Skocz do zawartości
damian665

tylne zawieszenie, stuki głuche

Rekomendowane odpowiedzi

witam

W przednim zawiasie zrobiłem porządek, ale czasami jeszcze w tylnik coś słysze jak wjade w spory dół lyb jakąś nierówność poprzeczną to słysze jakby amorki dobijały do końca ale to nie amorki.

 

Co tam mogło pójść? ile to kosztuje i czy samemu sie wymieni??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to moze byc tuleja metalowo-gumowa tylnej belki. ok 50 za sztuke, sam chce to wymienic

Edytowane przez vwiater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musze tez się zabrać za remotn całego zawieszenia bo strasznie stuka a wkurza mnie to :( wiecie jaki jest najgorszy przypadek gdy trzeba wymienic wszystko ? jaki tego mniej wiecej koszt zeby sie nastawic ?

chce wymienic tuleje przod wahacz oba stabilizatory wewnetrze (gumy stabili.) i ten tył bo tez pomalu trzaska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny części sprawdź sobie na www.sklep.intercars.com.pl

a robocizna to zależy od mechanika - jedni biorą więcej inni mniej.

Ja za wymianę tuleji , łączników stabilizatora i klocków hamulcowych z przodu zapłaciłem 220 żł z częściami. Ale to u zaufanego mechanika (jestem stałym klientem).

 

ps. za tylne tuleje to coś koło 70 zł za stronę biorą

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechcem zakladac nowego tematu a mam ten sam bol dzis zobaczylem ze mam wybita bardzo mocno tylnej belki tuleje wie ktos w jaki sposob mozna ja wymienic? chodzi mi o to jak ja wyprasowac i wprasowac w prosty sposob? Z gory dzieki.

Edytowane przez pawel1,8rp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wjade w spory dół lyb jakąś nierówność poprzeczną to słysze jakby amorki dobijały do końca ale to nie amorki.

 

sprawdź czy kolumna jest dobrze dokręcona u góry w gnieździe i na dole przy wahaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niechcem zakladac nowego tematu a mam ten sam bol dzis zobaczylem ze mam wybita bardzo mocno tylnej belki tuleje wie ktos w jaki sposob mozna ja wymienic? chodzi mi o to jak ja wyprasowac i wprasowac w prosty sposob? Z gory dzieki.

Były te tematy poruszane na forum http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20242

Ale w skrócie jeśli chcesz wymieniać tuleje metalowo-gumowe tylnej belki to zarezerwuj sobie jeden dzień na to i najlepiej w dwie osoby;)

Można zrobić to na dwa sposoby:

1. Odkręcić amory przy belce i śruby przy tej tulei, wtedy belka nam troche opadnie i zaczynamy je wybijać a z tym jest troche zabawy, nie wspominając o tym że włożenie nowej tulei nie jest rzeczą prostą:039:

2. Można zdemontować tylną belkę i wprasowujemy wtedy tuleje przy pomocy imadła ale instnieje jakieś 55% ryzyko, że ukręcą sie przewody hamulcowe. Co prawda praca jest wtedy wygodniejsza bo wszystko na miejscu ale pozostaje ryzyko:D

Edytowane przez Paradoks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności