Skocz do zawartości
Sebek85xx

Łożysko całe z piastą czy same łożysko do wymiany??

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy w passacie rok 1998 łożysko w przednim kole wymienia sie z piastą czy same? jaki koszt jest tego wszystkiego?:confused:

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same łożysko, koszt około 110 zł wraz ze śrubą SKF-a w hurtowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Same łożysko, koszt około 110 zł wraz ze śrubą SKF-a w hurtowni.

 

Oczywiście po uprzednim "wytłoczeniu" zużytego łożyska na prasie, bo młotek w tym przypadku nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo młotek w tym przypadku nie wchodzi w rachubę

 

Jest z tym trochę problemu ale da radę - oczywiście stare łożysko pójdzie na śmietnik. Chciałem zrobić łożysko i przegub sam w garażu (nie mam prasy) bez demontowania zawieszenia i kolumny. Mianowicie wybiłem wewnętrzny pierścień łożyska młotkiem i przecinakiem, na kolumnie został wewnętrzny - przylegający jak cholera. Teraz przyszedł czas na spawarkę - cztery "gluty" w symetrycznie wewnątrz pierścienia - temperatura "ściąga" pierścień - i powoli młotkiem i przecinakiem (problem jest taki, że trzeba uderzać od strony silnika - a miejsca tam jest niewiele). Wybić trochę i znowu spawarką tak samo jak wcześniej. Nowe łożysko wbiłem wżywając najpierw drewnianego klocka, później wybitego uprzednio pierścienia. Żywotność? Zrobiłem już 120tyś km na tym i nie ma problemu :)

 

Jak widać trochę zabawy jest, ale robota cię nie kosztuje i przy okazji poznajesz swoje auto w jakiś sposób :)

 

pozdro

Edytowane przez Lukas82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też sam wymieniałem, tylko zwaliłem pistę (łatwiejsze dojście). Stare łożysko idzie do kosza, a więc młotek i przecinak w ruch:). Nowe na imadło, kawałek rury o średnicy łożyska i wchodzi jak w masło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności