Skocz do zawartości
Gość michal692

"1J0 959 799 J"-moduł komfortu w passacie b5 1.9TDI jak sprawdzić czy działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal692

witam mam pytanie apropo modułu komfortu... w Passacie b5 19TDI 110km wiec zaczyna kupiłem dzisiaj alarm z "niby" instrukcja montażu. tylko nie było nic napisane jak się podłączyć pod moduł komfortu a moduł mam 1J0 959 799 J :( i w summie po badaniu miernikiem przewodów i patrzeniu gdzie się pokazuje napięcie doszedłem ze prawie układ zaczynał działać tzn czujniki łapały i syrena wyła ale nie wiem czy dobrze zrobiłem bo kluczyki dostałem do tego alarmu i tym próbowałem sterować ale modułu komfortu nie odłączałem tylko podłączyłem równolegle... nie otwierały mi się drzwi ;/ i nie zamykały wie ktoś może które przewody są tam od czego? i nie wiecie może czy moglem tym popsuć moduł który tam był oryginalny bo po złożeniu i nie podłączeniu alarmu nie działa mi centralny i nie działają szyby a apropo centralnego to jeszcze się zamykają 4 drzwi na kluczyk jak włożę ale klapa bagażnika już nie.... mógł się on przeprogramować czy co mogło się stać ? :mad:

 

 

prosze o pomoc

Edytowane przez michal692

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyby w ogóle nie działają ? Bezpiecznik może się spalił. Sprawdź.

Hmm.. Czy mogłeś coś popsuć... To zależy... Ale uważam, że komfortowi nic się nie stało. Sprawdź wszystkie bezpieczniki i napisz. Jeżeli problem dalej by występował, to najlepiej by było podłączyć kompa i z czytać błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal692

W ogóle nie działają tzn prawie w ogóle na przyciski działają na klucz przy dociśnięciu przy zamykaniu samochodu... ale poza tym to nie działają... wiem ze tak byłoby najlepiej ale nie mam kabla ani programu do sprawdzania.

 

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:15 ----------

 

hm...... i mam w alarmie 6 przewodów które muszę podłączyć do centralnego zamka i chyba dobrze sam nie sprawdziłem 2 to są od zamknięcia i otwarcia. wiecie może w które to piny podłączyć? 2 idą po 12V to wiem gdzie jest w kostce i masa tez wiem gdzie jest wiec chodzi tylko o miejsca sygnału otwarcia i zamknięcia. z góry dzięki za pomoc

 

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

 

aha nom i sprawdziłem bezpieczniki wszystkie te co są od strony kierowcy i wszystkie są dobre...;/ wiec już nie wiem mógł się popsuć ten moduł czy możne są gdzie indziej jakieś bezpieczniki? hm a jeszcze nie dodałem ale tez światła w środku nie ma ;/ można jakoś szybko naprawić ten "moduł komfortu"?

Edytowane przez michal692

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wogole nie dzialaja tzn prawie zogole na przyciski dzialaja na klucz przy docisnieciu przy zamykaniu samochodu... ale poza tym to nie dzialaja... wiem ze tak byloby najlepiej ale nie mam kabla ani programu do sprawdzania.

 

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:15 ----------

 

hm...... i mam w alarmie 6 przewodow ktore musze podłaczyc do centralnego zamka i chyba dobrze sam nie sprawdzilem 2 to sa od zamkniecia i otwarcia. wiecie moze w ktore to piny podlaczyc? 2 ida po 12V to wiem gdzie jest w kosce i masa tez wiem gdzie jest wiec chodzi tylko o miejsca sygnalu otwarcia i zamkniecia. z gory dzieki za pomoc

 

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

 

aha nom i sprawdzilem bezpieczniki wszystkie te co sa od strony kierowcy i wszystkie sa dobre...;/ wiec juz nie wiem mogl sie popsuc ten modol czy moze sa gdzie indziej jakies bezpieczniki? hm a jeszcze nie dodalem ale tez swiatla w srodku nie ma ;/ mozna jakos szybko naprawic ten "modol komfortu"?

A dlaczego myślisz że to moduł? Czy miałeś mokro pod wykładziną?

Najprawdopodobniej to nie moduł a krańcówki w drzwiach. Mam to samo i czekam na ciepłe dni aby się za to zabrać, bo trzeba rozebrać drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal692

bo grzebałem dzisiaj przy nim i próbowałem podłączyć do niego alarm ale widocznie nie tak podłączyłem jak trzeba ;/ wiec to na pewno on bo nigdzie indziej nie ruszałem a nie załącza się centralny, nie działa oświetlenie w środku, nie działają lusterka, i szyby dlatego sadze ze to przez niego bo on za to odpowiada jak myślicie co można zrobić albo jak szybko go naprawić czy trzeba wymienić?;/ a i nie miałem mokrej wykładziny ani pod nią

Edytowane przez michal692

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 007

U mnie w pasku 1,9 tdi 110 km 199 rok combi central otwiera tylko przednie dzrzwi ,tylne i klapa bagażnika zamknięte nie działają szyby i szyberdach , brak światla w środku. Sam się uzbraja alarm , bezpieczniki ok. Moduł suchy.Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro moduł suchy to sprawdź przewody do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności