Skocz do zawartości
Gość amots

Problem z żarókami B5!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amots

witam

 

chcialem prosic o pomoc poniewaz mam taki problem ze padla mi zarowka w przedneij lampie po lewej stronie no i po pierwsze niemam pojecia jak jest tam zarwoka i jaka powienienm kupic po drugie nie mam pojecia jak mam wymienic poeniwaz dostep jest dosc ograniczony ( passat B5 99r )a po trzecie mam pytanie, chcialbym zmienic barwe swiatal na biala i zastanawiam sie jak ja mam to zrobic poniewaz chcialbym aby i postojowe i krotkie i dlugie byly barwy bialej , nie mam pojecia czy tak mozna dlatego sie pytam a jezeli ktos by wiedzial to bardzo bym prosil o pomoc w tej sprawie co mam zrobic i jakie najlpeije kupic zarowki z takim swiatlem jaki rodzaj i jak je zamontowac.prosze wybaczyc mi brak podstawowoej wiedzy na temat passata ale jestem dopiero od niedawna szczesliwym posiadaczem tego wspanialego auta. dzieki serdeczne za pomoc.chcialbym zamontowac takie swiatlo ale nie wiem jak to zrobic.prosze o pomoc.

AMOTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artiszek

Witam!!!

 

Wiec tak ja w swoim passaciku mam zarówki H7-55W(mijania) i H1-55W(długie). zmienilem równiez barwe swiatla na białą. Kupiłem jedne z lepszych zarówek ksenonowych. a na postojówki kupiłem diody LED daja taki srebrny blask wszystko jest dostepne na allegro!!!zależy od grubosci portfela :rotfl:

Najlepiej sprawdzic jakiej masz mocy zarówki.

Wiem to nie jest proste : na poczatku trzeba sciagnac gume zabezpieczajca przed dostawaniem sie kurzu i brudu!!! odłaczyc przewody i :rotfl: pozniej jest tam taki jakby zatrzask ktory nalezy odczepic i zarówka powinna wyjsc (jest troche malo miejsca i trzeba manewrowac). z prawej strony jest gorzej trzeba odczepic ten kanal wlotowy powitrza (plastik jakby pomarszczony) tu jest duzo ciasniej troche to trwa zanim sie dostanie tam i wyciagnie te zarówki. trzymam kciuki i pozdrawiam zycze milego wymieniania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym ktoś dokładnie opisać wszystkie modele żarówek jakie stosuje się w oświetleniu pojazdu? Chciałbym wymienić całość.

Czy ktoś używa żarówek Philipsa VisionPlus lub BlueVision? Jakie wrażenia z użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrób pewien eksperyment, nie wiem czy się powiedzie. Kliknikj "szukam" i w okienku wpisz słowo żarówki albo blue vision. Daj znac co się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak ja w swoim passaciku mam zarówki H7-55W(mijania) i H1-55W(długie

 

A skad my mamy wiedziec, jakiego ty masz passacika?

Amots - sposob wymiany zarowki opisany jest w instrukcji obslugi samochodu. Od siebie dodam, ze to banal - szczegolnie lewa strona. Z prawej trzeba demontowac dolot.

Po co piszesz to samo w roznych watkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klego Konrados, uważasz, że jak to napisałeś sarkastycznie, nie "eksperymentowałem" z "szukaj"? Mam świadomość, że na forum jest wielu "idących na łatwiznę", jednak w moim przypadku jest inaczej. To co znalazłem nie było dla mnie satysfakcjonujące, dlatego postanowiłem zapytać po raz kolejny.

 

Do moderatorów - przepraszam za OT, ale czsami muszę wyłożyć "kawę na ławę", bo niektórzy uważają, że istnieją tylko dwie grupy użytkowników forum... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amots

witam

 

dzieki serdeczne za pomoc, fakt chodzilo mi o strone prawa nie lewa ( moj blad ) bo wlasnie tam nie wiem jak sie dostac.a z zarowkami no dobrze tylko jakiej firmy poniewaz na allegro jest tego bardzo duzo i nie mampojecia ktre sa dobre.wiec jezeli bedzie ktos wiedzial jakie naprawde warto zamontowaac to bardzo prosze o pomoc.

wiec jezeli dobzrez zrozumialem to czy np.cos takiego powinienem kupic?-http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=134455610

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=134457281

czy tez cos takiego :

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=134282691

nie wiem zupelnie sie na tym nie znam dopiero sie ucze wszytkiego o sprawach samochodu wiec bylbym bardzo wdzieczny za okazana pomoc. moj samochod to passat 1.9 tdi rocznik 99r. B5.

pozdrawiam wszytkich pasomaniakow :)

AMOTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się zagubiłem kto prosił o wykaz żarówek ale podam na wszelki wypadek.

światła mijania - H7 55W

światła drogowe - H1 60W

światła drogowe i przeciwmgielne w samochodach z zespolonymi reflektorami przeciwmgłowymi - H4 60/55W

światła pozycyjne przednie - trzonek szklany 5W

kierunkowskazy przednie i tylne - oprawka bagnetowa 21W

kierunkowskazy boczne - trzonek szklany 5W

światła hamowania, światła tylne - oprawka bagnetowa 21/5W

światła cofania - oprawka bagnetowa 21W

światła przeciwmgłowe tylne - oprawka bagnetowa 21W

oświetlenie tablicy rejestracyjnej - żarówka rurkowa 5W

oświetlenie bagażnika - żarówka rurkowa 10W

oświetlenie wewnętrzne - żarówka rurkowa 10W

światła do czytania - trzonek szklany 5W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światła drogowe i przeciwmgielne w samochodach z zespolonymi reflektorami przeciwmgłowymi - H4 60/55W
no właśnie mam takie lampy (zespolone) i coś mi tu nie pasuje. H4 do mijania i drogowych, a do przeciwmgielnych? H1? bo tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezess

 

Wybierz coś z tych philipsów, ale H1 bo te na aukcji są H4, jak na moje to wystrzegaj się wszelkich żarówek które nazywane są "xenonowymi" bo to jedne wielkie badziewie i syf.

Ja osobiście używam Philips BlueVision i jestem bardzo zadowolony, tak jak chcesz, świecą na biało :]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światła drogowe i przeciwmgielne w samochodach z zespolonymi reflektorami przeciwmgłowymi - H4 60/55W
no właśnie mam takie lampy (zespolone) i coś mi tu nie pasuje. H4 do mijania i drogowych, a do przeciwmgielnych? H1? bo tego nie wiem.

 

W Passacie B5 3B są żarówki H1 (długie)+ H7 (mijania) lub też w przypadku reflektorów zespolonych ze światłami przeciwmgłowymi H7(mijania) + H4 (długie + przeciwmgielne).

W tym przypadku jeden z żarników żarówki H4 świeci jako światło drogowe (długie) a drugi jako światło przeciwmgłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy orientuje sie ktos jakie zarowki postojowe ,pasuja do passata B5 FL 2001rok,gdyz zalozylem ksenony i chcialbym wymienic te postojowki na jakies biale diodowe,moze ktos juz wymienial i powie mi jakie sa oznaczenia tych led. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a czy orientuje sie ktos jakie zarowki postojowe ,pasuja do passata B5 FL 2001rok,gdyz zalozylem ksenony i chcialbym wymienic te postojowki na jakies biale diodowe,moze ktos juz wymienial i powie mi jakie sa oznaczenia tych led. Z gory dzieki

 

np http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=w5w+led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności