Skocz do zawartości
elanboc

Blokada tylnich szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szczesliwych posiadaczy pasków B5 :) mam takie pytanie-chodzi mi o blokade tylnich szyb z przycisku.Jeśli ten przycisk jest załaczony to czy moze zwiekszyc pobór napiecia??Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. On tylko rozłącza obwód, a więc poboru napięcia nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego bardzo mialem podejrzenia ze ta blokada zwieksza pobor pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem prąd z wlaczoną i wylaczona blokada szyb i jest róznica o 0,01A to niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie działa mi przycisk dla blokady tylnych drzwi.

 

Zauważyłem, że silnik regulacji szyby w drzwiach kierowcy jest z 2005 roku.

Wiem, że panel sterujący do wszystkich szyb jest podpięty pod ten silnik.

Mogę otwierać-zamykać wszystkie szyby tym panelem, ale nie działa mi tylko ten od blokady tylnych.

 

Od czego mam zacząć?

- od przycisku (pomiar prądu zmienia się czyli chyba OK?)

- silniczka (sprawdzenie połączeń)

- może po wymianie tego silniczka potrzebna jest jakaś adaptacja lub jest nie ten typ jaki powinien.

 

Proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie szybami tylnymi z drzwi kierowcy będzie działało zarówno z załączoną blokadą tylnych szyb jak i z wyłączoną,nie działają tylko(jak blokada jest załączona)przełączniki od szyb w tylnych drzwiach i tak jest prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod kabelek i go uaktywnic

 

No właśnie, kiedyś sprawdzałem pod VAGiem tylko nie pamiętam jaka grupa i kanał, ale po zmianie położenia tego przycisku zmieniała się wartość.

 

Czyli w takim razie mam aktywny ten przycisk?

Edytowane przez Abe's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod kabelek i go uaktywnic

Tego się nie aktywuje. To po prostu ma działaś i tyle.

Jak masz możliwość to podmień panel i sprawdzisz, gdzie leży przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jA MAM BARDZO PODOBNY PROBLEM,. Blokada szyb mi nie dziala wlaczam przycisk i nic dalej mozna je otwierac od strony pasazerow

 

---------- Dodano o 11:13 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:12 ----------

 

Prosze o pomoc:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jA MAM BARDZO PODOBNY PROBLEM,. Blokada szyb mi nie dziala wlaczam przycisk i nic dalej mozna je otwierac od strony pasazerow

jeżeli obie strony działają to zacząłbym szukać przyczyny w samym panelu, w tym przycisku od blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziala kazdy przyciskm otwieranai szyb te z tylu oraz od strony pasazera kierowcy..Prtzycisk jest podlaczony bo podswietla sie..?? wiec w czym tkwi??problem?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze zrozumiałem to nie działa Ci właśnie ten do blokowania szyb, skoro go wciskasz i dalej idzie otwierać z tyłu, nie jestem fachowiec w temacie, ale tak na chłopski rozum, ja bym właśnie zaczął od tego:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo.. tez tak mysle..ciekawe czy to napewno.. moze cos tam n8ie laczy.. AJk rozbiore to opisze :) ..licze na dalsza pomoc w razie czego\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... ja zauważyłem, że jeżeli blokada jest załączona to jak odpalam auto to szyby są zablokowane (znaczy nie można otwierać tylnymi przełącznikami w drzwiach) jeżeli jednak w trakcie jazdy lub postoju odblokuję (wyłączę blokadę) to pomimo jej ponownego włączenia po chwili szyby działają normalnie (nie blokuje)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odkopać temat. Mam podobny problem, że jak zablokuje to nadal można tylne szyby otwierać. Pisaliście o tym, czy ktoś doszedł do tego co było przyczyną ? Czy wymiana tego przycisku blokady pomogła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem, że jak zablokuje to nadal można tylne szyby otwierać.

W moim przypadku jest identycznie.

Wyjmowałem panel i sprawdzałem na pinach od przycisku w dwóch położeniach i niby jest ok, ale nie działa.

Na razie nie mam możliwości podmiany panelu.

Czy można sprawdzić VAGiem sygnał dla sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki problem że niezależnie od położenia przycisku w panelu szyby tylne dzialaja z tylnych przycisków.Jutro rozbiore panel i sie zobaczy o co z tym chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś z was dojdzie albo ma możliwość podmiany panelu niech da znać. Sprawdzałem u mnie również wszystko jest wporządku, rozebrałem i wszystko wydaje się że jest ok - sam nie wiem co może być przyczyną, że nie działa, prawdopodobnie uszkodzony ten przełącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schemat elektryczny okien.png

 

Witam.

Jest to schemat elektryczny sterowania szybami.

Interesuje nas panel w drzwiach oznaczony jako 74, w którym jest styk f.

Muszę sprawdzić czy sygnał dochodzi do sterownika silnika 70.

Jeśli dochodzi do sterownika silnika to coś ze sterownikiem?

Dalej sygnał dla sterowników silnika 72 i 73, które są od tylnych szyb idzie przez CAN bus?

 

Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej sygnał dla sterowników silnika 72 i 73' date=' które są od tylnych szyb idzie przez CAN bus?[/quote']Tak, komunikacja miedzy sterownikami odbywa się szyną Can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności