Skocz do zawartości
Nuttie

Dopasowanie boczków welurowych b3 do siedzeń b4 - kolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że ciężko jest znaleźć interesujące siedziska to zacząłem kombinować, mam takie pytanie czy do foteli z aukcji: http://moto.allegro.pl/item597943417_passat_b3_b4_kombi_fotele_i_kanapa_szary_welur.html które to są z modelu B4, będą pasować boczki drzwi z modelu B3 jak na załączonym obrazku. Chodzi mi o fakturę weluru i kolor, czy to to samo. Na boczkach nie ma wzorów więc niby będzie ok, ale czy odcień ten sam? Mam elektrykę w aucie na duży przycisk w drzwiach kierowcy, dlatego te boczki z B4 mi nie pasują. Z kolei siedzenia do tych boczków z B3 są "zwykłe", bez regulacji góra - dół no i bez podgrzewania.

 

Pozdrawiam

Maciek

boczkiwelur.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to jest to samo. Nie było wiele wzorów tapicerek żeby znalazły się dwa o aż tak podobnych odcieniach.

ps. będziesz miał co prać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wezmę fotele z B4 z elektryczną regulacją (te dwa przyciski z boku fotela) to bez problemu wszystko podłącze? Tam wystarczy doprowadzić tylko + i masę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to jedna kostka to + i -, druga to przełącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie takie plug&play, to muszę się zastanowić, chyba że vw pomyślał i pod wykładziną pod siedzeniem przypięte są te kable w standardzie, tak jak kabel od centralnego zamka do modułu komfortu - domykanie szyb z kluczyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od foteli niestety na 99% nie będzie kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupię to sprawdzę te kabelki, a w B3 były w ogóle z regulacją góra - dół czy tylko kołyska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Góra-dół była manualna (sam posiadam), elektrycznych fabrycznych nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody do regulacji elektrycznej góra-dół dorobisz bez problemu samodzielnie. Potrzebne do tego są 4 wsuwki pod fotele (2 na każdy), przewód 1,5mm2 (najlepiej dwa kolory), gniazdo bezpiecznikowe na przewód, 2 końcówki z oczkiem pod śrubę i trochę czasu. Pod fotelami masz kostkę, do której dochodza dwa przewody + i -, wsuwki do kostki kupisz bez problemu w jakimś sklepie elektronicznym. Plus doprowadzasz najlepiej bezpośrednio z akumulatora przez bezpiecznik 20A, natomiast minus też z akumulatora lub z punktu masy przy dzwiach kierowcy. Przy takim połączeniu masz regulacje bez przekrecania kluczyka w stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Góra-dół była manualna (sam posiadam), elektrycznych fabrycznych nie było

 

a możesz zrobić fotkę boku czy tam przodu fotela tak bym wiedział jak wygląda to mechaniczne sterowanie, cobym mógł od razu rozpoznać czy ma góra - dół czy też nie. Ew jakieś inne foto poglądowe. Myślałem że B3 też miały przyciski ;)

 

czy fotele z fotki poniżej mają regulację góra dół ? Są od B3 ale ponoć mają regulację "nerek" i podudzia. Czy góra dół to powinno być jeszcze jedno pokrętło z boku fotela?

 

Temat elektryki to pewnie bym ogarnął - sam się dziwie że czasem mi zupełnie nieznane rzeczy wychodzą - ale dzięki za "instrukcję".

fotele.jpg

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechaniczna góra-dół wygląda tak że oprócz dźwigni do przesuwania fotela przód-tył jest druga podobna dźwignia, pociągasz ją do góry i dokonujesz regulacji wysokości fotela przez odpowiednie poruszanie tyłkiem :) mogę Ci wrzucić foto wieczorem

 

---------- Post added at 14:31 ---------- Previous post was at 14:30 ----------

 

oczywiście foto dźwigni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest kołyska. Obecnie mam przesuwanie przód tył po prawej, a po lewej jest taka duża rączka i wtedy mogę "kołysać" fotelem, tyłek nisko ale podudzie wysoko albo podudzie nisko to tyłek do góry. Czy ta kołyska to właśnie ta regulacja? Wybrałem bratu B4 VR6 i tam jest prawie pełna opcja i siedzi się na welurach niżej niż u mnie - w najniższym położeniu fotela. Jak jedziemy w dwa samochody i on jedzie za mną to mimo że jest wyższy ode mnie to ledwo wystaje zza kierownicy jak go widzę w lusterku :P

 

dobrze, że wyedytowałeś posta :D

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od samego fotela. Kiedyś miałem zwykłe i nie mogłem se normalnej pozycji za kółkiem ustawić, jeżli chodzi o tą kołyske. Teraz mam półkubełki takie (welur), regulacja taka sama i pozycja wzorowa.

I Tobie też polecam szukać foteli tych kubełkowych, bo na tych płaskich plackach to dzisiaj już wiem że jest ch*j nie jazda. Trzymanie boczne te kubły mają bdb, co daje dużo w zakrętach przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za przykrą jakość ale nie wiem gdzie jest mój aparat :wpale: z opisu "kołyski" wynika że o to chodzi

Zdj?cie006.jpg

Zdj?cie007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to jest z tą regulacją? w B3 nie ma prawdziwego góra - dół? Bo w B4 jak są 2 przyciski w fotelu to jeden jest jak "kołyska" a drugi góra - dół. Zastanawia mnie tylko to foto foteli na zdjęciu które wyżej załączyłem, do czego służy pierwsze pokrętło z boku? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym regulujesz sobie "opad" przedniej części fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności