Skocz do zawartości
Gość szympek2

Stukanie pedału hamulca- czujnik ABS?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szympek2

Witam,

przeszukiwałem forum ale nie mogłem znaleźć takiego przypadku jaki jest u mnie. Od pewnego czasu przy hamowaniu pedał hamulca stuka identycznie jak jest to w wypadku działania abs-u. Dzieje się to tylko przy bardzo małych prędkościach. Gdy hamuję i samochód zwolni do 5-10 km/h pedał zaczyna podskakiwać i słychać wyraźne trzaski dodam że mimo tych trzasków i podskakiwania hamulce nadal działają i samochód nadal zwalnia. Podejrzewam że może być to wina czujnika abs-u przy ktoryms kole zwlaszcza ze problemy zaczeły sie po zmianie kół na zimówki.Być może wtedy którego zruszylem. Jeśli tak to czy moge w jakis sposób sprawdzić przy ktorym z kół jest ten problematyczny czujnik? A może macie jakieś inne pomysły?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było ...

sprawdź położenie czujnika, poruszaj nim, popraw, przeczyść.

trudno zgadywać, którego, musisz sprawdzić wszystkie po kolei.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem

VAG wykazal błąd przedniego lewego czujnika

Na forum dostałem info żeby przeczyscic czujnik ewentualnie go wymienic

Ale nie uzyskałem odp na pytanie jak go wyciagnac?

Moze teraz uzyskam odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie uzyskałem odp na pytanie jak go wyciagnac?

gghhshwfhsfhwhgwgh.th.jpg

czujnik jest jak "wałek", nie ma żadnych zaczepów, okręcając nim po 0,5cm w lewo i w prawo, ciągniesz go w górę aż wyjdzie cały i już ;)

uwaga na miedzianą tulejkę wewnątrz otworu (patrz ry. pozycja 5).

bardzo dobrym rozwiązaniem jest podłączenie auta pod kompa, unikniesz niepotrzebnej grzebaniny.

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dziala jak ta lala

Na czujniku był brud, wyciagnalem przeczyscilem i zero problemu.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem...mówicie ze to moze byc czujnik abs???a w razie wymiany ile on moze kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś chiński do 100zł lepszy do 200 zł wymiana jakieś 40 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli mam ten sam objaw a błędów na vagu nie ma to też może być wina zabrudzonego czujnika hmm :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem takie objawy jak przez przypadek uszkodziłem czujnik abs i założyłem zamiennik z delphi. Po wymianie na nowy oryginał problem ustał, dlatego polecam tylko kupować oryginał. Poszukaj na alledrogo. Czasami nówki z aso trafiają się w dobrej cenie jak np. ten http://moto.allegro.pl/czujnik-abs-superb-vw-passat-b5-audi-a4-przod-nowy-i2903645651.html

Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy mam passata b5 z 1999 roku byłem na kompie i nie mógł się połączyć z abs bo miałem spalony bezpiecznik włożyłem nowy i zadziałał abs i asr tylko przez chwile i zgasł a bezpiecznik jest dobry nawet kontrolki sie nie zapalają i nie mam abs co może być nie tak pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności