Skocz do zawartości
G.R.Z

niedziałający sygnał dzwiękowy

Rekomendowane odpowiedzi

które kabelki odpowiadają za sygnał dzwiękowy?bo ja juz nie mam siły na ten klakson:confused: trąbki działają,przekaznik i bezpiecznik też.to jedyne wyjście to ta kierownica w której cos może nie łączyć.zjdełem poduszke,sprawdziłem wszystkie kabelki i ja juz nie wiem.tasma od airbaga ma jakies powiązanie z tym??/

kier.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.R.Z

Taśma od airbaga nie ma nic wspólnego z obwodem sygnału.

 

Być może nie masz masy w kole kierownicy?

Sprawdź: przewód czarny (0,5mm2)- w tym miejscu powinieneś mieć połączenie z masą; następnie wchodzi na przycisk sygnału dźwiękowego i wychodzi również przewodem czarnym(0,5mm2) do wtyczki 5 pinowej niebieskiej (obok kolumny kierownicy) pin 3, w złączu tym zmienia się kolorystyka przewodu na brąz/biały (0,5mm2) i dalej przewód ten idzie do złącza (71) w wiązce zestawu wskaźników; w tym miejscu następuje zmiana przekroju przewodu z 0,5/1,0mm2 i przewód ten dochodzi do podstawy (S1 pin6) przekaźnika sygnału (na cewkę- "noga" przekaźnika 1/71).Powodzenia.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wiesz o tym, że sygnał działa na włączonym zapłonie:) .... podłącz poduszkę jak chcesz włączyć zapłon inaczej wywali Ci błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spraedzałem te kabelki,ich połączenia itd.nic z tego.kupie drugi przekaznik i zobacze wtedy,może on jest cos nie halo(no ale na krótko się zamyka i otwiera) a jak nie to do serwisu i niech oni się martwią ha ha.]

a szczeże to nie wiedziałem że sygnał działe przy włączonym zapłonie,heh,bezsens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do watku, przekaznik pstryka, bezpiecznik ok, trabki nie slychac wogole, rano dzialalo, zonka miala ostre hamowanie i dawala po kliencie po klaksonie bo jej zajechal i wszystko dzialalo, teraz naciskam i nic, probowalem sie dobrac od gory maski, rozebralem dolot powietrza, itp. i nie widze trabki, co moze byc nie teges i gdzie ona wogole jest?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widze trabki, co moze byc nie teges i gdzie ona wogole jest?!

 

Klakson dwutonowy znajdziesz poniżej belki wzmocnienia zderzaka pod prawym reflektorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buu to trzeba rozebrac zderzak czy jak? z olejem i plastikami sobie poradzilem ale z tym to nie wiem czy nie polegne... bo zderzak i lampa to tak jakby do rozrzadu sie dobierac heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba zderzaka rozbierać trzeba tylko wyjąc plastikowo osłonę co ukrywa zaczep do holowania i tam jest sygnał dźwigienkowy. Ja miałem ze wtyczki mi się ubrudziły i nie chodziło ale teraz chodzi a sygnał działa ale już myślałem że padnie jak na zlocie VW się trąbiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, jutro sproboje to rozebrac i moze sie czegos doszukam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udalo mi sie chociaz nie tak do konca, zeby calkiem tam lapke wsadzic i tym poruszac to musialem jeszcze halogen wykrecic, niestety nie udalo mi sie tej wtyczki wyciagnac bo tam ciasnawo, najlepiej bedzie spod zdjac (np. przy wymianie oleju) wtedy dostep bedzie idealny od spodu, w kazdym badz razie poruszalem/spryskalem i narazie dziala, zobaczymy jak dlugo :) nastepnym razem zamieszcze foty to moze sie komus przyda taki manual jak do trabki dotrzec hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności