Skocz do zawartości
waldi73

wymiana silnika w passacie B3 18 RP na 1.8 ABS czy jest jakas rzezba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

Mam takie pytanie,mianowicie w swoim pasku mam silnik 1.8 RP,ktory prawdopodobnie bede musiał wymienić.Nie wiem czy jak kupie np 1.8 ABS to dużo kombinacji mnie czeka (elektryka,krućce itd..)żeby wszystko grało,czy jednak szukać RP.Dzieki za wszystkie informacje i pozdrawiam-waldi73.

Edytowane przez waldi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rychozol

Zamieniałem niedawno silnik RP na ABS. Musiałem przełożyć kolektor wydechowy bo był inny, kolektor ssący jest taki sam. Przełożyłem również kompletny monowtrysk. Aparat zapłonowy jest też trochę inny, ale zostawiłem ten z ABS. Z silnika ABS zdemontowałem alternator, sprężarkę klimy i pompę wspomagania wraz z ich mocowaniami i zamontowałem alternator z mocowaniem z RP (mój Passat nie ma klimy i wspomagania). No i oczywiście przełożyłem komplet kół pasowych (wału i pompy wody). Zmieniłem też przedni plastik z czujnikami temperatury wody. Poza tym wszystko inne pasuje (skrzynia biegów również).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz,własnie o to mi chodziło.Troszke kombinacji jest czyli prosciej bedzie poszukac i kupic RP.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile masz na to kasy .

Ja chciałem wsadzić do miojego paska ( Kliknij na mOj passat :) ) silnik 1.9 TDI 130 koni , mechanior mi powiedział że za 4,5 tyś zrobi wszystko , oddaje mu auto z 80 konikami a odbieram paska z 1.9 TDI podkręconego już do około 170 KM :) , ale lipa bo nie mam tyle kasy narazie hehe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam Passata b3 z silnikiem 1.8 ABS 90km który właśnie padł i kupiłem silnik 1.8 RP o tej samej mocy.Chciałem się dowiedzieć czy muszę zmieniać sterownik silnika z powodu różnicy między dwoma silnikami.Silniki różnią się z wierzchu szczegółami które nie sprawiają problemów chodzi mi tylko o to czy ten silnik będzie pracował tak samo jak poprzedni bez dodatkowych kosztów.Proszę o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten RP jest sprzed roku 90 (siłownik podciśnienia przy aparacie zapłonowym) to wiązka i komp do przerzucenia.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę to sprawdzić ponieważ silnik kupiłem na szrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz siłownik przy aparacie zapłonowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie pasował. RP przed 90 były na mono jetronic i miały sterowanie elektrozaworem podciśnienia do aparatu zapłonowego i sterownik 25pin. RP od 90 do 92 miały wtrysk mono motronic który nie ma sterowania podciśnieniem i sterownik 35pin - taki sam jak ABS produkowany w tych latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma teraz silnika i nie wiem dokładnie co to za zapłon, ale jak miałbym ten starszy to nie wystarczy przełożyć aparatu zapłonowego z tego ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy. Ale jeśli miałeś w swoim aucie ABS z 91 roku tak jak masz w opisie, to ten RP powinien pasować. Możesz też sprawdzić ilu pinowy masz sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim samochodzie mam sterownik motronic nie wiem jaki był w w tamtym samochodzie.Czy dalej mogę próbować przełożyć silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten silnik który masz do przełożenia (ten RP) nie ma siłownika przy aparacie zapłonowym to też jest motronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten siłownik to ta banieczka w wyjściem na wężyk na aparacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności