Skocz do zawartości
Gość Piniek

ocieranie po wymianie przegubu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piniek

witam wszystkich i opisuje moj problem po wymianie przegubu w lewym kole zaczelo dziwnie w tym kole lub w jego okolicach ocierac jakby blacha o blache czy cos takiego i wystepuje to tylko przy ruszaniu i tylko przy skrecie w lewa strone tak samo przy ruszaniu do tylu i tez tylko w lewa strone nastepnie wlacza sie esp przy wiekszym luku na suchej nawierzchni tym razem skrecajac w prawo jesli ktos spotkal sie z tym problemem lub mial cos podobnego to prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo "ocieranie" to prawdopodobnie tarcie osłony tarczy hamulcowej o tarczę... włóż rękę przez felgę (jesli masz alu) i odepchnij trochę tą osłonę - przejdzie... ta blaszka bardzo łatwo się gnie zwłaszcza jak zakładasz koła na samochód.

 

A co do ESP to od razu podpinaj komputer i sprawdź jak zachowują się czujniki ABS na poszczególnych kołach (jakie prędkości wskazuje sterownik ABS na poszczególnych kołach podczas jazdy na wprost).

 

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

 

no i jakie ewentualnie błędy się na sterowniku kontroli trakcji pojawiły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ta blaszka bardzo łatwo się gnie zwłaszcza jak zakładasz koła na samochód.
....to ja nie wiem jak Ty te koła zakładasz zeby pogiąć ta blaszke. Zdejmuj koło i sprawdzaj czy nie popsułes czegos jesli to sam robiłes. Może nie wszystko stracone. Moze śruba nie dokręcona od przegubu. Ja wymieniałem w Touranie przegób i zadnego problemu. Lewy tez zchodzi bez zdejmowania wahaczy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piniek

sam tego nie robilem ale dzieki za pomoc bedzie trzeba sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja nie wiem jak Ty te koła zakładasz zeby pogiąć ta blaszke

wiele nie potrzeba:

blaszka.png

i przy każdym zakładaniu/zdejmowaniu koła udaje mi się ją zgiąć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności