Skocz do zawartości
Gość Raper UK

termostat vr5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Raper UK

witam,

czy ktos moze wymienial termostat w takim pasku 2.3 vr5? jesli tak, to moze mi ktos powiedziec czy duzo z tym roboty i czy jestem w stanie samemu to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

 

 

W vr6 wymieniałem i trochę roboty było, praktycznie wszystkie węże układu chłodzenia trzeba było zdemontować a jak jest w vr5 to nie wiem bo silnika nie widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raper UK
W vr6 wymieniałem
jak jest w vr5 to nie wiem

nie pytam o silnik vr6 wiec jak nie wiesz to po co sie udzielasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pytam o silnik vr6 wiec jak nie wiesz to po co sie udzielasz

Troszkę kultury kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem to szukaj info na innych forach. Jakbyś nie wiedział to konstrukcyjnie te silniki są podobne a więc i zapewne wymiana też no ale skoro Ty tak to jedź do ASO, w UK są specjaliści to Ci portfel wyczyszczą. A już miałem zerknąć w zeszyty serwisowe jak jest w VR5 ale mi się odechciało....

Dla mnie koniec tematu bo " chamstwa nie zniese... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raper UK
Jakbyś nie wiedział to konstrukcyjnie te silniki są podobne a więc i zapewne wymiana też

i tu sie wlasnie mylisz. silniki owszem sa podobne ale podobne nie oznacza takie same. termostat jest w zupelnie innym miejscu dlatego pytalem kogos kto wymienial w vr5 a nie w vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cri12

mam vr5 2.3 i powiem ci jedz lepiej do mechanika i to dobrego bo roboty przy wymianie kupa termostat znajduje się za silnikiem przy krućcu więc dostępu praktycznie brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie już go wymienił,po półtora roku,co ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chciałbym odświerzyc temat gdyz nie znalazłem zadnej podpowiedzi. chodzi o termostat w passacie 2.3 gdzie sie znajduje i jak duzo pracy jest przy tym?? prosze o podpowiedz pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja również chciałbym odświeżyć temat gdyż nie znalazłem żadnej podpowiedzi. chodzi o termostat w passacie 2.3 gdzie sie znajduje i jak duzo pracy jest przy tym?? prosze o podpowiedz pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do termostatu to jest umieszczony od strony łańcuchów rozrządu.

Jeszcze tego nie ruszałem, ale mogę wysłać opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś masz to bardzo bym prosił o cenne rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aby wymienić termostat musisz wykręcić cały króciec od bloku silnika który znajduje się z tyłu przy ścianie grodziowej pod cewkami(cewki odkręciłem -poprawiło dojście),o ile się nie mylę to jest mocowany na trzy śruby(10 kluczyk) i są dołączone dwa małe węże te od nagrzewnicy oraz jeden większy(plastikowy) z pompy wody na oringu.W obudowie znajduje się też czujnik temperatury. Króciec musisz wyjąć cały- rozkręcić go by wyjąć termostat- próbowałem bez wykręcania całego króćca ale nie dałem rady bo skrzynia nie pozwoliła wyjąć śruby. Roboty nie jest wiele ale dojście jak pisał kolega fatalne,leżąc na silniku jakoś dałem rade.To chyba wszystko -może jakoś pomogłem tym opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dał bym jakiś obrazek, ale jeszcze nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności