Skocz do zawartości
Marcin_zgr

(Jak to nazwać) Odma wychodząca z bloku silnika 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś postanowiłem porozbierac troche passacika gdyż po prawej stronie silnika był troche zalany. Ściągłem przepustnice wraz z wtryskami porozpinałem wszystkie węże. I dokopałem sie do czegos takiego jak na fotce( foto nr 1) Nazwijmy to odmą wchodzi w blok silnika (foto nr 2) dochodzi to rurką od filtra powietrza wsumie

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie skrzyni korbowej. Jeśli pytasz o nazwę tego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Przypuszczam ze do dokupienia tylko w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztofkusyk

Witam, wlasnie mialem dokladnie taki sam problem. Trzeba wymienic te plastikowe rurki i napewno takze taka plastikowa puszke ktora jest polaczona z rurkami. Dodatkowo moze byc uszkodzony taki gumowy króciec. Wszystko jest do nabycia tylko i wylacznie w oryginale i koszt czesci to okolo 250 zl. Ja jak to wymienialem to dodatkowo odkrecilem kolektor ssacy, ale wiem ze nie ma koniecznosci. Te plastikowe rurki poprostu od temperatury sie krusza i pekaja. powodzenia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja także miałem problem z odmą i sprawa ma sie tak że ten plastikowy el o nr 058103213 (rura odpowietrzajaca) można kupić w każdym szanujacym sie sklepie moto. za ok 150 zł natomiast obudowa zaworu jednokierunkowego (ten gumowy trójnik) nr 058103247 to tylko w aso ale cena banalna 21 zł (w skodzie) el.te są stosowane w silnikach o oznaczeniu AEB,APU.ANB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.Już to przerabiałem.To tzw. kolanko w ASO 104pln. razem z oringiem uszczelniającym.Po wymianie zapach spalin i oleju w kabinie znikł.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z tą odma bo mi się cała rozpruła

mam zamiar zakupić tą

http://193.23.48.135/odma-olejowa-pr...594294481.html

 

tylko prosze o pomoc jak sie do tego dobrąć jak to kur.... wyjąć??? bo tam nawet rę ki włożyć nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam problem z tą odma bo mi się cała rozpruła

mam zamiar zakupić tą

http://193.23.48.135/odma-olejowa-pr...594294481.html

 

tylko prosze o pomoc jak sie do tego dobrąć jak to kur.... wyjąć??? bo tam nawet rę ki włożyć nie idzie

 

Odma czy rura (kolanko odmy)??Obstawiam raczej na to plastikowe kolanko,bo przeważnie ono się sypie.Demontaż kolektora ssącego i masz jak na dłoni,bez problemu wtedy wymienisz.Można także bez demontażu,mi sie udało ale ręce podrapane :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolanko razem z ta rurką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://193.23.48.135/odma-olejowa-przewod-1-8-20v-turbo-058103213-nowy-i1594294481.html

 

dokładnie to potrzebuje co na zdjęciu, pękniecie na tym zaokrąglonym kolanku i dalej ułamana ta końcówka tej rurki co trzeba spięć opaską do przewodu

 

ok wszystko jasne, dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem u kolegi po rabatach 60 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze koledzy, pomocy

przyszło mi dzis ta część, zabrałem sie do wymiany i lipa.......

nie odkręcałem kolektora, pozdejmowałem tylko niektóre węże, i taka sprawa nastała

stare kolanko wyjąłem z silnika ale dalej ta końcówka była ułamana i została w środku tego gumowego trójnika i teraz niemożną tego kawałka z tej gumy wyjąc

 

jak sie teraz do tego dobrać?? próbowałem kombinerkami ale za mało miejsca i po 2 tego plastiku co został w tym trójniku nie ma za co chwycić żeby pociągnąć

 

a jeśli zdjąć kolektor to jest tam jakaś uszczelka żeby potem nie trzeba było nowej kupować i śruby sa tylko na imbusa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek a nie możesz jeszcze troche polamac tej rurki co zostala w tym gumowym trojniku? Wtedy łatwiej wyjmiesz. Ja wymienialem tez ten gumowy trojnik, bo po tylu latach po wymieszaniu z olejem to nie mialo juz takich wlasciwosci jak kiedys.

 

A co do kolektora to chyba za duzo roboty jak na wymiane tej czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie da sie bo ona jest w tej gumie i jak sie okazało ten kawałeczek jest metalowy

próbowałem go zgnieść kombinerkami ale takiej siły nie mam w rekach :P

dzis sie jeszcze pobawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że został kawałek rurki wewnątrz drugiej rurki, a dostępu mało? Proponuję zrobić haczyk z drutu albo wykorzystać taki do zdejmowania kołpaków. Jak się tym posługiwać to już wiadomo... Uważaj by nie rozerwać tej dobrej rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że został kawałek rurki wewnątrz drugiej rurki, a dostępu mało?

 

dokładnie o to chodzi z tym haczykiem to może być dobre, zobaczymy, pojutrze dam znać co i jak bo w chwili obecnej brak czasu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałam temat bo mnie też dotknął problem popękanej rurki od odmy.Pytanko brzmi,czy zamiast tej rurki/kolanka można założyć gumowy wąż i puścić go gdzieś pod auto czy raczej ten element musi być przy odmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie Ci olejem pluł. Ja ostatnio kupiłem taka rurke nowa za 65 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzebałam temat bo mnie też dotknął problem popękanej rurki od odmy.Pytanko brzmi,czy zamiast tej rurki/kolanka można założyć gumowy wąż i puścić go gdzieś pod auto czy raczej ten element musi być przy odmie?

Do niedawna nie było zamienników-jak ja kupowałem musiałem brać ori.Teraz możesz spokojnie poszukać zamiennika i wymienić to na nową część.Kolanko musi być na swoim miejscu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności