Skocz do zawartości
Gość jabol79

[2.0] Bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jabol79

Mój passat bierze olej jakies 0,5 na 1000km.Czy to norma w tym silniku?

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jabol79, a jaki masz przebieg i na jakim oleju teraz jeździsz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
92.000

Przy tym przebiegu( o ile jest faktyczny ) to trochę za dużo choć instrukcja vw mówi o litrze na 1000 km...... :wstyd:

Może czas już na zmianę na olej o innej lepkości?

 

Robiąc sobie antyreklemę to powiem że jeździłem na texaco 5w40 olej wymieniałem co 10 tys z przebiegiem ponad 200tys i brał mi ok litra na tysiąc a więc wlewając 6 litrów w układ dolewałem ok 10 litrów do zmiany... :wstyd:

Teraz zalałem "motula" 15w50, zrobiłem ok 1000km i nie wziął ani grama :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jabol79

Przed kupnem ktoś mi coś napomknął że dwu litowe silniki vw lubia olej ale nie myślałem że aż tak :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jabol79, jezeli nie jesteś pewny co do przebiegu ( wstaw 2 z przodu ;) ) to zalej gęstrzy olej i obserwuj...

 

Jestem na 100% pewny że ubytek oleju spadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wszystkie papiery na przebieg

I to można obejść ale nie ma co gdybać.......Jak na ten faktyczny przebieg to mi pomysły się skończyły...

Remoncik serducha? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel28

Czesc mam podbny problem a mianowicie.Mam passata z 2002r 2.0 130km silnik ALT przebieg 96tys mil serwisowany regularnie w VW pelna ksiazka serwisowa jadac do polski po przejechaniu 1000 km zapalila sie kontrolka oleju zolta zatrzymalem sie sprawdzilem ale po godzinie to nie wiem ile scieklo ale bylo minimum tak bylo na bagnecie dolalem 200 gram.Dojechalem szczesliwie do domu udalem sie do servisu poprosilem o kompleksowa analize silnika i co stwierdzili ze padl czujnik wymienili olej i stwierdzili ze jest ok.Wracajac do anglii w trasie bylo ok ale po przejechaniu.ale po 3 tygodniach jazdy w anglii zaswiecila sie znow sprawdzam olej i sam nie wiem raz jest polowa stanu raz minimum ale nie ponizej.wiec sam nie wiem.Czy jest mozliwe ze olej nie scieka do miski mysle tak dlatego ze dojezdzam teraz tylko do pracy 10 km wiec moze olej nie osiaga swojej temp nie wiem szukam przyczyny wyciekow nie ma silniczek pracuje super moc dynamika wszystko ok tylko niepokoi mnie stan oleju.Jutro planuje przejechac trase moze 200 km i wtedy sprawdzic stan.Na swieta jade do polski i tak zamiezam oddac go od mechanika niech sprawdzi wszystko.Ale moze ktos z was mial podobna przypadlosc a samochod zalewany longlife castola.Pozdrawiam. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel28

moj po wymianie oleju z long live 5W30 CASTROLA na 10W40 CASTROL bieze jakies 0,3l na 3000 tys kilometrow mysle ze to jest w normie,wiec moze zmien olej i obserwoj.moj przed zmiana bral duzo wiecej,a cisnienie na cylindrach jest pomiedzy 11,8 a 12,3.moj passat ma 160 tys km z 2003r silnik 2.0 130 km sport ALT.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jabol79

Mój teraz jakoś się uspokoił z paleniem oleju.W planach mam zmianę lepkości oleju ale do tego jeszcze 5 000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega mam 2.0s ALT zalalem CASTROL GTX 15w40 polsyntetyk. Po wymianie miałem 3/4 stanu przejechałem w 3 dni 140 mil i miarka na min. Dolałem do max. kontroluje jak narazie zrobilem 100 mil i miarka pokazuje połowę stanu. Wydaje mi się, że ginie. Nie widać żadnego wycieku spaliny nie zalatują olejem. Na wielkanoc jadę do Polski. Chcę to rozwikłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak kolega mam 2.0s ALT zalalem CASTROL GTX 15w40 polsyntetyk. Po wymianie miałem 3/4 stanu przejechałem w 3 dni 140 mil i miarka na min. Dolałem do max. kontroluje jak narazie zrobilem 100 mil i miarka pokazuje połowę stanu. Wydaje mi się, że ginie. Nie widać żadnego wycieku spaliny nie zalatują olejem. Na wielkanoc jadę do Polski. Chcę to rozwikłać.

To chyba kotlet naszego zacnego Forum.5 lat jak z bicza strzelił...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój passat bierze olej jakies 0,5 na 1000km.Czy to norma w tym silniku?

 

Cześć.

Wg mnie to bierze bardzo dużo oleju. Passaty z silnikiem AZM w salonach w Polsce były od nowości zalewane Mobilem 1 5W50 Rally Formuła. Ja osobiście z gęstością oleju bym nie mieszał bo jeśli przebieg Twojego samochodu jest tak niski (choc wg mnie to mało prawdopodobne) to szkoda silnika na zalewanie go gęstrzym olejem. Silniki AZM są bardzo żywotne i kombinować z gęstością oleju to można wg mnie przy przebiegu 300-400tyś. Ja bym osobiście szedł w kierunku szukania przyczyn spalania oleju (np. gumki na trzonkach popychaczy zaworów lub jakaś nieszczelność) ale to trzeba zdjagnozować. Mój Passat krajowy z silnikiem AZM ma obecnie przejechane niecałe 218 tyś km i pomiędzy wymianami mieści się z olejem między max a min na bagnecie. Zalany jest od nowości Mobile 1 5W50 Rally Formuła. Jak rozmawiam z innymi użytkownikami Passatów z tym silnikiem to normą jest dolanie ok 1 litra oleju na dystansie 15 tyś km.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ześć.

Wg mnie to bierze bardzo dużo oleju.

 

Spójrz na datę publikacji pierwszego posta ;) Niezłego trupa żeś wykopał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Nie spojrzałem na datę :cool

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy w silnikach 2.0 jest montowany interkuler ? :jasneii mam taką rure po prawej stronie tak jakby w błotniku i od czego ona jest jak ktos wie ?

Edytowane przez bartez789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnikach 2.0 jest montowany interkuler

 

A masz turbo :) ?

 

 

mam taką rure po prawej stronie tak jakby w błotniku i od czego ona jest jak ktos wie ?

 

Do elektrycznej pompki tłoczącej powietrze na zimnym silniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ,nie mam turba , czyli ta rura jest od tej pompki . Bo mówiono mi ,że ta rura jest od intercoolera i ,że mam wstawiony przód od diesla

Edytowane przez bartez789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo mówiono mi ,że ta rura jest od intercoolera i ,że mam wstawiony przód od diesla

 

W sumie to metaloplastyka jest popularna, ale chyba nie aż tak bardzo. Zrób zdjęcie to porównamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności