Skocz do zawartości
ZbyszekC

Jak kończą się przewody od anteny w sedanie z 97?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Oryginalna antena wyzionęła ducha. Dokładnie poszedł zarówno gwint od bacika jak również gumowa uszczelka przy karoserii.

Czeka mnie zdjęcie podsufitki (o czym poczytałem już na forum więc naszykowałem się na 2-3 godziny zabawy) co przy niewielkich zdolnościach manualnych może być ciekawe. ;-)

 

Obawiam się jednak tego co zobaczę pod podsufitką.

Na Allegro znalazłem dwa zupełnie inne rozwiązania połączenia anteny:

- krótkie kable,

- długie kable.

 

A czego mogę spodziewać się tak naprawdę?

 

Nie chcę rozbierać tego dwa razy ani jeździć z otworem w dachu.

 

Czy mogę użyć jakiegoś zamiennika kupionego w Norauto czy innym sklepie?

 

Czy zamienniki mają wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na te anteny one są ze wzmacniaczami a więc będziesz musiał doprowadzić zasilanie. Oryginał jest bez wzmacniacza. Podłączenie takiej anteny bez zasilania może być kiepskie. Szukaj takiej samej anteny ale bez wzmacniacza i z krótkim przewodem przynajmniej w kombi tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wzmacniacza???? To byłoby kuriozalnie dziwne! Zwłaszcza w nawiązaniu do postów o rozdzielaczu przy wymianie seryjnego radyjka na inne (w moim przypadku Dalco bo ma USB, czytnik kart SD i bluetooth).

 

Czy ktoś rozbierał podsufitkę w sedanie by wymienić antenę?

Edytowane przez ZbyszekC
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozebraniu podsufitki okazało się, że antena ma wzmacniacz w podstawce. Jest także dwuczęściowa (10 cm kabelek zakończony wtyczką do kabla i kabel) i dość zniszczona (kabel się rozłaził).

Puściłem nowy kabelek i dzięki temu (chyba) radyjko gra znakomicie.

 

Kupiłem polski zamiennik za 43 zł w Norauto bo nie chciało mi się czekać tydzień na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności