Skocz do zawartości
Gość adamos12

[B5] Bulgotanie, przelewanie sie wody? albo kamyczki..;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamos12

Witam,

Ten problem nie nie jest aż tak poważny ale uciążliwy.. z tego co slyszalem lubuje sie w passatach b5. Zwykle podczas ruszania, w kabinie bardzo dobrze słychać odgłos "przelewającej się wody" dla innych "bulgotanie", a znajoma co ma ten sam problem określiła to mianem "kamyczków"..

Odbłos dobiega z okolic klimatyzacji, generalnie gdzieś centralnie.. czynnik do klimy zostal dobity na maksa i problem dalej wystepuje.

czy to jakis uklad jest zapowietrzony? ale jaki?

moze ktos mial podobny problem i moze pomoc.

pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne odgłosy ale tylko na początku i nie mam żadnych problemów ogrzewaniem, chłodzeniem itp.

Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mial; ten sam problem zbieral sie olej w chlodnicy IC,taka byla diagnoza specmena :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

I jak przeczytałem w innym poście masz ubytki G12? Moze bulgotać masz za malo plynu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...u mnie ten odgłos jest związany z obrotami silnika (tzn. można delikatnie zwiększyć obroty i słychać, jak ta woda przelewa się "szybciej"). Trwa to może 10-15 sekund - jak wyjeżdżam z bramy. I tylko na kompletnie zimnym silniku - kojarzę po prostu miejsce na podjeździe, w którym zaczynam to słyszeć... W trakcie jazdy już nic nie słychać. Również nie mam żadnych problemów z grzaniem / chłodzeniem... więc - autodetektywi - do dzieła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamos12

Nie wynika to z braku płynu G12 (bo dolewam go niestety). Faktycznie jest to objaw podczas ruszania i w trakcie jazdy nie jest już słyszalny. Ale to nie zmienia faktu na nasze niemieckie cacuszka, nie powinny wprawiać właścicieli w zakłopotanie owym bulgotaniem.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek

U mnie też bulgota lub jak kto woli jakieś kamyczki :rotfl: , jest to napewno w nagrzewnicy i na 99% po lekturze naszego forum to efekt walniętej uszczelki pod głowicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
na 99% po lekturze naszego forum to efekt walniętej uszczelki pod głowicą

zwariowales :krzeslem: napewno nie moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też mam ten objaw gdy rano odpale samochod i przejade pierwsze paredzesiąt metrów. Nie mam żadnego ubytku płynu chłodniczego (od 6 miesięcy stały poziom), a w zbiorniku wyrównaczym brak śladów oleju lub jakiś osadów ... więc wykluczam uszczelkę pod głowicą. Dla pewności sprawdziłem na 2 egzemplażach Passatów 3BG TDI znajomych którzy mają taki sam efekt rano przy ruszaniu, wcześniej poprostu nie zwracali na to uwagi do puki im o czyms takim nie powiedziałem. Efekt znika gdy rano wyłączymy kompletnie CLIMATRONIC'a na OFF - wtedy nic się nie przelewa, polecam taką praktyke ale to już z innego powodu - ponieważ przy porannych niższych temperaturach silnik szybciej sie nagrzeje gdy ten obieg jest zamknięty. Jeżdże co rano na tym samym odcinku ... gdy rano miałem włączonego climatronica to silnik osiągał temp 90 stopni po 3/4 mojej drogi do pracy, gdy wcześniej wyłącze climatronica to silnik osiąga temp 90 stopni po przejechaniu 1/3 mojej drogi do pracy ... wtedy moge już włączyć climatronica i po chwili wieje powietrze o zadanej temperaturze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja z innej beczki napisze... W układzie chłodzenia są świece żarowe podgrzewające płyn jak jest zimno przez pierwsze chwile jazdy /umiejscowione między silniekiem a przegrodą/. Nie macie przypadkiem takiej zależności że to własnie z chwilą nadejścia zimna coś takiego się pojawia? Prawdopodobnie to bąbelki pary tworzące się w płynie chłodniczym.

Climatronika nie mam więc nie może to byc z tym związane... :-)

 

Szybsze grzanie silnika bez autoklimy wynika z tego że nagrzewnica zabiera ciepło z układu chłodzenia. Silnik nagrzewa się wiec wolniej.

Chcecie zobaczyć szybkie studzenie? Po podjechaniu pod dom zostawcie silnik na biegu jałowym i dajcie ogrzewanie i nawiew na max :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamos12

hmm.. niestety w lecie również jest ten efekt.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

u mnie wogule nie ma bulgotania...ale zawsze gdy wylanczam auto wylanczam calkiem wiatraki od klimy i wszytskie inne zrodla odbiorniki pradu. Rano lepiej dla oporow silnika i aku. moze walsnie dla tego ze wyl. te wiatraki nie bulgota mi nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy uruchomieniu i tak wszystkie niepotrzebne odbiorniki zostaja wyłączone.

Z tym aku to tez kiedyś mówili że żeby aku osiągnął nominalna sprawność trzeba go troche "pobudzić" przez np. właczenie światełka w samochodzie.

Ja mam domyslnie wyłączone wiec chociaz wiatraczek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek

dayv ja napisałem że w moim przypadku jest to efekt uszczelki :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie -----> bulgotanie + ubytek plynu G12 = wymiana uszczelki :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami te odgłosy są związane z ustawianiem się silniczków klap klimatyzacji po włączeniu silnika. Powinno to być chwilowe i raczej jednorazowe. Nie należy się tym przejmować- czasami jakaś klapka może delikatnie o coś przycierać i tworzyć taki odgłos niby bulgotania czy też przesypywania. Co więcej, jeśli tego nie masz po wyłączeniu klimatyzacji - pozycja OFF - to by potwierdzało tą hipotezę. Może się mylę, ale kiedyś podglądałem pracę np. klapy obiegu zamkniętego - i zamykała się ona z takim jakby cichym "chrzęstem". To jest tylko moja sugestia, więc wybaczcie jeśli jest błędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekawe. :orany: Po kupnie auta też słyszałem bulgotanie, później przestałem zwracać na to uwagę. W międzyczasie wymieniłem uszczelkę pod głowicą i fakt - rano już nie słyszę bulgotania tylko coś jakby cykanie zegara (przez parę sekund po uruchomieniu). Upewnię się jeszcze jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margorz a pod czym ta uszczelke wymienic??? bo mnie chyba tez to czeka choc bulgotanie slyszalem dopiero z 3 razy przy zapalaniu ale plyn juz 2 razy uzupelnialem a ze jestem laikiem wiec podczym ta uszczelka?? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prześledź moje posty odnośnie ubytku płynu G12 oraz wymiany uszczelki pod głowicą w dziale Passat B5 (3B i 3BG) :vw: starałem się tam opisać moje spostrzeżenia i udokumentować to fotkami :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel

Poziom oleju -idealny (nie bieże oleju)

Poziom płynu hamulcowego idealny

Poziom płynu chłodniczego git

Płyn w spryskiwaczach wystarczająco ;)

Płyn do wspomagania w normie

Czynnik chłodzący dzisiaj uzupełniony.

I co?

I dalej bulgocze i mnie denerwuje ten silnik. Czuję się jak w łodzi podwodnej, jakbym nurkował a nie jechał super passatem b5.

 

Nie mam żadnych wycieków. Temperatura silnika zawsze 90 stopni nawet w korkach i upałach 30 stopniowych.

Co to może być do holery? :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności