Skocz do zawartości
tomek.k19

Wymiana płynu hamulcowego - metoda ciśnieniowa nie działa, rzekomo zapchane przewody

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj u mechanika wymienić płyn hamulcowy za pomocą urządzenia,które pod ciśnieniem wyssysa stary płyn z odpowietrzników.Wyssało niewielką ilość i na tym koniec.Gość stwierdził,że to wina zapchanego układu brudnym i gęstym starym płynem, a urządzenia nie ma siły tego wyciągnąć.Ponadto dodał,że trzeba wlać w układ nafte żeby rozcieńczyć płyn i wtedy bez problemu wyśsie się.Nie doszło do tych praktyk bo nie miał czasu,może i dobrze.Co Wy na to?Czy nie uszkodzi to rzadnych elemenyów układu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej z płukaniem zacisków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj od tego kowala gdzie pieprz rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAFTĘ , to niech sobie do głowy naleje :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam,że czynności były wykonywane na wyłączonym zapłonie(twierdził,że nie ma to żadnego znaczenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj u mechanika wymienić płyn hamulcowy za pomocą urządzenia,które pod ciśnieniem wyssysa stary płyn z odpowietrzników.Wyssało niewielką ilość i na tym koniec.Gość stwierdził,że to wina zapchanego układu brudnym i gęstym starym płynem, a urządzenia nie ma siły tego wyciągnąć.Ponadto dodał,że trzeba wlać w układ nafte żeby rozcieńczyć płyn i wtedy bez problemu wyśsie się.Nie doszło do tych praktyk bo nie miał czasu,może i dobrze.Co Wy na to?Czy nie uszkodzi to rzadnych elemenyów układu?

 

Facet powinien zajac sie KOWALSTWEM ARTYSTYCZNYM !!

 

Dodam,że czynności były wykonywane na wyłączonym zapłonie(twierdził,że nie ma to żadnego znaczenia).

 

Facet powinien zajac sie KOWALSTWEM ARTYSTYCZNYM !! (a jakim cudem maja sie niby otworzyc zaworki w ABSie ?!)

 

bo nie ma

 

Zajmij sie kolego KOWALSTWEM ARTYSTYCZNYM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego artysty oczywiście nie wróciłem,a płyn wymieniłem bez problemu w warsztacie,wcześniej już polecanym na forum,na opolskiej we Wrocławiu-szybko i sprawnie,polecam.Jeden minus,że musiałem zaakceptować ich płyn-TEXTAR,który mieli zalany w większej ilości w urządzeniu.Zapłon WYŁĄCZONY.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedałowali czy odsysanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłoczyli przez zbiorniczek wyrównawczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
(a jakim cudem maja sie niby otworzyc zaworki w ABSie ?!)

 

Wymieniałeś kiedyś płyń urządzeniem podciśnieniowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności