Skocz do zawartości
mati91lv

Kolektor ssący przełączany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie mam takie pytanie,czy ktoś się tym bawił.Pewnie w każdym starym aucie to nie działa,ja się za to wziąłem i okazało się,że membrana dziurawa i przełączanie nie działa jest cały czas na długim,tak jeździłem rok i mi pasowało.Teraz jak ręcznie przełączyłem na krótki,to wydaje mi się,że w każdych warunkach samochód lepiej jeździ i nie wiem czy naprawiać,czy olać sprawe...Przy okazji okazało się,że uszczelka przy tym ustrojstwie puszczała i mam pełno piachu w kolektorze szczególnie w pierwszym i drugim kanale i też nie wiem co z tym począć???Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscic, naprawic, usprawnic !!

 

Dlugosc ma znaczenie, moment obrotowy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie naprawiłem na chwile-słaby ze mnie wulkanizator i przy działającym nie reagował tak szybko na wciśnięcie gazu,a machineria działała,bo przy każdym gwałtownym depnięciu na ok dwie sekundy przełączał na krótki.Teorie znam,ale jak to ma sie w praktyce,bo naprawde nawet na klimie,przy zmianie biegu na wyższy przy stale krótkim(niby niższy moment)jest lepiej,nie przymula tak bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

organ nieużywany zanika ;) przełączenie następuje w okolicy 4300obr/min... jesli stale jeździsz "poniżej", to nie powinieneś odczuć różnicy czy układ zmiany długości działa czy nie... każda dodatkowa nieszczelność w dolocie powoduje "mulenie" i opóźnienie reakcji na gaz. To, że się lepiej zbiera nie wynika z faktu, że zmieniłeś długość dolotu, tylko faktycznie go uszczelniłeś. Poprawnie funkcjonujące przełączanie da jeszcze lepsze efekty ;)

 

Kiedyś czytałem o możliwościach "tuningu" zaworu sterującego tym ustrojstwem (identyczny z zaworem N75, tylko inaczej nazwany), dzięki czemu auto przechodziło na krótki obieg kilkaset obrotów niżej (co może nie było do końca zgodne z ekologicznymi aspektami funkcjonowania, ale dawało lepsze odczucia - pewnie zyskiwało się tych kilka NM w średnim zakresie obrotów...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności