Skocz do zawartości
Gość LeonPL

Duży FiS problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LeonPL

Witam serdecznie. Na wstępie chce podziękować wszystkim osobą które się przyczyniają do funkcjonowania tego forum . Mimo że jest to mój pierwszy post to pod kilku miesięcy korzystam z forum i bardzo mi pomogło.

 

Czytałem dużo tematów odnośnie FISU na forum i nie znalazłem ani odp ani podobnego postu do mojego.

 

Mianowicie mam taki problem. Gdy kupiłem swojego passata b5 1.9 tdi 110 km z 98 r czasem działał mi FIS a czasem nie. Było to zimą i jak zapalałem samochód to Fis w ogóle nic nie pokazywał , czarny ekran ani podświetlenia ani nic. Gdy samochód się rozgrzał FIS się włączał i pokazywał wszystkie parametry lecz nie dok łanie bo gubił juz niektóre linie na wyśiwetlaczu. Im dłuzej jeździłem np. w po trasie 4 godz było coraz mniej widać literki na Fisie.

 

Od niedawna zrobiło się cieplej i FIS juz w ogóle mi się nie włącza. NIe ma podświetlenia ani nic. Nadmieniam żę mam orginalna nawigacje w aucie która wyświetla strzałki własnie na tym ekraniku FiSu dużego.

 

Kod licznka mojego to 3b1919890a vdo.

 

Interesuje mnie czy któs wie czym może być spowodowana ta usterka. Czy znacie kogoś kto naprawia takie liczniki? Jaki to koszt? Sprawdzałem na allegro nie ma ani 1 licznika z tym kodem co ja mam. Czy istnieje mozliwość kupienia innego licznika np od wersji angielskiej i przelutowania samego ekranu Fisu??

 

 

dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie czy któs wie czym może być spowodowana ta usterka. Czy znacie kogoś kto naprawia takie liczniki? Jaki to koszt?

Nie żartuj. Wszystko o co pytasz jest na forum, ale trzeba poszukać. Naprawia to ktoś w Szczecinie, koszt około 500 PLN. Szukaj a na pewno znajdziesz, sam widziałem posty na ten temat.

Link

Link 2

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LeonPL

jak juz pisałem wyżej nie znalazłem odp na moje pytania . Kolega który podał mi 2 linki do tych postów - dziękuje ale tam nie ma odp jak naprawić co zrobić z w/w faktem ...

 

więc czekam na odp kogoś komu udało się naprawić / wymienić FIS ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz pisałem wyżej nie znalazłem odp na moje pytania .

google prawdę Ci powie, i nie gryzie. :)

Kolega który podał mi 2 linki do tych postów - dziękuje ale tam nie ma odp jak naprawić co zrobić z w/w faktem ...

Przecież są tam namiary (przynajmniej w jednym z linków) gdzie to robią, i napisałem Ci tez jaki jest tego przybliżony koszt. Czy chcesz żeby podać wszystko na tacy?

Na przykład tutaj post nr 5 są namiary do gościa co robi takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LeonPL

skontaktowałem się z gościem. Jest on ze Szczecina. Naprawia liczniki i ten wyświetlacz FIS. Koszt na dzień dzisiejszy to 400 zł + koszt przesyłki. Zapewniał mnie że naprawa udeję się w 100 % i że nie miał ani jednej reklamacji .

 

Robił ktoś u tego gościa tą wymiana wyświetlacza. Jak to działa po upływie czasu na mrozie i gorączce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam Daniela jak najbardziej, robił mi cały licznik z fisem bez cana, normalnie ze smierci klinicznej go wskrzesił i hula cacy. Wyslij i po kłopocie, a i kontakt bezproblemowy.

 

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

 

Jak chcesz tyrknij do mnie pogadamy 501 488047

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawde naprawa nie polega raczej na naprawie samego FISu ale taśmy łączącej FIS z płytką licznika (może to jest uważane za część integralną wyświetlacza). Dla mnie udało się samemu naprawić połączenie bo nie wszystkie linie działały - chodzi o dociśnięcie taśmy: koszt 0 zł:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynym sensownym i trwałym rozwiązaniem jest wymiana wyświetlacza albo taśmy przewodzącej. Dociskanie sporadycznie pomaga i to na krótko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności