę Was o podanie nr uszczelek do silnika AHH.

Czy się ,mylę, czy jednak są takie same jak dla silnika AFN?

Pozdrawiam

 

028 103483G - jest taka sama w silnikach AHU/AHH/AFN/AVG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew, a pokrywka nowa ile kosztuje?? u mnie tragedii nie ma da się z tym jeździć póki co, ale chcę to na dniach zrobić. Ale i tak spróbuję najpierw wymienić samą uszczelkę, jeśli ktoś znalazł temat o wymianie to też będę wdzięczny za podanie linku

boo TAK zaleca VW i nawet TAk jest sprzedawane TYLKO w komplecie z pokrywa zaworow.

jaka cena takiego kompletu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odzew, a pokrywka nowa ile kosztuje?? u mnie tragedii nie ma da się z tym jeździć póki co, ale chcę to na dniach zrobić. Ale i tak spróbuję najpierw wymienić samą uszczelkę, jeśli ktoś znalazł temat o wymianie to też będę wdzięczny za podanie linku

 

jaka cena takiego kompletu??

 

Cena uszczelki pokrywy zaworów 028 103483G - ok. 129zł.

Cena pokrywy zaworów 028 103469E - ok. 395zł.

 

Ponadto

uszczelka stożkowa szt3 (mocowanie pokrywy) 028 103532A -cena ok.15,50zł/szt

podkładka uszczelniająca szt3 (mocowanie pokrywy) 028 103533 - cena ok. 15,50zł/szt.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pokrywy to około 400 PLN. :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze, że mówili mi że to ma mniej kosztować(chodzi o uszczelkę) a to ceny w serwisie vw?? a co z jakimś innym serwisem, bo podobno VW ma najdrożej a AFNik jeździ nie tylko w passacikach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyznam szczerze, że mówili mi że to ma mniej kosztować(chodzi o uszczelkę) a to ceny w serwisie vw?? a co z jakimś innym serwisem, bo podobno VW ma najdrożej a AFNik jeździ nie tylko w passacikach;)

 

Orientacyjnie podałem ceny od Dealera Vw Audi http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ ; możesz również spróbować poszukać w ASO Skody.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz spytać w najbliższym InterCars albo sklepie zaopatrującym warsztaty. Ceny w takich miejscach są ok. 3x niższe. Przerabiałem to dzisiaj gdzie napinacz paska wielorowkowego w serwisie kosztuje ok. 300 zł a w sklepie ok. 100 zł (nie pamiętam dokładnie cen).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W inter cars, uszczelka pokrywy zaworów GOETZE 32,70 PLN albo cały zestaw uszczelek (z tymi pod śrubki) za 42,13 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian wpisuj w wyszukiwarkę InterCars i zobacz gdzie we Wrocku mają siedzibę i śmigaj jutro i kup komplet. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest duża różnica:) mam wolne od środy to będę szukał i jeździł:) jeszcze gdzieś tani olejek i będę w tygodniu przy passaciku dłubał bo czeka, i lepiej żeby się nie zezłościł tym czekaniem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helo wszystkim podpinam sie pod temat mam benzyne jak w opisie i troszke cieknie mi z pod pokrywy zaworow chce to uszczelnic > pytanie czy czekaja mnie jakies niewspodzianki czy latwa robota jak w starszych atutach i czy jak podjade uszczelke silikonem bedzie ok czy sie tak nie bawic ? no i kolejne pytanie czy spotkam tam jakies srubki serwisowe ?? a jak juz tam bede na co patrzec na przyszlosc dziekuje

 

---------- Post added at 01:16 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

 

to jak koledzy bedzie ? moje poprzednie ato bylo z 89 roku chyba nie zadaje jakiegos trudnego pytania zadaje je na wszelki wypadek i sie powtorze nie chce inwestowac w to kasy czy moge dac tam silikon ktory juz mam ? czy sciagajac pokrywe moge na cos przyokazji popatrzec tz czy luzy sa dobre na zaworach itd i czy rozkladajac to tz pokrywe zaworow moge cos uszkodzic ? dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko zmieniałem ostatnio uszczelkę pod pokrywę zaworów oczywiście zamiennik bo taka uszczelka nie występuje osobno (tylko jako zestaw z pokrywą) kupiona w intercasie za 40 parę złotych, niestety puszcza mi lekko olej po lewej stronie pokrywy. Jak rozmontowywałem oryginalną to widziałem że ona dodatkowo była wzmacniana jakimś czarnym silikonem, czy mogę zastosować w uzupełnieniu tej uszczelki silikon i jaki on powinien być??

 

dzieki wielkie jak by ktoś wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności