Skocz do zawartości
rafik2118

Pomocy strasznie skrzypi deska rozdzielcza

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu posiadam Passata 2004 rok i strasznie skzrypi mi deska rozdzielcza po prawej stronie od pasażera na poduszką powietrzną .Nie mam pojęcia co to możę być , może ktoś z forum miał taki problem to prosze o pomoć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij prawy boczek i spróbuj docisnąć wszystkie śrubki. Jest ich tam 4, torx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie już ten boczek ściągałem , śruby są ok , najmocniej skrzypi jak się mocniej skręca na zakręcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim też skrzypiała lecz winą za to nie był mocowanie lecz szyba czołowa

po jakimś czasie nie wiem czy od słońca deska dochodzi do samej szyby i ociera się o nią no i skrzypi ja pomiędzy szybę a deskę włożyłem kawałek flcu i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczaj sie !!

 

skrzypi wszystko i wszedzie !!

 

plastiki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Mam jeszcze Bravę z 98 roku z przebiegiem 133 tysiące i nic nie skrzypi.

Co prawda wałek rozrządu wymieniałem w niej przy jakiś 112 tysiącach ale plastiki są cycuś!

Strasznie mnie to wkurza, że w Paskach tak wszystko skrzypi, a te plastiki nie wyglądają tandetnie tylko solidnie. Ale widać dali dupy bo nawet lakierowanie auta pozostawia wiele do życzenia. A reszta jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze Bravę z 98 roku z przebiegiem 133 tysiące i nic nie skrzypi.

 

Ja tam wole skrzypiącego Passata.. prawie już tego skrzypienia nie słyszę.. wiem że jade VW a one zawsze trochę skrzypiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale widać dali dupy bo nawet lakierowanie auta pozostawia wiele do życzenia

 

Mógłbyś rozwinąć temat lakieru ?? wg mnie zarówno jakość powłoki lakierniczej, staranność jej położenia i jej wytrzymałość są rewelacyjne.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzypi czy stuka?bo mam podobny problem tylko że u mnie to raczej bym to nazwał stukotem :) ale mimo wszystko lubię ten samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastiki sa dobre !! to nasze drogi dobijaja auto...w niemczech PASSAT mi nie skrzypi ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście racja, ze to nasze drogi dobijają auto. Jak wyjeżdżałem moim z Niemiec to nic nie trzeszczało.

A odnośnie lakieru to chyba potwierdzi to wiele osób zresztą jakis czas temu ktoś mi napisał, że jak mam czasami gdzieś niedolakierowane tzn. że nie miało dzwona :)

Więc u mnie są pewne miejsca w aucie gdzie po prostu autko jest niedolakierowane do końca. Np. drzwi kierowcy jak się otworzy od wewnątrz, wnęka na tablicę rejestracyjną tak po bokach i parę takich dupereli mam nie tylko ja. Lakier ogólnie chyba ok na zewnątrz położony ale mam wrażenie, że Włosi dbalej to zrobili - moje subiektywne odczucie ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie terz skrzypiał jakis rok temu i to wmiare ostro na nierownosciach. Wyczytałem na tym forum ze wd 40 pomogło, zastosowalem i efekt taki ze do dzis nie skrzypi. U mnie skrzypiał plastik pomiędzy przednia szybą a deską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tboruc

Panowie mam Paska z końcówki produkcji - 2005 rok, miałem podobną sytuację. Jak go kupiłem w lipcu zeszłego roku wszystko było w porządku, miał 163 tyś. przebiegu. Warszawskie ulice zrobiły swoje, deska zaczęła skrzypieć w dwóch miejscach, po prawej i po lewej stronie w okolicach szyby. W lutym zdecydowałem się na demontaż deski, trwało to w granicach 2 godzin (ponowny montaż ok. 5 :) ), ale znalazłem winowajców - są to dwa uchwyty utrzymujące deskę przy podszybiu. Ja problem rozwiązałem szarą taśmą klejącą wzmocnioną materiałem, którą okleiłem te uchwyty, dodatkowo okleiłem również gniazda w desce tak na wszelki wypadek oraz wszystkie miejsca styku z bocznymi mocowaniami deski. Stuki ustały, przy składaniu polecam wszystkie łączenia elementów przesmarować WD-40 w dużych ilościach, do dziś uchwytów nie słyszę. Faktem jest, że inne elementy typu prędkościomierz czy obudowa kierownicy też dają się we znaki ale WD-40 wszystko załatwia :). Jak będzie potrzeba mogę podesłać fotki tych uchwytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boniek
Panowie mam Paska z końcówki produkcji - 2005 rok, miałem podobną sytuację. Jak go kupiłem w lipcu zeszłego roku wszystko było w porządku, miał 163 tyś. przebiegu. Warszawskie ulice zrobiły swoje, deska zaczęła skrzypieć w dwóch miejscach, po prawej i po lewej stronie w okolicach szyby. W lutym zdecydowałem się na demontaż deski, trwało to w granicach 2 godzin (ponowny montaż ok. 5 :) ), ale znalazłem winowajców - są to dwa uchwyty utrzymujące deskę przy podszybiu. Ja problem rozwiązałem szarą taśmą klejącą wzmocnioną materiałem, którą okleiłem te uchwyty, dodatkowo okleiłem również gniazda w desce tak na wszelki wypadek oraz wszystkie miejsca styku z bocznymi mocowaniami deski. Stuki ustały, przy składaniu polecam wszystkie łączenia elementów przesmarować WD-40 w dużych ilościach, do dziś uchwytów nie słyszę. Faktem jest, że inne elementy typu prędkościomierz czy obudowa kierownicy też dają się we znaki ale WD-40 wszystko załatwia :). Jak będzie potrzeba mogę podesłać fotki tych uchwytów.

 

U mnie bardziej puka niż skrzypi ale byłem dzis u mechanika i powidział że deskę trzeba bedzie zdjąć, posmarować i poskręcać wiec jeżeli możesz kolego to wyślij zdjęcia gdzie należy odkręcić sruby, jak wygladaj te zatrzaski i jakieś przydatne wskazówki.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tboruc

U mnie też brzmiało to bardziej jak stukanie, plastik, z którego zrobiona jest spodnia część deski jest specyficzny i strasznie hałasuje gdy styka się bezpośrednio z metalem, na zdjęciu zaznaczyłem te uchwyty. Jeśli chodzi o rozbiórkę deski to polecam poradnik "Sam naprawiam", w wielu przypadkach pomaga w de instalacji niektórych elementów. Co najgorsze aby ją wyciągnąć należy wymontować wszystko co się w niej znajduje zaczynając od kierownicy po radio, climatronic, czy konsolę środkową. Roboty jest naprawdę sporo, więc jeśli ten mechanik nie zedrze to może warto poświęcić trochę kasy i mieć to z głowy. Jeśli chodzi o samą deskę to po wymontowaniu wszystkich elementów należy dodatkowo odkręcić śruby znajdujące się po bokach deski od strony drzwi.

P1020250v2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak w niemczech passaty nie skrzypią ani nie stukają.. ja miałem stukanie ale w życiu bym deski nie demontował (co orginalnie poskaładane i nietykane jest lepsze moim zdaniem) a problem rozwiązałem dzięki dwóm kawałkom bardzo miękkiej uszczelki po 25cm z lewej i z prawej strony. należy wepchać delikatnie przy pomocy noża lub śrubokręta między deske a szybę przednią. Wetknołem ją tak głęboko że schowała się poniżej tych czarnych kropek z dołu szyby i wogule jej nie widać. użyłem uszczelki bardzo miękkiej w obawie o szybę.. miękkością przypomina tą między karoserią a drzwiami. Teraz zerro stukania.

 

a mam takie pytanie bo widziałem kiedyś chyba wątek o "turlaniu" ale nie mogę go znaleźć.. bo czasem (ale bardzo rzadko) mam dźwięk jak by się coś turlało pod siedzeniem pasażera na ostrych zakrętach... jak ktoś ma namiar to proszę zapodać

Edytowane przez PeCet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez slychac czasami jakby sie cos "turlalo" pod siedzeniem.

Wiec tez prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Do tej pory było cichuteńko... Od ciedawna środkowy słupek (jego okolice) tuż przy moim uchu. I to też nie zawsze - w specyficznych warunkach na lekkich, częstych pofałdowaniach. Jak wleci w niezbyt dobrą drogę z dziurami - jest cicho. Jak tylko asfalt jest pofałdowany - skrzypi. Co to moze być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deska Ci skrzypi kolego , też tak mam na dziurach nic nie stuka, a np. na zakrętach potrafi skrzypnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Przyłączę się do prośby Krisa. Pomóżcie znaleźć to coś co się turla pod siedzeniami z tyłu. Dostaje szału jak skręcam a tam mi coś lata z tyłu.Pozdrawiam i dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności