Skocz do zawartości
Gość pawel17081971

Brak ogrzewania silnik się grzeje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel17081971

proszę o pomoc.

Silnik 1.9 TDI 130 KM, climatronic na początku samochód przestał grzać oddałem samochód do mechanika, który przepłukał nagrzewnice twierdząc, że jeśli się nic nie zmieni to należy ją wymienić. Oczywiście zabiegi nic nie zmieniły za to pojawił się problem z nadmiernym nagrzewaniem się silnika, po przejechaniu ok 10 km tem silnika wzrasta do pnad 100 stopni z tendencją wzrostową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wstępie sprawdziłbym termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na pompę wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy płukaniu nagrzewnicy cały syf który tam się znajdował odkleił się od ścianek i poszedł w cały układ. Teraz musisz płukać cały układ i zalać nowy płyn no i pewnie zmienić nagrzewnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie wymień filtr klimy w moim passku było tak samo mechanik nie wymienial tego filtra przez 3 lata klima i nawiew przestal dzialać a deska rozdzielcza byla gorąca i temp. silnika była wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vaniok

czesc,mam paska 1.9 tdi 130 km 2001 rok.od 2 tygodni brak ogrzewania.bylem u mechanika on stawia na pompe wodna a czy nie lepiej sprawdzic to na kompie?auto sie nie grzeje raczej ja :) na sama mysl:) pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeje to masz na myśli że z nawiewów leci ciągle zimne powietrze?

Co pokazuje wskaźnik temp. silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nagrzewnicę: zmniejsz ogrzewanie na min, ustaw sobie podmuch tylko na środek - klatkę piersiową, zostaw na minutę, po czym zwiększ szybko na maks i sprawdź jakie leci powietrze z kratek - być może masz przytkaną nagrzewnicę i przelatujące przez nie zimne powietrze, uniemożliwia jej nagrzanie.

Nie sądzę, zeby była zatkana w 100% więc powyższe powinno pomóc w diagnozie. Podotykaj też węże pod maską, to będziesz wiedzaiał czy pompa wodna pracuje.

A może masz climatronic i nie działa ci klapka od regulacji temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z darekj61 upewnij się czy cały układ się nagrzewa jak wygląda wskaźnik temperatury i upewnij się czy węże się zagrzewają. Sam parę dni temu wymieniałem termostat i wszystko działa OK wcześniej temperatura wskazywała mi lekko ponad minimalną skalę a teraz 90 stopni (odbiło mi się to na spalaniu). I druga sprawa co masz wlane w układ chłodzenia upewnij się do jakiej temperatury masz płyn i kiedy pompa była wymieniana, bo pompa wody ma plastikową turbinkę (jak masz wodę to na 100% zamarzła i zblokowała turbinkę która lubi pękać na osi i wtedy stoi w miejscu a pompa jest cały czas napędzana i wszystko wygląda dobrze a silnik się przegrzewać czego nawet możesz nie wiedzieć). Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj rano zauważyłem to samo - "Brak ogrzewania silnik się grzeje". Temperatura w nocy mogła być bardzo niska (ponizej -10 ?) także mogło coś paść. Podobną akcję miałem jak włożyłem odwrotnie filtr kabinowy - więc teraz to na pewno nie to.

 

Pierwsze pytanie to którędy w B4 nagrzewanie kabinowe bierze ciepłe powietrze z silnika ? ta gdzie mam filtr przeciwpyłkowy jest chyba wlot powietrza zimnego. Kiedy pokrętło ustawione jest na zimne powietrze to mocno ssie przez ten filtr.Jak przełożę na ciepłe, to część powietrza dalej zasysa przez filtr kabinowy, Słychać że układ się przełączył (ma większe opory), ale jak wyciągnąłem filtr kabinowy to tamtędy też zasysa (trochę mniej niż na pełnym zimnym).

 

Rury płynu chłodniczego są obie ciepłe, ale nie są bardzo twarde.

Wentylator się nie załącza, ale to raczej gdzie indziej problem...

 

Czytałem coś o pompie wody, którą mróz może rozwalić.

Mam Vag-a - da się coś w tym temacie z niego odczytać ?

 

Wielkie dzięki za info

Pozdrawiam

Edytowane przez Bartek_Wroclaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności