Skocz do zawartości
Jadam

Moduł Komfortu czyli problem z centralnym zamkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanki a rownocześnie zwracam sie z prośba. Mam problem z Centrlnym Zamkiem w swoim Passacie. Otóż od paru dni pilot zamyka tylk i wyłacznie tylnie drzwi, przednei musze zamykać przez przekrecenie kluczyk. Nie jest to wina centralnego zamka bo akurat wymienilem prawy przedni i nic to nie pomoglo.

Czy z waszych doświadczen, może to być wina modułu komfortu.. jestlu tak czy da sie to jakos naprawi czy zostaje zakupu innego.. niestety jak narazie wśród używanych nie mogę znależć dokładnie takeigo jak ja szukam!

Chetnei skorzystam z pomocy .. w Krakowie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malem podobny problem. a byl to jeden z przewodów wychodzących z wiazki modułu komfortu.Byl porostu przerwany.Wada VW jest to ze te przewodu sie porostu utleniają.Mechanik rozebrał wszystkie drzwi i po kablach szukal przerwy 5 godz.400 zl Zamek dziala.A zapala ci się dioda na drzwiach obok rygielka?

 

---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

 

A vag wskazywal na Sterownik zamka centralnego ,,brak komunikacji,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.. tak zapala mi sie dioda jak "zamykam" samochod mimo ze oczywiscie przedni drzwi nie sa zaryglowane... a tylnie zamkniete. U mnei komputer wykazal cos w styli niezidendytifikowanego błedu.. sam juz nie wiem co jest grane... zamki są ok... bo lewy wymienilem na nówke... wiec sam juz nie wiem co jest grane:(. Sprawdziłęm własnie moduł komforty... nie wyciagnalem go bo narazie nie wiem jak zdjac wykladzine... ale z tego co zajzalem i wyczułem ręka.. jestm tam sucho.. wiec raczej cholefcia nie jest zalany jak mi sugerowali w warsztacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A jak dobrać sie do tego modułu , tzn co trzeba pościągać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege, pisze poniewaz moja siostra ma podobny problem z centralnym zamkiem, a nie chcialbym niepotrzebnie rozbrajac drzwi. Objawy sa te same, kiedy zamykam drzwi zamykaja sie tylko tylnie a przod pozostaje bez zmian. Znalazles juz moze przyczyne? Ja wkrotce zabiore sie za szukanie awarii i gdybys mial juz cos zlokalizowane to bylbym wdzieczny. Pozdrawiam.Matej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej to jest jakis czeski film.. sprawdzilem moduł.. niby ok... pozatym jest sucho tam i nei ma szans żeby był zalan.. troche poruszałek kabelkami i hm.. szczerze pomoglo na tyle ze chociaż dzwi kierowcy sie otwieraja z pilota (jupi), a że jeżdze sam to narazie wystaraczy;) jak bedę miał więcej czasu to pogrzebie . może wystarczy tylko wyciągnąć moduł przeczyścić styki i bedzie OK;) .. o dalszych pracach będę informował;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawekbartek

Jadam masz racje "może wystarczy tylko wyciągnąć moduł przeczyścić styki i bedzie OK "

Ja dzisiaj,a właściwie kolega walczyliśmy z nie otwierająca sie i zamykającą klapą bagażnika z pilota.Kluczykiem tylko otwierałem.Rozebraliśmy listwę z silniczkiem i oświetleniem i nic-wszystko gra,ale prąd dochodzący do silniczka był około 11V-to nas zastanowiło.Kumpel odpioł "prąd"z wlewu i sprawdził-12V jak nic.

Moduł komfortu wyjął a tam wtyczki pośniedziałe-dostały wody i ktoś już kombinował bo moduł nie był pod podłogą tylko za schowkiem(mam anglika)luźno zamocowany.Kilka razy wtyczki wyjął i włożył-ZAMEK DZIAŁA Z PILOTA.

Nie rozbierajcie drzwi-zacznijcie od modułu!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z zamkami w tylnych drzwiach,  ostatnio wzięłem się za nie i zobaczyłem że są kable przerwane no to je naprawiłem  i podpiełem vaga ale wyskoczyło mi że  rąk sygnalu w obydwóch zamkach wymieniłem zamki na nowe dalej mam ten sam problem( moduł komfortu mam na dwa piny a ja mam w puszce trzy piny tzn jeden luźny czy to jego wina?)  i pytanie mam takie czy ktoś w tym się orientuję?  Jeśli tak to prosił bym o pomoc  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności