Skocz do zawartości
Jaro882

wymiana lozysk w przednich piastach

Rekomendowane odpowiedzi

witam!! mam takie pytanie czy lozysko w przedniej piascie trzeba wprasowac? czy da sie to zrobic jakimis domowymi sposobami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się kiedyś udało domowym sposobem powymieniac te łożyska ale wcześniej kuzyn mi dorobił takie stalowe pierścienie ( nie wiem jak to dokładnie nazwać ) z otworami w środku na śrube i po jakiś 11 godzinach udało nam się powymieniać te łożyska ale juz więcej na takie amatorskie zabiegi bym sie nie pisał gdybym wcześniej wiedział ile to kosztuje pracy, wysiłku, nerwów, połamanych kluczy i poranionych dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powymieniałem domowym sposobem czyli młotkiem, i starym pierścieniem łożyska i już koło 30 - 40 kkm tak zrobiłem i nic sie nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze można sruba stare łozysko i skrencać do kupy, ja mam praske w domu to zrobione bez problemowo, ale dla chcacego nic trudnego, troche sie człowiek nameczy ale co w kieszeni to w kieszeni:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana kosztuje okolo 30 max 50 PLN za strone.. u mechanika. wiec czy ja wiem czy sie oplaca mlotkiem walic? a jak zle zamontujsze to 300km i kolejne masz do nabycia i znoof wymiana. domowy sposob to tylko dla tych co ich na to stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
domowy sposób to tylko dla tych co ich na to stac.

Mnie nie stać :P sam zrobiłem wszystko lata i nic się nic dzieje, zeszło mi koło 3h na stronę i zaoszczędziłem parę złoty. Wystarczy robić wszystko z głową i nie bić w nowe łożysko, a za 30pln to nie wiem czy ktoś w ogóle będzie chciał ci cokolwiek zrobić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zna zdolnośći rOmka ten se poradzi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy zna zdolnośći rOmka ten se poradzi

 

Rozwiń skrót myślowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana kosztuje okolo 30 max 50 PLN za strone.. u mechanika. wiec czy ja wiem czy sie oplaca mlotkiem walic? a jak zle zamontujsze to 300km i kolejne masz do nabycia i znoof wymiana. domowy sposob to tylko dla tych co ich na to stac.

 

pewnie że się opłaca ja w styczniu pojechałem do mechanika bo niestety zimą nie mam gdzie robić autka zwłaszcza przy -13 stopniach i mi spaprali wymianę teraz tarcza bije mi o klocek jeździłem do nich i żadnych sugestii nie słuchali próbowali mi wcisnąć jakieś swoje brednie więc im powiedziałem co nieco i stwierdziłem że jak zrobi się ciepło to sam poprawię zawsze mówiłem że mechanik tylko popsuje i jak raz pojechałem to z miejsca potwierdzili moje zdanie

jak masz narzędzia i trochę wiedzy to rób wszystko sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiń skrót myślowy ?
a wiec Romuś zdolny chłopak jest, nawet mając młotek i drut pewnie by cos wykombinował:D

 

jak masz narzędzia i trochę wiedzy to rób wszystko sam

popieram w 100% długie wieczory juz sa mozna sie pobawić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana kosztuje okolo 30 max 50 PLN za strone.. u mechanika.

 

Podejżewam że 30 to sworznia wahacza, a 50 to może przegubu. Za łożysko to napewno trza troche dołożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jakieś 80 - 100 złoty pewnie za stronę, jakby 30 pln kosztowało, to nawet rąk by się nie opłacało brudzić

 

a wiec Romuś zdolny chłopak jest, nawet mając młotek i drut pewnie by cos wykombinował

:D hehehe ja lubie sam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanicy wystukują młotkiem sami... no i jak nie idzie to wpasowują;) wiec młotek i jedziesz a ze starego łożyska zrób pierścień do wbijania... zeszlifuj go trochę żeby luźno wchodził... ja tak zrobiłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę ze jakieś 80 - 100 złoty pewnie za stronę

 

małe OT:

 

darmozjadom mówię 3x NIIIEEEE!!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa. Nie wbijać łożyska młotem centralnie w środek na 3 razy, tylko młoteczkiem na 130 razy delikatnie jechać dookoła i nie da sie tego zepsuć (jak stalowej kulki) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podstawowa sprawa. Nie wbijać łożyska młotem centralnie w środek na 3 razy, tylko młoteczkiem na 130 razy delikatnie jechać dookoła i nie da sie tego zepsuć (jak stalowej kulki)

 

dokładnie tak jak sebam pisze tylko że trzeba być cierpliwym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo łożysko, tylne łożyska jak sie wymienia? Łozyska są w bębnie? Czy wystarczy zdjąć bęben i wybić z niego? Dobrze kombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja dla leniwych nie obejmuje zdejmowania bebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odkręcisz bęben to samo wyjdzie ci łożysko zewnętrzne póżniej zdejmujesz bęben i na czopie piasty masz łożysko wewnętrzne i bieżnię łożyska (to wybijasz ciężka sprawa) w bębnie również masz bieżnię którą trzeba wybić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne łożyska wymienia się super, za pierwszym razem pewnie pójdzie trochę dłużej, potem będziesz robił w 15 min :D wbijane ale łatwo wchodzi. stare łożysko używasz do wbicia nowej bieżni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności