Skocz do zawartości
Gość Kisila

Lusterko i czerwone diody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kisila

Hej,

 

Mam ci ja lusteko fotochromatyczne ( zainstalowane fabrycznie ) a w nim u dołu /spodu dwie wbudowane diody które w zasadzie cały czas ( oczywiscie jak pasek dziala ) swieca sie .. jaki jest ich cel ?

 

Nie bardzo czuje do czego to ma sluzyc?

 

Pozdrawiam

 

P.S dodam ze swieca sie na czerwono .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że to jakaś samoróbka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są diody które spełniają funkcję czujnika,dzięki któremu ściemnia się lusterko jak na nie pada światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez sciemy ... nie wymyslajcie bajek ... jakby to byla foto dioda i miałaby za zadanie regulacje lusterka fotochromatycznego to napewno nie świeci na czerwono ... od regulacji poziomu ściemniania lusterka są dwie fotodiody położone przeciwlegle (jedna z przodu lusterka, a druga z tyłu). Mi wygląda to na nieoryginalne wyposażenie i w dodatku żle zamontowane ... np z mercedesa gdzie są częścia alarmu i zamka centralnego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie jest to samorubka z tymi diodami posiadam passata z 2004 roku i wlasnie mam takie lusterka z diodami oswietlaja w nocy caly pulpit na czerwono bardzo efektownie to wyglada pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Ha - no właśnie - też nie wydaje mi sie na samoróbkę - po prostu zbyt dobrze wykonane. Diód jest łącznie 5: dwei białe fotodiody - przód i tył lusterka, jedna zielona ( informuje czy funkcja jest włączona ) oraz dwie czerwone świecące do dołu ... wyglądają fakt b. efektownie...tylko po co są ;) ??? tylko dla efektu ? nieeee... nie u niemców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

w b6 sa takie u gory w lampce i swieca na mieszek zmiany biegow i w nocy bardzo fajnie to wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisila, pstryknij fotkę, szybciej dowiesz się odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre - bogatsze wersje posiadają zamontowene diody czerwone w oświetleniu sufitowym i słusznie one nadaja czerwony klimacik w okolicach kokpitu. Natomiast te w lusterku hmmm nie mam pojęcia. Wrzuć fotkę bo ciekaw jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie po vin'ie liste wypos. to wszystko sie wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie, że to jakaś samoróbka

Sam jesteś samoróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale archeologia.... Ludzie, przeca to prehistoria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie samoróbki, nie dla efektu ale do podswietlenia np mapy w nocy, po to one własnie są. Bierzecie w łape mape czy tam co innego i widzice ją lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeteś w stani mi podac nr częsci- powiem szczerze że poluje na takie lusterko- więc jeśli chcesz się go pozbyc to ja chętnie wezme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie dla efektu ale do podswietlenia np mapy w nocy, po to one własnie są

Właśnie tylko i wyłącznie "dla efektu" - to są ambient light'y, które zadebiutowały w lampce sufitowej w W8, później w wyższych wersjach wyposażeniowych (z lusterkiem fotochrom) były montowane w dolnej części lusterka. Ich zadanie to nadanie w nocy delikatnej poświaty na konsolę środkową i gałkę zmiany biegów - mapy przy tym na pewno nie obejrzysz, do tego są boczne (oddzielnie włączane) segmenty lampki podsufitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam takie diody i nie oswietlaja ani deski ani mieszka biegow ( zreszta i tak mam to w nosie bo mam automata) U mnie podswietlaja w nocy przekliniaka co wisi pod lusterkiem. Co do mapy to korzystałem z nich wiele razy, spokojnie ja podswietlaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością podświetlą ci też wiele innych ciekawych rzeczy, nie tylko mapę, ale to jest temat o ich przeznaczeniu, a bynajmniej nie jest nim podświetlanie mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oświeć nas co nim jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności