Skocz do zawartości
Gość jabol79

[2.0] Bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

mój w ciągu 12000km przepalił oprócz tego co zalane było do silnika dodatkowe 7 litrów oleju co daje srednią na poziomie 0,6 l/1000km.

pierwszy raz sie spotkałem z autem które pochłania takie ilości oleju.

do tej pory we wszystki autach a było ich juz naście zawsze lałem lotosa 5w40 i nigdy nie było problemu (ani z silnikiem ani z jego ubywaniem)-ale nie w tym.

 

tym razem zalałem (jakies 2 tygodnie temu) olejem o większej lepkości w wysokich temperaturach ELF Evolution 5w50 aby sprawdzić swoją teorię skąd takie ubytki.

Smiem twierdzić ze powodem dolewania oleju jest spartolona odma silnika i uład podcisnienia wyciąga pary oleju do układu dolotowego. Jezeli na nowym oleju nie uda mi się zatrzymać znikania oleju to zabieram sie za przeróbkę odmy.

 

dodam tylko ze silnik mam suchy a w rurze dolotowej przed przepustnicą stwierdzam obecność oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem passka z przebiegiem 290kkm silnik 2.0 8V azm w ksiązce pisało ze był zalany 5w40 castrolem,

moj wczesniejszy passek był 1.8t aeb smigał na 5w30 motul z przebiegiem 390kkm

zalalem valvolein 5w40 i po przejechaniu 2tys km silnik wciagnał mi całą miarke oleju, wiem ze dlugo passat stał, myślę zalac motulem 10w40 jak dalej olej bedzie ubywał to sprawdze ceramizer. jak nie to silnik na stół i uszczelniacze i pierscienie pójda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak koledzy u Was z tym braniem oleju w 2.0 AZM??

Ja juz sie powoli przyzwyczailem. Chociaz w weze od odmy od bloku i pokrywy zaworow wcisnalem tzw druciaki. Mam wrazenie ze przy jezdzie miejskiej bez katowania wezmie ok. 0.5L na jakies 2k km. Dziwne jest to ze wystarczy ze raz czy dwa sypnie mu sie troche wiecej i potrafi sie zapalic lampka oleju.

Co ciekawsze wlasnie wrocilem z urlopu z Wloch. Od granicy z Polska zrobione 3k km z predkoscia przelotowa 130km/h i profilaktycznie dolalem mu 0.5l. Silnik zalany Mobilem 1 Peak Life 5W50.

Zastanawiam sie jeszcze nad wymiana tej rury dolotu tuz przed przepustnica z tym zaworkiem bo byc moze to sie uszkadza i dolot ssie ta mgielke olejowa lub ewentualnie wydluzyc odmy.

Mialem rowniez dziwny przypadek, dodam od razu ze nie powtarzalem tego ale korci mnie zrobic to teraz celowo... A mianowicie przy wymianie filtra powietrza czyscilem obudowe filtra i przy skladaniu nie wpialem do niego tego weza od pompy wtornej tu pomiedzy lampa a wlasnie filtrem czyli byla dziura i dostawal powietrze lewe pomiedzy przeplywka a wlasnie filtrem. Srednica otworu moze 2cm. Powiem szczerze ze inny samochod i dzwiek fajny i lepiej sie zbiera. Moze te Nasze AZMy dostaja za malo powietrza?? Lub jest ono za cieple??

Mial ktos z Was taki przypadek??

P.S.

Szkoda pieniedzy na remont. Opinia mechanikow jest taka ze te silniki tak maja i tyle.

Najprawdopodobniej zeby calkowicie, jezeli to realne, pozbyc sie problemu brania oleju poza odma m.in.sa tloki i pierscienie. Gdzies mi sie obilo na jakims forum ze VW wypuscil poprawione oraz ze moga pasowac od starego 1.8 a ktory tez ponoc lubil olej.

Takze jezeli kogos stac na remont no to co innego bo druga kwestia to oplacalnosc....na forach ludzie narzekaja i po remoncoe podobno jest jeszcze gorzej.

Ja mam problem z piszczeniem, wyciem hamulcow przy cofaniu i dziwnym stukiem w prawym kole przy lekkim nacisnieciu hamulca przy manewrowaniu przod tyl na parkingu. Wymienione wahacze, przeguby, lozyska, zregenerowane zaciski klocki dosc nowe i przerobione. Abe, MasterSport i jeszcze jakies inne....obecnie Ferrodo bo dosc miekkie i dalej wyja i rece opadaja bo nikt nie wie dlaczego tak....wypadaloby zmienic tarcze. I znow klocki...ale juz odpuscilem...:P

Pozdrawiam

Edytowane przez szczepan_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tej rury z odmą nic nie daje, nie wpływa na branie oleju.Przerabialem to u siebie..Rura dość droga ale zamiennik znalazłem ...

 

U mnie najlepsze jest to że na wolnych obrotach dymisji a jak się jedzie to jest wszystko ok..Może znacie przyczynę takiego zachowania?

 

Obecnie bierze 0.8 l na 2500-3000 km

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na motulu 6100 10w40 podobno bierze najmniej... pod warunkiem nie katowania go 5 tyś obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja coś w tym temacie dopiszę,mam mojego paszczaka trzeci rok ,przebieg 265000,od czasu gdy nim jeżdżę lałem lotosa 10/40,wymiana co 15000.Zużycie oleju wahało się od 0,5-0,7/1000Km(im więcej po mieście tym więcej przepalał),dwa miesiące temu przy wymianie wlałem na próbę orlenowy 5/30 niby dedykowany do vag-a z normą chyba57000, no i po przejechaniu pierwszego tysiąca zużycie 0,4 /1000, po drugim tyś w trasie częściowo autostrada ,częściowo krajówki 0,3/1200Km...

A ha ,jeszcze coś,mam takie subiektywne odczucie że silnik pracuje jakby bardziej miękko i ciszej niż na lotosie.

Edytowane przez arkady4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś mazde 6 jeżdżąc na Mobilu 10w40 brała mi olej nawet sporo, zmieniłem na oryginalny taki jaki powinien być i od wymiany do wymiany nic.

 

Zrobię u siebie tak że kupię jakiś dobrej jakości olej i zobaczę ja bym się tym nie przejmował w ogóle 0/5 na w porywach do 0/8 niech sobie bierze ale denerwuje mnie dymienie na wolnych obrotach przy postoju dłuższym np stojąc w kolejce w McDrive.

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz może to dymienie nie jest związane z olejem tylko ze składem mieszanki na wolnych obrotach,jakaś sonda albo przepływka.Mój też brał przed wymianą podobne ilości oleju i dymienia nie było i nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi można to w jakiś sposób sprawdzić?

 

Ten objaw jest dopiero po takim dłuższym postoju na wolnych obrotach jak się dobrze zagrzeje.

 

Muszę to jakoś zdiagnozować w samochód włożyłem kupę kasy przez ost 2 miesiące nowe opony zawieszenie płyny paski itd w sumie z z 3k będzie szkoda to sprzedać..

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer,parametry pracy sondy ,przepływomierza ,czujnika temperatury,analiza spalin ,to podstawowe rzeczy,jak odczytasz błędy i parametry i będziesz miał czym to skasować na przyszłość to możesz np w trakcie tego dymienia odłączyć sondę czy przepływkę albo czujnik temp i patrzeć co z dymieniem ,to są takie domowe sposoby czasem da się coś wydumać,w razie odłączenia tych elementów sterownik podstawia sobie jakieś wartości stałe w trybie awaryjnym i silnik bierze pod uwagę wartość uśrednioną danego czujnika,gdy np dymienie jest spowodowane zbyt bogatą mieszanką ,której skład jest zafałszowany np.przez sondę to powinno ustąpić,podobnie z przepływomierzem i czujnikiem temp.Jak już pisałem jest to taki domowy sposób ale dość często wykorzystywany również profesjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z góry za info.A powiedz mi czy to jest bezpieczne? Mogę coś rozwalić?

Analiza spalin była w normie wtedy jak sprawdzałem..

To nie jest zawsze taki objaw sprawdzę napisze co i jak. Dzięki.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalić zawsze się coś da :cisza ,musisz na pewno uważać na wtyczki a konkretnie na zatrzaski ,one są bardzo kruche no i nałapie błędów trzeba będzie pokasować!.Jeszcze jedno ,gdyby dalej dymił to zerknij na świece ze szczególnym uwzględnieniem różnic w ilości nagaru ,jeśli jest dużo nagaru na elektrodach to może jednak ssie olej.U mnie najwięcej jest na 4 garze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ost świece bardzo ładne są bez jakiego kolwiek nagaru odziwo. Ciśnienie na cylindrach też sprawdziłem i jest 1-11.5 2-11,5 3-11.00 4 -10.5.

Będę uważał dam znać co i jak.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ost zrobiłem 1100 km i nie wzioł ani grama oleju jak jeżdżę w okól komina to bierze około 0,5 l na 1500/2000 km robić coś czy dać sobie spokój?

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0,5 l na 1500/2000

tj. ok 2,5-3,3l /10tys km... to nie jest mało. Ja bym się martwił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Ost zrobiłem 1100 km i nie wzioł ani grama oleju jak jeżdżę w okól komina to bierze około 0,5 l na 1500/2000 km robić coś czy dać sobie spokój?

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

OO ,myślałem że tylko mój ma takie odchyły że jak w koło komina to żre olej a jak w trasie to nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego azm mam  4 lat zrobiłem  ponad 130tyś rzekomo na blacie 290tyś od kupna leje 10w40 matula i bierze mi ok 0.7  1.0 l na 10tyś tylko mam inny problem ciężko rusza z pierwszego biegu trzeba startować na pół sprzęgle albo bardzo powoli puszczać jakby brakowało mu mocy ale tylko przy starcie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  jestem posiadaczem Passata z silnikiem ALT widzę że inny piszą pechowym ???nie wiem czemu ja tak nie twierdzę mam auto 3 lata sprowadziłem z zagranicy może i trochę przepłaciłem jak póżniej się zorientowałem ale nie ważne zadbane z 1 ręki itp.Podczas użytkowania też zauważyłem ubytki w oleju silnikowym ,zmieniłem olej na 10W40 i zabrałem się za układ dolotowy z odmą od razu zaślepiłem miejsce podłączenia odmy do układu ssącego a z pokrywy zaworów w miejscu wyprowadzenia odmy podłączyłem zakupiony wcześniej w agromie wąż i poprowadziłem go w  dół .Zrobiłem tak ponieważ jak zobaczyłem jak wygląda przepustnica i cały dolot (wszystko zaolejone skroplinami z odmy) i zrobiłem tak bo w dolocie wytwarza się podciśnienie  które wręcz ciągnie te skropliny oleju z odmy do układu .Po wszystkich tych modach i umyciu dolotu ubytki oleju zmalały i falowanie obrotów nie występuje ,jeśli ktoś bardziej zainteresowany mogę podesłać foty i opis .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ALTka bierze mi 1 litra na 3tyś. Możesz napisać coś więcej o tej modyfikacji, albo podesłać jakieś foto w którym miejscu zaślepiłeś. mail [email protected] Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kolego nie ma sprawy podeślę info plus jakąś fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności