Skocz do zawartości
G.R.Z

luzy w szyberdachu

Rekomendowane odpowiedzi

moze było,nie wiem ,nie znalazłem do b5. szyberdach się zamyka ale szyba podskakuje na dziórach?? jak się tam dostac ??przeglądałem sam naprawiam ale nic nie znalazłem o szyberdachu.bo wiem ze prowadnice mam walnięte,jozsuwa się elegancko ale ciężko go zamknąć,coś blokuje, a natomiast w 2 płaszczyznie se ładnie uchyla i zamyka tylko teraz zaczeła mi ta szyba latać,tak jak by był luz gdzieś.

Edytowane przez G.R.Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie miał nigdy problemów z otwieranym dachem??

i jak myślicie,kupic nowy,uzywany szyber i ga zamontować??zamiast naprawiac ten:confused:.jak się dostać do jego demontarzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Mam dokładnie ten sam problem, jak też większość na forum passat world.

Jest biuletyn techniczny VW na ten temat. Trzeba wymienić slidery wg instrukcji.

Ja zamierzam zmierzyć się z problemem w wolnej chwili.

 

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam chyba ten sam problem.Podczas jazdy z uniesionym szyberdachem coś stuka jakby było luźno albo pęknięte.Sam szyberdach działa idealnie.Nie mogę zlokalizować tego pukania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja musze go troszke uchylić t wtedy mi nie puka:p. wymienie te części które opisał kolega 2 posty wyżej i zobaczymy wtedy. a cy te elementy są też odpowiedzialne za to że szyber się nie chce zamknąć po całkowitym otwarciu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Właśnie dokonałem w ASO zakupu tych sliderów w cenie 83 PLN. Załączam fotki. W długi weekend majowy zabieram się do wymiany.

 

Piotr

 

W międzyczasie znalazłem w necie opis wymiany. Wydaje się być prosty. Chociaż dotyczy golfa, to numery części są te same co w technical bulletin.

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1993783

DSC00089a.jpg

DSC00091a.jpg

Edytowane przez lopek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki :-) Czy montowal ktos w swoim pasku szyberdach?? tzn. czy mozna zamontowac oryginalny szyberdach do auta w ktorym go nie ma?? Czy to jest duzy koszt i dużo roboty?? Jesli mozna to zrobic to gdzie?? Pozdro rugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W długi weekend majowy zabieram się do wymiany.

 

Mam to samo ;/ kolego lopek3 - jak skończysz wymianę to wrzuć fotki i jakiś opis pracy. Z góry dzięki :)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem problem z szyberdachem,do tylu szedl bez problemu ale przy zamykaniu jechal krzywo i cos go blokowalo.Slychac rowniez bylo ze przy zamknietym dachu,szyba latala.Kupilem na szrocie drugi,kompletny dach i zabralem sie za wymiane.Zdemontowalem raczki,lampki,sloneczniki,zrzucilem uszczelki drzwi.Po 20 minutach podsufitka lezala na fotelach.Nastepnie 10 srub typu torx i szyber wyjechal na podworko,okazalo sie na prowadnice jezdza po plastikowych slizgach ktore z prawej strony sie polamaly.Jest to czesc nierozbieralna i w tym przypadku konieczna byla wymiana calego elementu;(Troche kosztowal.Skladanie szlo tak szybko jak i rozbieranie,trzeba pilnowac aby nie usyfic tapicerki.

Zalozylem dach z rocznika 2000 i ona ma inne podlaczenie elektryczne,ja mam 3 kable ktore ida od wlacznika szyberdachu a z silniczka wychodzi 5 kabelkow.Moze ktos wie przy okazji jak to polaczyc ze soba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokonałem w ASO zakupu tych sliderów w cenie 83 PLN. Załączam fotki. W długi weekend majowy zabieram się do wymiany.

 

Piotr

 

W międzyczasie znalazłem w necie opis wymiany. Wydaje się być prosty. Chociaż dotyczy golfa, to numery części są te same co w technical bulletin.

 

 

Kolego czy jest z Toba jakiś kontakt? Zależy mi na info jak wymienic te Slidery?

Edytowane przez Aleksander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, bo tez mi coś puka, ale przy uchylonym dachu tylko, jak otworze całkiem do tyłu to nie puka... szyber działa w każdą stronę okej, jak szarpałem za niego nie ma luzów... może to ta zasłonka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też puka ale nie zawsze, przy uchylonym włóż rękę (między dach a podsufitkę )i tam jest taka blacha jak lekko ją dotkniesz to przestaje pukać. Ale jak to naprawić to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności