Skocz do zawartości
DAN82

Wspomaganie hamulca - podcisnienie a praca silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow Passatowcow...

 

Od wczoraj mialem problem z hamulcem... twardy ze nie szlo go wdusic.

W tym samym czasie silnik zaczol dziwnie (nierowno) pracowac.

Nie wiedzialem o co biega bo juz ciemno bylo i nie chcialo mi sie zagladac pod maske.

Dzisiaj majac troche czasu otworzylem maske a tam .... syk (wlaczony silnik)... patrze na przeowdy a tam -takiecos- (nie wiem jak to sie zwie) peklo.... (patrz foto)

picture.php?albumid=44&pictureid=1175

 

Jak sie zwie ta czesc ktora sklejalem POXYLINa ? i czy latwo ja dostac...

Jak to juz sie skleilo... i przwody gumowe obkleilem tasma izolacyjna (byly troche popekane a w sklepie nie bylo takich przwodow) to i wspomaganie wrocilo i praca silnika byla o niebo lepsza... bardziej rowno teraz chodzi. nie skacze.... nie szarpie....

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiszu

To jest zawór jednostronny, w chwili jak masz wysokie podciśnienie w kolektorze to mimo późniejszego jego spadku za zaworem nie maleje :) Ja tego nie mam i wszystko wydaje się pracować normalnie.

Edytowane przez Fiszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tego nie mam i wszystko wydaje się pracować normalnie.

Bo masz dizelka, i waku pompę która zaciąga powietrze zamiast kolektora ssącego (w benzyniaku). A ten zaworek to masz na pewno, tylko prawdopodobnie jest w tym króćcu co się wciska do serwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest zawor jednostronny czy jednokierunkowy ?

Chcialbym to wymienic ale nie umialem wytlumaczyc Pani w sklepie z czesciami co to za czesc :) - poprosila o nr katalogowy :) znajde go gdzies tam ? nie wiem czy nie obkleilem tego nr poxylina.

 

ale powiem wam ze teraz SILNIK chodzi jak bajka.... nie czuc wogole ze chodzi.. tzn czasami gdzies zabuja...

Jeszcze moze gdzies lapie ewe powietrze. Kupilem wezyki odpowiednie i jutro bede wymienial.

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest to co zaznaczyłem na czerwono to to ma nr: 321611813D

zawĂłr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to male... moze to i to tylko ze ta czesc o ktora mi chodzi jest po 2 stronie tego przewodu ktory wychodzi z serwa, byc moze po obu stronach sa 2 takie same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek66

czy jest mozliwe zeby wadliwa praca podcisnienia serwa powodowala grzanie hamulców tylnych?

wymienilem szczeki i grzeja sie bebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc o wadliwy działaniu podciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cylinderków nie masz pozapiekanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje to źle poskładałeś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest mozliwe zeby wadliwa praca podcisnienia serwa powodowala grzanie hamulców tylnych?

wymienilem szczeki i grzeja sie bebny

W tych sprzętach najczęściej grzanie bębnów powodują pozapiekane cylinderki, lub ręczny. Przed wymianą szczęk odpuściłeś linki ręcznego na regulacji? A nie stoją dęba? Sprawdziłeś czy tłoczki w cylinderkach można poruszyć przyciskając np: śrubokrętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest opcja, że te tulejki samoregulujące się zapiekły i szczęki nie mogą się dopasować.

Miałam taki problem w Nissanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności