Skocz do zawartości
Gość No limits

Nurtujace pytania passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość No limits

Witam, podobno mozna tu zadac wszelkie nurtujace pytania :)

Pytanie pierwsze to czy jest ktos w stanie podac mi numer seryjny sprezarki do klimatyzacji do passat B5 1998r 1.8 SE 20V climatronic i czy lepiej kupic sprezarke uzywana, regenerowana, czy wlasna oddac do regeneracji,

oraz potrzebuje numer seryjny polosi do mojego passata (chyba nie ma roznicy miedzy prawa a lewa- a jesli jest to potrzebuje od strony pasazera).

 

Drugie moje pytanie dotyczy Klimatyzacji w moim passacie, jak sie domyslacie nie dziala ona :) Tak sie sklada ze nie dziala od kiedy go kupilem. Sprezarka jest uszkodzona i musze ja wymienic, cena uzywanej to od 350 - 500zl moj mechanik jak wyciagnal tą co mam to powiedzial ze nie da sie naprawic i potrzebna jest nowa, pytanie czy na samej sprezarce sie skonczy. Jestem pewien ze jak juz kupie nowa i pasek do niej to po nabiciu okarze sie ze uklad jest nieszczelny wiec dodatkowy koszt (nabicie okolo 180zl plus naprawa okolo 150) a co z reszta ?

 

Klimatyzacja to cos na czym znam sie najmniej w autkach niestety :( czekam na rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie :x

ściągnałem tutaj kolegę, powiedziałem że mu pomożecie :)

kto ma ten magiczny program VW na "E" niech szybciutko poda odpowiedź ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto ma ten magiczny program VW na "E" niech szybciutko poda odpowiedź

kurcze, ja bym chetnie pomogl, bo mam ten magiczny program, ale ... w domu :evil: teraz klikam z pracy, a do domowego kompa bede miec dostep dopiero w niedziele poznym wieczorem :(

 

No chopy !! nie tylko ja mam ten program :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

spoko mi sie nie spieszy az tak bardzo, jak cos to poczekam do niedzieli, z ta klimatyzacja to czuje ze bedzie ciezka sprawa nawet jak kupie sprezarke, a co do polosi, to musze niestety wymienic bo juz slysze ze sie urywa, i stuke niezle przy zmianie biegow, a nie oplaca sie wymontowac starej i dopiero szukac gdzie taka dostane, chcialbym wpasc na warsztat wymontowac i od razu wlozyc nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wyjechali na narty?

wstyd mi :oops:

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

hehe narty fajna sprawa sam smigam na desce, niestety ten tydzien jestem chory i leze w domu wiec smigam po forach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Limits - jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz u nas na forum link do ETKI... wiesz co to ? będziesz miał już raz na zawsze dla siebie ;-)

 

edit

--------------------

a niech tam - podaję na tacy:

http://vw-passat.pl/viewtopic.php?t=158&highlight=etka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak ustalmy rocznik ;) 98 czy 99 ? Najlepiej podaj cześć VIN'u pojazdu... 10 miejsce podaj jaka masz tam literke ;)

 

sprezarka klimy : 8D0 260 805 D dla silnika ( ADR a chyba taki masz )

 

 

półoś prawa 8D0 407 272 AQ ( ale lepiej zeby ktos sprawdził bo tam było kilka )

 

nabicie klimy kosztuje koło 30zł ;) przynajmniej u mnie :) A jak pojedziesz do jakiegoś dobrego zakładu to za te 100zł zrobia ci test szczelności i nabija :) jak nie beda robić testu szczelnosci to nie ma sensu nabijać :)

 

[ Dodano: Pią Sty 13, 2006 6:11 pm ]

aaa jeszcze jedno.. jak juz zalozysz ta sprezarke... to nei właczaj klimy.. jak masz climatronic to na econ leć do zakładu co nabijaja... bo nie wiem czy w układzie bedzie taki olej :/ bo oprocz gazu jest jeszcze olej co smaruje układ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho - ratujesz honor forum :one:

 

 

ps: zaraz poczyszczę te wszystkie posty OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

rocznik 98 a 10 literka Vin to W

dzieki za numer sprezarki a co do polosi:

mozesz sprawdzic czy do modelu 1.8T jest taka sama polos bo wydaje mi sie ze tu jest problem, kiedys padla mi polos poprostu urwala sie i ktos mi dal za free polos do paska z silnikiem 1.8T pasowala ale z czasem zaczela stukac i po odkreceniu kola widze ze sie urywa (kwiestia kilometrow jak stane)

A co do cen klimy to masz bardzo interesujace albo ktos mnie chcial naciagnac albo to ja sie pomylilem sprawdze na dniach

 

p.s. o tym oleju to wiem, jak wymienie sprezarke to od razu olej tez, ale mysle zeby kupic sprezarke i moze rozebrac przod autka zeby wlozyc sprezarke a pozniej zawiezc auto rozebrane (tata ma lawete) do zakladu zeby mi to zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos cen to ja zapłaciłem za półoś 450zł z orginalnej firmy która produkuje do VW.Ale do TDI 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

450 zl za półoś to jest nowa czy uzywana, bo za uzywana w Krakowie 350 zl do TDI tez,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co znam pawelb6 to raczej nowa ;-)

oczywiście mogę się mylić.

poza tym jaki sens ma kupowanie uzywanej półosi? nie lepiej odżałować trochę kaski i mieć spokój? różnica 100zł nie jest aż tak wielka - wg mnie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

jasne ze lepiej nową, tylko jak pytalem w sklepach to cena napewno byla duzo wieksza.

Wielkie dzieki panowie za numerki seryjne i rady :)

Mam nadzieje ze ja tez bede mogl kiedys pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nowa,w serwisie kosztuje 700zł a ta za 450zł nie ma znaczka Vw,ale produkowana przez firmę która robi do Vw i daje dodatkowo znaczek Vw obok swojego znaczka.Ja wymieniałem przy małym przebiegu półóś,bo przy 80000km,czemu się z...bała to nie wiem ,poprostu pękła osłona gumowa,mam sportowe sprężyny może dlatego,ale naprawde się zdziwiłem że taki badziew. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qmpel zmieniał polośke tylko ze tez w tdi.. zapłacił 320zł sahsa zdaje sie...

 

Co do ogólnego tematu... to prosił bym o podpisanie sie... tj.

model rocznik silnik nr silnika

Zapewne powinienes podpisać sie tak:

literka W oznacza 98... silnik 1.8 20V oznaczał by że jest to zwykły a piszesz że 1.8T ;)

Passat 3B / 1.8T AEB (???)/ 1998

 

Jak masz AEB to nie wiem czy inna sprezarka nie idzie... napisz mi jaki masz silnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmink
kto ma ten magiczny program VW na "E" niech szybciutko poda odpowiedź

kurcze, ja bym chetnie pomogl, bo mam ten magiczny program, ale ... w domu :evil: teraz klikam z pracy, a do domowego kompa bede miec dostep dopiero w niedziele poznym wieczorem :(

 

No chopy !! nie tylko ja mam ten program :)

 

a co to jest za program? bo ja nie wiem? :oops: taki laik troszke jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETKA sie zwie ;-)

wywołaj wyszukiwarke u nas na stronie - jest do niej link u góry - i wpisz ETKA - będziesz wszystko wiedział, łącznie z opisem instalacji której oczywiście nie możesz przeprowadzić, gdyż tego programu nigdzie nie ma i nie można go używać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

Nie pisalem ze mam 1.8 T tylko ze kiedys mialem polos od 1.8T

 

ADR/1998/3B :)

i co do numeru tej półosi to mam nadzieje ze to pewne bo w poniedzialek jade jej poszukac i chcialbym od razu wymienic.

 

A co do klimy? to sa jeszcze jakies elementy w ukladzie klimatyzacji, ktore moze sie okazac ze sa do wymiany i sprawi to dodatkowe koszty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności