Skocz do zawartości
skcrack

Rura wydechowa od kolektora do katalizatora i tłumik drgań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś pasio był u mechanika na wymianie rozrządu. Do wymiany mam też element tłumiący na wydechu, zaraz za kolektorem wydechowym.

Znalazłem kilka ofert, ale żadna do passata B4 z motorkiem ABF. Wg ETKI numer tej "dwururki" to chyba 3A0 253 091 M, ale pewien nie jestem. Sam tłumik drgań nie występuje.

Orientuje się ktoś czy ten tłumik drgań da się przeszczepić z innego modelu? A może cała rura będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić sam tłumik, tylko że podróbka, Jak masz średnicę i długość odwiedź jakiś motoryzacyjny, powinni coś Ci dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz sam tlumik, czyli tą siątkę (najlepiej zrób to juz u mechanika to pomierzy starą i od razu dobierze taką samą) starą ci wytną, wspawają nową i bedzie miodzio :D

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kołacze mi sie po glowie ze gdzies widzialem w necie fotki takich właśnie portek z wymienionymi tymi siatkami.

Jak pamietam to gość wyciął te stare harmonijki w taki sposob ze zostala mu tylko flansza i dalej dwie rurki, pospawał to do kupy wstawiając siatki w miejsce hermonijek i bylo ok.

Zródła fotek niestety nie pamietam:confused:

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje się że będzie to 1H2 253 087J. Orientujesz się czy katalizator był przykręcony czy przyspawany do tej rury?

Powinien pasować od corrado 2E, ADY; golfa/vento 2E,ABF, AGG; passata ADY, AGG, 2E. najlepiej by było jakbyś przymierzył na żywca. cena 600-1000 zł za nówkę :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności