Skocz do zawartości
Gość ggrzegorz

termostat jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ggrzegorz

witam! ,mam passata 1.8 benz.gaz ,RP,90r .ze względu na pożne otwarcie termostatu ok 91 st. chcę go wymienic na nowy .chcę kupc dobry nie jakiś zamiennik ktorych juz mialem 2 iokazały sie szmelcem wjednym mialem średnio 70st. a w 2 105st.prosze o porady DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś już Wahler'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze względu na pożne otwarcie termostatu ok 91 st. chcę go wymienic na nowy

Mój się otwiera przy jakiś 88st, ale to chyba za wcześnie. Też chyba wymienię, na taki, który otwiera się przy 89,5 skoro 91st to już za późno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Koniu
Wahler albo Vernett

 

Też podpowiedź :-(

 

Autoryzowane serwisy montują Wahlery do passatów VR6 i do niektórych wersji TDi, a Vermety do wszystkiego co ma niższą pojemność. Tak robią serwisy m.in. VW.

Nieautoryzowane najpierw oglądają to co wyjmują a dopiero potem decydują co nalezy wsadzić w miejsce starego.

Ci co zjedli własne zęby mordując się chłodzeniem passata nie patrzą na markę termostatui montują szajsowate termostaty od VW Polo (roczniki do 1997 roku) z oringiem o przekroju okrągłym.

I w zimie i w lecie taki termostat pięknie się zachowuje a kosztuje ćwierć ceny takiego Vermeta czy Wahlera. Nie otwiera za późno, nie zamyka za wcześnie, na liczniku zawsze 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Czyli co?Wahler ani Vernett się nie nadaje :rotfl:

Ciekawe podejście.

 

Ci co zjedli własne zęby mordując się chłodzeniem passata

Sorry ale jak się można z tym "mordować" w tym aucie?Prostrzego układu chłodzenia niż w RPku nie znajdziesz w żadnym innym silniku(no może w najstarszych syrenach z obiegiem termosyfonowym)

 

montują szajsowate termostaty od VW Polo (roczniki do 1997 roku) z oringiem o przekroju okrągłym

Podaj ich markę - jak się nazywają, co mam powiedzieć w sklepie żebym taki dostał bo o to chodziło autorowi tematu.

I w zimie i w lecie taki termostat pięknie się zachowuje a kosztuje ćwierć ceny takiego Vermeta czy Wahlera

Ja za Vernetta dałem 35 zł czyli w/g Twojej teorii ten "szajsowaty z polo" będzie kosztował 8 ,75 zł?

Nie otwiera za późno, nie zamyka za wcześnie, na liczniku zawsze 90 stopni
Czyli dokładnie tak samo jak mój Vernett.I Wahler w drugim aucie (audi 80 B3 1.8 SF czyli silnik identyczny jak w pasku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w ASO VW do swojego B4 1.8 za termostat zapłaciłem 100zł i wcale nie żałuje wydatku bo temp. mam 90st. Tylko sam zakładałem bo za wymianę chcieli 120zł. Na poprzednim (nie pamiętam jakiej firmy) temp. miałem 105st. w zimie. Wywaliłem go po 2godz. jazdy od założenia. Kosztował 35zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Koniu
Czyli co?Wahler ani Vernett się nie nadaje :rotfl:

Ciekawe podejście.

 

Nie łap mnie za słowa. Nigdzie nie napisałem, ze termostaty tych dwóch producentów się nie nadają. Jednakże ich awaryjność (podwieszanie się) pojawia się zbyt często, by za nie przepłacać. Co komu po marce i logo na części, skoro psują się tak samo często jak no-name ? Ostatnie dwa moje termostaty nosiły logo obydwóch tych firm: jeden zawiesił się po zimie, drugi najwyraźniej juz w momencie kupna był "zwalony", bo po włożeniu w silnik otierał sie za późno. Zapytajmy się wobec tego innych posiadaczy termostatów tych marek, czy często mają problem z chłodzeniem z powodu wadliwych termostatów Wernet i/lub Wahler.

 

Ci co zjedli własne zęby mordując się chłodzeniem passata

Sorry ale jak się można z tym "mordować" w tym aucie?Prostrzego układu chłodzenia niż w RPku nie znajdziesz w żadnym innym silniku(no może w najstarszych syrenach z obiegiem termosyfonowym)

 

A można. Prostota nie ma tu nic do rzeczy.

 

montują szajsowate termostaty od VW Polo (roczniki do 1997 roku) z oringiem o przekroju okrągłym

Podaj ich markę - jak się nazywają, co mam powiedzieć w sklepie żebym taki dostał bo o to chodziło autorowi tematu.

 

Marka, marka, marka :-) Kup termostat do polówki w cenie ponizej 15 zł, to będziesz mógł uznac, ze to jest właśnie ten szajsowaty i niemarkowy produkt, który trzyma się lepiej niż jego markowe odpowiedniki.

 

I w zimie i w lecie taki termostat pięknie się zachowuje a kosztuje ćwierć ceny takiego Verneta czy Wahlera

Ja za Vernetta dałem 35 zł czyli w/g Twojej teorii ten "szajsowaty z polo" będzie kosztował 8 ,75 zł?

 

Oj, jacieniemogę kolega umie liczyć ;-) Nie bede się sprzeczał, kto ile dał za termostat i czy ktos ma znizki w hurtowniach. Może gdybyś nie był takim lokalnym patriotą i uznał, ze w tej Polsce są takie regiony kraju, gdzie części niekoniecznie musza kosztowac 35 zł, to łatwiej by się nam rozmawiało, a tak to widzę, ze chyba nie ma specjalnie o czym ;-)

Jak bym mieszkał tak jak Ty - w połowie drogi do dwóch największych giełd Polski (Słomczyno i Poznań) to pewnie tez bym zapłacił te biedne 35 srebrników i chwalił się możliwościami tak taniego zakupu, a tak to sorry ale w pomorskim kosztują o wiele więcej :-(

Zresztą spójrz na kolegę Damiana wyżej: w Zamościu dostał termostat za 100 zeta, a na 99% wepchnęli mu Verneta.

 

Nie otwiera za późno, nie zamyka za wcześnie, na liczniku zawsze 90 stopni
Czyli dokładnie tak samo jak mój Vernett.I Wahler w drugim aucie (audi 80 B3 1.8 SF czyli silnik identyczny jak w pasku)

 

Fuksiarz. Fajnie, że Tobie przypasiło. Ja i kilku jeszcze innych z moich okolic jesteśmy innego zdania o dzisiejszych termostatach. Kiedyś to były MARKI, dzisiaj zostały z nich TYLKO marki ;-) (a może to spisek i na Pomorze specjalnie się wysyła same wadliwe egzemplarze, by nas wkurzyć) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Zapytajmy się wobec tego innych posiadaczy termostatów tych marek, czy często mają problem z chłodzeniem z powodu wadliwych termostatów Wernet i/lub Wahler.
A zapytajmy.
Marka, marka, marka Kup termostat do polówki w cenie ponizej 15 zł, to będziesz mógł uznac, ze to jest właśnie ten szajsowaty i niemarkowy produkt, który trzyma się lepiej niż jego markowe odpowiedniki.
Czego najlepszym przykładem jest ten topic: http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/temperatura-silnika-vt6860.htm przeczytaj dokładnie bo tu kolega też kupił tani termostat.A jak pójde do sklepu i poproszę o termostat do polówki i dadzą mi vernetta?Nawet tanie termostaty muszą mieć markę(czyt.nazwę) producenta/dystrybutora części.Tak więc podaj ją żeby kolega wiedział co kupić.
Oj, jacieniemogę kolega umie liczyć Nie bede się sprzeczał, kto ile dał za termostat i czy ktos ma znizki w hurtowniach.
To wejdź na strone inter carsu i zobacz ile kosztuje wahler albo vernett.I pojedź do Gdańska bo mają tam filię - porównaj sobie ceny - tylko musisz umieć liczyć i to niegorzej ode mnie ;) .Ciekawe czy tam Vernett kosztuje 100 zł

 

Nie wiem jak na pomorzu bo jestem lokalnym patriotą,co z resztą trafnie wychwyciłeś,ale w IC czy to w Łodzi czy Wrocławiu ceny są bardzo zbliżone.

 

Aha.W poniedziałek założyłem termostat Wahlera (a jakże) do Peugeota J5 2,5TD i chodzi bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj założyłem Vernetta i nareszcie mam 90 st. Koszt nieduży i problem z niedogrzanym silnikiem zniknął :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie,

po rozgrzaniu auta wskazówka temperatury idealnie caly czas w pionie,

jednak vag pokazuje 79, zarówno na temp czynnika chłodzącego jak i temp na wskaznik.

Termostat kwalifikuje sie juz do wymiany?

jaka powinna być temperatura otwierania duzego obiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze teraz o numer oryg. termostatu do 1.8 ABS - skad ja mam to niby wiedziec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

056 121 113 d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności