Skocz do zawartości
marecek

1.8T GT28/71R + skrzynia 6 biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na spocie pojawił się kolega z GT28/71R. Auto wyraźnie niedomaga i potrzeba z nim zrobić trochę porządku zanim znów wróci do swojej świetności, jednak jedna rzecz zwróciła BARDZO moją uwagę...

 

...tyle razy pisało się (PISAŁO, bo nikt nie sprawdził, tylko wszyscy mówią, że kupa problemów jest) o tym, że 6. biegowa skrzynia nie podejdzie pnp do auta z 5. biegową skrzynią...

 

a tu Arek podjeżdża swoim świeżo zakupionym 1.8Turbo ze skrzynią "szóstką".

 

Trochę pogooglałem i znalazłem temat o tym samochodzie na forum passat3b.de. [tłumaczenie na ludzki język].

 

Pada tam bardzo ciekawe zdanie (autor jakoś mocno nie rozpisuje się nad tym problemem, ale nie skończyłem jeszcze czytać całego wątku)

Thus the combination afterwards for longer highway trips booms not annoying, I created a suitable opportunity for a very long 6-speed gearbox from the diesel A6 2.5TDI, GKB ELQ, worried

 

Pytanie brzmi: czy to dobry pomysł zakładać skrzynię 6. z TDI - jakie mogą być przełożenia takiego klekota... seryjna skrzynia V biegowa będzie wg mnie za długa do benzyniaka, ale z krótszą VItką to już się robi ciekawa opcja :) Obawiam się tylko, że opony do 270KM/h mogą być za słabe, żeby rozpędzić moje auto na hamowni na ostatnim biegu :rotfl:

 

Niestety, zapomniałem wziąć od właściciela tego auta numeru telefonu, więc jeśli tylko pojawi się na forum - Arek - daj znać.

[Mogę Ci trochę pomóc z doprowadzeniem auta do porządku, ale w zamian chciałbym ten samochód dokładnie zbadać na podnośniku :) ]

 

---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 13:03 ----------

 

even change the gearbox and clutch went well from the hand

!!!

 

a co z kołem zamachowym?! czyżby w skrzyni ELQ było takie samo jak w serii? czytam dalej... :)

 

---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

 

the exchange of the transmission was actually relatively straightforward.

 

old switching gear and rods extended, the motor on the crane suspended, then the alternative framework strengthened. Suitable for 6-speed gearbox, I had the right frame of RAR concerned, together with completely new engine and gearbox bearings from

 

The support frame to replace was the hardest part of the gear exchange, because the engine is bad and it can raise as damn tight. But it has finally worked well.

Finally, the exchange coupling, new transmission and switching rods hang anything, done.

 

The whole work was about half a day for two done.

weź tego tłumacza zrozum... :|

czy ktoś się po niemiecku orientuje?

tutaj link do oryginalnej wersji tego opisu. Niestety, nie brzmi to jako "straightforward" ;)

 

---------- Post added at 13:33 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

 

...i nawet się sam wypowiadałem w tym temacie rok temu :rotfl: :rotfl: :rotfl: ... ale ten świat jest mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dokladnie przetlumaczyc z nieckiego? calosc?napisz na priva. moja dziewczyna jest tlumaczem. jak sie tak przyjrze z moim niemieckim to to tlumacznie nie jest takie zle.

Edytowane przez Smuggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rewelka! moze nareszcie uda sie ogarnac problem malego sprzegla.

 

Ma ktos ETKE\ i moglby sprawdzic co montowano do tych dizli?

 

 

moj szwabski a tym bardziej mechaniczny jest marny ale chyba typ pisze o innych mocowaniach skrzyni.

 

Nie jestem tez pewien czy nie kombinował z obudową. Smugler koniecznie skoluj tlumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. przeczytalem reszte watku. codzi o to ze nie wazne czy 3b czy 3bg skrzynie sa idnetyczne i beda pasowac. jedyna rozniac to lapy skrzyni. trzeba je przelozyc z klekota. wiec zasadniczo lapy sa tylko do przelozenia reszta jak pisza: Insgesamt ist die Umrüstung auf 6-Gang schon fast Plug-n-play. czyli pasuje i wsztkie potrzebne czesci to te ktore dostaniesz ze skrzynia 6 biegow.

Edytowane przez Smuggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w całym temacie nie ma ani słowa o sprzęgle czy kole zamachowym. Możliwe to?

 

a druga sprawa już mniej optymistyczna wygląda tak:

579634366skrzynia6tdi25.th.jpg

 

jak ktoś rozbierał skrzynię w 1.8T to pewnie na pierwszy rzut oka widzi problem...

(chyba, że prezentowana skrzynia to wcale nie jest ELQ) - muszę dorwać Etkę ;)

 

Najszybciej będzie po prostu Arka na kanał wstawić i porządnie obfotografować :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartofle pisza ze trzeba jeszcze przerobic tlumik a raczej jego mocowanie i od wstecznego czujnik. Ale najprosciej bedzie gotowca na kanale zobaczyc. Skoro oboje jestescie ze stolycy to chyba nie powinno byc trudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko bede gdzieś na kanale to zrobię fotki i wam zapodam pozdrawiam a marecek to jest nr tel do mnie 880 731 164 odezwij się to pogadamy pozdrawiam arek:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat "tylko" kurczę dalej nic o sprzęgle ... ciekawe czy taka szóstka od 2.5 tdi by podeszła do 1.9 tdi AWX - najlepiej wraz ze sprzęgłem ... i jeszcze ciekawe czy w 150 PS jest to samo co w 180 PS wersji - jeśli tak to 200 PS i 400 Nm nie byłoby tragedią dla takiego zestawu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie :)

Co z tematem? Umarł ? Zaciekawiliście człowieków i cisza? :D

Czekam z niecierpliwością co przez te 3 lata wygrzebaliście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesle rozpracowane, skrzynie od 2.5 TDI podchodzą do 1.9 TDI, i sprzęgło też. w 5 skrzyniach są 2 różne łapy, a w 6 i automatach takie same, także albo ktoś sobie będzie rzeźbił łape lub mocowanie, albo zmieni trawers/wózek/sanki czy jak kto to nazywa, ja osobiscie przełożyłem trawers.. no i oczywiście wybieraki od biegów,i podkładka dystansowa między skrzynie a silnik do 6 biegowej skrzyni. a nie jest tak ze obudowy od skrzyni od benzyny i diesli sa takie same tylko inne mają wnętrzności, tzn inne przełożenia?

 

może tu coś znajdziecie co wam pomoże http://forum.vw-passat.pl/threads/89966-Wymiana-skrzyni-z-5-na-6-biegowa-sprzeglo-240mm-%28Opis%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w temacie jest "6 biegów" ..... ale pójrzcie... 5-ka z TDI też by wystarczyła :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 skrzynia z 2,5TDI trzeba przełożyć koło dwumasowe,rozrusznik,sprzęgło, i jest si :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby sie jakiś filmik albo wykres porównujący zwykłą skrzynie z tą 6Dieslowską. W sensie pokazania różnic w przyspieszeniu bo o V-max tu sie nie rozchodzi, bo będzie tym większy im dluzsza prostą sie znajdzie xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydałby sie jakiś filmik albo wykres porównujący zwykłą skrzynie z tą 6Dieslowską

 

pare postów wyżej masz 5 biegową z TDI w benzynowym silniku. Na skrzyni 6 chyba by się to nie uciągneło.... albo spalanie dużo za duże.

 

róznice miedzy 5 a 6

 

5 bieg> 3 tys obr > 140km/h

6 bieg> 3 tys obr > 165km/h

 

ja wam radzę.... skrzynie 5 z diesla... półośki... i gra i buczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy ktoś robił swap skrzyni z 5 na 6 biegowa w benzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to raczej słaby pomysł ;) Chyba, że 6speed z jakiegoś audi. Te dieselowskie się w ogóle nie nadają ze względu na przełożenia. Chłopaki w Toruniu założyli 6MT z dizla do 1.8T@GT28RS i skończyło się na tym, że po mieście jeździ się na jednym biegu (II).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... to raczej słaby pomysł Chyba, że 6speed z jakiegoś audi. Te dieselowskie się w ogóle nie nadają ze względu na przełożenia. Chłopaki w Toruniu założyli 6MT z dizla do 1.8T@GT28RS i skończyło się na tym, że po mieście jeździ się na jednym biegu (II).
odkopię troszkę temacik :)

 

Jestem w posiadaniu B5 1.8T 150KM 98r, calkowita seria, zdrowy motor (czwartą budę napędza :lol ) ostatnio ze znajomym dorwaliśmy skrzynię 6b z 2.5tdi i będziemy przekładać do jego AWXa razem ze wszystkim co potrzebne. Wymyślilismy natomiast, że jego sprzęgło i dwumas po niewielkim przebiegu można przełożyć do mnie ( bo moje już umiera ) i na 99% podejdzie, a mnie się przyśniła jeszcze taka rzecz, żeby też jego skrzynię 5b z AJMa dać do siebie, lub również poszukać 6b skądkolwiek i wsadzić do siebie - pytanie brzmi - czy jest sens ? :)

 

Całość drogo mnie nie wyjdzie, pewnie parę stówek, a jednak po autostradach ganiam sporo, silnik gazu nie ma, więc zmniejszenie obrotów na trasie przy prędkości przelotowej 140km/h wpłynęło by korzystnie na spalanie beny :) w przyszłości zrobiłoby się również jakiś program / turbo / icka / wtryski no i by grało całościowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności