Skocz do zawartości
piotrek991

centralny zamek - dość nietypowe

Rekomendowane odpowiedzi

podobnych tematów było i było temat rzeka... ale ja mam dość inny objaw niż większość ponieważ

 

po zamknięciu drzwi gasną lampki dolne w drzwiach czyli mikrostyki wykluczamy

tylną klapę też wykluczam bo też po zamknięciu jej lampka gaśnie w bagażniku

 

no i nie wiem co jest bo jak już zamknę auto kluczykiem to oczywiście zamykają się wszystkie drzwi czyli ok, ale nie mruga lampa od dead locka <-- tak to się chyba nazywa, i nie gasną lampki w podsufitce (mrugnie i dalej świeci)

 

może ktoś pomóc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany

 

może ktoś będzie miał podobnie więc opiszę...

 

jeśli podłączymy radio inne niż fabryczne musimy zamienić przewody w kostce żółty z czerwonym (stały plus, plus po zapłonie) bo innaczej będą się działy takie kwiatki jak wyżej

 

dodatkowo jeśli radio jest źle podłączone przestaje działać brzęczyk zapalonych świateł przy otwarciu drzwi, rygluje drzwi ale nie doryglywuje czyli nie działa ten deadlock i przestaje mrugać dioda ( w audi a3 dodatkowo po źle podłączonym radiu nie działa domykanie szyb z kluczyka)

 

 

myślę że temat popularny można dać go do warsztatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumbem kolego nie zostaniesz bo Ameryki nie odkryłeś :D Taki przypadek był niejednokrotnie opisywany :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jak szukałem to trudno znaleźć a jak to nie taka ameryka to czego nikt nie pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem .Przy zamykaniu zamkną się drzwi ale kontrolka nie świeci muszę 3 razy przekręcić klucz w kierunku zamknij drzwi żeby załapała .Ostatnio przy otwieraniu otworzyły się drzwi kierowcy reszta została zamknięta kontrolka nadal się świeciła .Pojawił się problem zamykania drzwi.Ostatnio miałem problem z padającym aku kupiłem nowy i też padł .Podpiąłem miernik żeby sprawdzić gdzie mam złodzieja i okazało się że przy zamknięciu drzwi jak nie włączy się kontrolka w drzwiach pożera mi prąd.Muszę coś z tym zrobić tylko nie wiem od czego zacząć ale chyba zerknę na radio jak jest zamontowane.Podpiąłem komp i mam błędy

931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

944 Podgrzewanie lusterka prawego-Z5

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Co poradzicie gdzie szukać usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napraw zamek drzwi kierowcy. Te wszystkie Twoje objawy to są przez ten zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiem że coś jest z zamkiem ale mikrowłacznik odpada bo światła gasną, brzęczek działa .To na co jeszcze zwrócić uwagę jak rozbiorę drzwi .A co z tym radiem bo mam też wpakowane nie oryginalne może poprzedni właściciel coś sp...jak je wpinał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zamka to zimne luty.

A co do radia, to wypnij je i zobacz czy się polepszy czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra wiem że coś jest z zamkiem ale mikrowłacznik odpada bo światła gasną, brzęczek działa .To na co jeszcze zwrócić uwagę jak rozbiorę drzwi .A co z tym radiem bo mam też wpakowane nie oryginalne może poprzedni właściciel coś sp...jak je wpinał

 

W zamku Passka jest nie jeden mikrowłącznik lecz pięć, tak więc przedwcześnie pisać -"mikrowłącznik odpada" Trzeba dobrać się do zamka i sprawdzić płytkę oraz mikrowłączniki.Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zacznę od radia a z rozbiórka drzwi to poczekam na wiosnę bo zima nie chcę odejść w tym roku może po świętach będą sprzyjające pogody do takich remontów

 

---------- Post added at 16:46 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

 

No to radio mam już za sobą po wymontowaniu bez zmian .Teraz od strony kierowcy zamykam tylko drzwi mechanicznie i tylko te jedne reszta jest otwarta .Jak podejdę do tej sprawy od strony pasażera to zamkną się wszystkie centralnym ale kontrolka dopiero zapali się po trzecim przekręceniu kluczem w kierunku zamknij .

 

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 16:46 ----------

 

 

masz rację JurekW pośpieszyłem się z tą wypowiedzią.

Edytowane przez jojo_32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z centralnym gdy zamykam od srodka wszystkie drzwi sie zamykaja tylko w tych od kierowcy wyskakuje grzybek spowrotem. A jak zamykam od zewnatrz to nie zapali sie dioda w drzwiach za pierwszym przekreceniem kluczyka tylko za drugim. Co moglo sie stac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie którzy macie problemy z zamkami - wymontujcie zamki od strony kierowcy i sprawdźcie dokładnie ten mikrostyk który jest zaraz przy ruchomej cześci zamka (nie te w plasikowej obudowie). To jest mikrostyk który odpowiada za podanie informacji do modułu komfortu o zamkniętych drzwiach kierowcy. Idą tam dwa kabelki - jeden chyba niebieski a drugi czerwony. Zazwyczaj pomaga dopchnięcie tego mikrostyku do mechanizmu i zblokowanie go czymś (z czasem sworzeń w mikrostyku się wyciera od otwierania i zamykania drzwi). Kiedy ten mikrostych będzie prawidłowo podawał sygnał o zamknięciu drzwi wasze problemy się skończą :) Sam miałem podobnie i pomogło - jak ręką odjął.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności