Skocz do zawartości
Gość Sivex

Głośniki z przodu B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sivex

Witam,

 

Jakiej średnicy są oryginalne głośniki motowane z przodu w tablicy rozdzielczej w Passacie B3 rocznik 88?

Chce kupić nowe i nie wiem jakiej wielkości kupuć a nie chce specjalnie rozbierac deski rozdzielczej zeby tylko to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez witam:) Te glosniczki maja 100mm albo jak kto woli 10 cm tylk ozeby je zobaczyc to nie trzeba calej deski wycaigac tylko wystarczy te maskownice na gorze podwazyc i juz mamy glosniczki na widoku pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sivex

Dzieki. Jeszcze jakies uwagi co do głośników? Czy poprostu 100 mm, okrągłe na jakie portfel pozwoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak wymienić kable głośników przednich tak żeby nie zdejmowaćdeski rozdzielczej. Aha i może ktośpoleci mi jakies głośniki w rozsądnej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te glosniki nie sa na sruby ani nic, sa na wciski wiec trudno z dostaniem takich bedzie na rynku.

 

Co do wymiany kabli to jezeli nie sa specjalnie poplatane to ja bym wyjal radio, odlaczyl glosniki od kabelkow. Do jednego kabelka "przywiazalbym" nowy kabelek i wyciagnal ten stary od strony radia. Wtedy zostanie przeciagniety ten nowy. Wystarczy tylko rozplatac ;) Ale osobiscie odradzam jakiekolwiek glosniki 10cm tam. Juz lapiej zainwestowac w jakis zestaw 16 + tweeter, dokupujac boczne kieszenie z mocowaniem na glosniki 16.5 za ok. 30zl sztuka. Czas wymiany i podlaczenia glosnikow to okolo 2-3 godzin, wiec nie ma z tym duzo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposób przeciągania kabli "jeden za drugim" jest mi znany i myślałem, tylko czy kable głośnikowe nie są przeplecione w przelotkach pod deska, czy nie są tam jakoś umocowane. Jeśli są to moge zerwać stare i będzie lipa :dobani: bo ani stare nie połaczą głośników ani nowe nie będzie tak łatwo zamontować bez zdejmowania deski rozdzielczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zmieniać głośniki na używane? :| Przeciżorginalne głośniki samochodowe grają jakies 4-5 lat potem już sie nie bardzo nadają no chyba że jest to system np Boose. Zdecydowanie odradzam montowania użyanych głośników zwłaszcza fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz lapiej zainwestowac w jakis zestaw 16 + tweeter, dokupujac boczne kieszenie z mocowaniem na glosniki 16.5

Mam oryginalnie boczki drzwi z miejscem na głośniki.

Czy jeśli głosniki są zniszczone to można zrezygnować z tych na podszybiu montując w to miejsce jakieś porządne w drzwi przednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopałeś, ale bynajmniej szukajka nie jest ci obca. :)

 

Czy jeśli głosniki są zniszczone to można zrezygnować z tych na podszybiu montując w to miejsce jakieś porządne w drzwi przednie?

 

Jak najbardziej jest to wskazane. Jak będziesz miał pytania co i jak, napisz temat w dziale Car Audio opisując wymagania, półkę cenową itd to postaramy się ci coś dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz sedana to są tam oryginalne otwory i mam do nich głośniki basowe bo zostały mi po sprzedaży auta mają jeszcze gwarancję mi to fajnie grało nawet

Zdj?cie007.jpg

Zdj?cie008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli głosniki są zniszczone to można zrezygnować z tych na podszybiu montując w to miejsce jakieś porządne w drzwi przednie?

Spoko możesz, z tym że oryginalne tweetery mają po 2 kostki - musisz te kostki złączyć jakoś ze sobą, bo inaczej głośniki w drzwiach nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale osobiscie odradzam jakiekolwiek glosniki 10cm tam. Juz lapiej zainwestowac w jakis zestaw 16 + tweeter, dokupujac boczne kieszenie z mocowaniem na glosniki 16.5 za ok. 30zl sztuka. Czas wymiany i podlaczenia glosnikow to okolo 2-3 godzin, wiec nie ma z tym duzo roboty.

 

Według mnie wsadzanie głośników ma sens jeśli chcesz mieć ładnie grający układ w całym paśmie. Wtedy 16,5 cm w drzwi, tweeter w okolice zaślepek luster lub w róg podszybia a w podszybie midbass. Tylko trzeba by do tego zwrotnicę trójdrożną z którą dostępnością i ceną jest słabo. Na pewno wystrzegamy się głośników wielodrożnych w samych sobie, bo to tragedia.

Jeśli chodzi o kieszenie, nie wiem jak u Was ale u mnie w miejscach gdzie montowane były oryginalny system aktiv(w łeb poprzedniego właściciela że się ich pozbył) głośnik montowany jest do owej kieszeni, a sama kieszeń na 2 śrubach i dolnych zawiasach przymocowana do boczka na drzwiach. I nie wiem jak to u Was ale u mnie rzęzi ten plastik niesamowicie i zastanawiam się jak to zniwelować. Jest pewien pomysł ale nie wiem czy się sprawdzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest pewien pomysł ale nie wiem czy się sprawdzi

Dalej ,wal jaki...

...z tego co ja sie dowiedziałem to dystanse do blachy i wygłuszenie niwelują trzeszczenie plastików ale dopiero skrzynia a"la kolumna daje efekt,... ciężko będzie upchać to w drzwiach ...i sam sie nadal meczę z charczeniem z przodu ...dobrze że na tyle jeszcze ma co grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale osobiscie odradzam jakiekolwiek glosniki 10cm tam
oj kolego średniaki Morel 10cm robia tam miazgę jeśli chodzi o średni ton więc to naprawde super miejsce, chociaz ja osobiscie robiąc zestaw 3-drożny średniaka władowałbym w słupek pod tweeterem ale tylko ze względów estetycznych.
Tylko trzeba by do tego zwrotnicę trójdrożną z którą dostępnością i ceną jest słabo.
takich rzeczy się nie kupuję tylko trzeba niestety wykonać samemu podczas strojenia całego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takich rzeczy się nie kupuję tylko trzeba niestety wykonać samemu podczas strojenia całego systemu.

To też miałem na myśli, co prawda są zestawy trzech głośników ze zwrotnicami ale albo cena albo jakość jest porażająca. Jeśli mógłbym coś dodać od siebie, jak już mamy robić własną zwrotnicę to warto szarpnąć się na zwrotnicę aktywną(ale to tylko w przypadku jak głośniki zasilamy z osobnego wzmacniacza) niby zasada działania taka sama jak pasywna ale jednak charakterystyka przenoszenia takiego filtra robi swoje i zwykle okazuję się że dopiero na takim filtrze wszystko zaczyna zaj... grać ;)

 

 

Dalej ,wal jaki...

...z tego co ja sie dowiedziałem to dystanse do blachy i wygłuszenie niwelują trzeszczenie plastików ale dopiero skrzynia a"la kolumna daje efekt,... ciężko będzie upchać to w drzwiach ...i sam sie nadal meczę z charczeniem z przodu ...dobrze że na tyle jeszcze ma co grać.

 

Co do dystansu, to nie wiem jak u Was ale u mnie po zestawie aktywnym za kieszenią w boczku jest taki lej do wnętrza drzwi i trza by było go wyrżnąć by tam wprowadzić dystans a mimo to czy znajdzie się tam kawałek blachy to nie wiem...

 

Co do a'la kolumn, to o ile się nie mylę oryginalny zestaw aktywny to głośnik wbudowany w metalową skrzynkę ze wzmacniaczem i filtrem wbudowanym w nią dlatego tak wyklinam na poprzedniego właściciela ;)

Natomiast jak zdejmiesz boczek, wykleisz wnętrze drzwi matami, wszystkie otwory od strony wewnętrznej zasłonisz i wytłumisz, wkładając głośnik na dystansie w blachę to uzyskasz coś na wzór właśnie obudowy głośnikowej bo będzie miało się gdzie ciśnienie wytworzyć...

 

Co do pomysłu...

Najpierw problem robi maskownica(siatka), oryginalnie jest na takiej podkładce gumowej i z biegiem lat przestaje to działać, trza by było wkleić ją na jakiejś podkładce gumowej. Może silikon da radę...

Kolejnym pomysłem, jest obklejenie gąbkową uszczelką do okien każdego miejsca tej kieszeni stykającej się z boczkiem... W sumie to chyba "lekkość" tej kieszeni tak wprowadza ją w wibrację może zasmarowanie masą bitumiczną lub wyklejenie kawałkami mat by ją trochę wzmocniło, usztywniło i dodało wagi.

Na koniec coś co jest prawdopodobnie główną przyczyną czyli dolne zawiasy kieszeni. Nie mam tu zbytnio pomysłu ale spróbuję tam psiknąć smarem silikonowym w spreyu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko możesz, z tym że oryginalne tweetery mają po 2 kostki - musisz te kostki złączyć jakoś ze sobą, bo inaczej głośniki w drzwiach nie działają.

 

No z braku czasu dopiero teraz zamontowałem nowe głośniki w drzwi tylko wciąż coś trzeba zrobić z tweeterami oryginalnymi. Kable z obu kostek połączyć jakoś kolorami omijając zupełnie tweeter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że chcesz w ogóle odłączyć te tweetery... najprościej wyjmij go i wydłub śrubokrętem głośnik, a kostki zostaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak najlepiej, głośniki w drzwiach bezpośrednio do kostki przy radiu (pociągnięte kablem głośnikowym, 1,5mm2 spokojnie wystarcza).

 

Ja u siebie te w drzwiach podłączyłem jako tylne, te w desce wymieniłem na 130mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się w temacie licząc na Wasza pomoc, bo jestem w tym "zielony".

Kupiłem radyjko "Pioneer DEH-2120 UB" i chcę wymienić głośniczki w przodzie w nadszybiu, bo oryginalne już jakość nie ta; w tej firmie, gdzie kupiłem radyjo, polecają mi głośniki też "Pioneera" 2- lub 3-drożne z wyborem jakiegoś systemu. Głośniczki po 150 zł sztuka za trójdrożne + do tego montaż od 60 do 150 zł (zależy od tego, co wybiorę) - i teraz nie wiem, czy się na to decydować, czy co właściwie zrobić?

Czytałem różne posty na ten temat, ale mam jeszcze większy galimatias niż był przed - nie dlatego, że tak niezrozumiale piszecie, tylko że ja nie rozumiem tych haseł, które tam padają i obraz całości mam jeszcze zaciemniony.

Dodam jeszcze, że do tyłu głośników nie wkładam - w grę wchodzi tylko przód (w 99% jeżdżę tym autkiem sam i komu by tam na tyle grały).

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności