Skocz do zawartości
Gość kikom

Przy skrecie kierownicy do konca dziwne dzwieki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kikom

Witam,

No cóż znowu coś się dzieje z moim paskiem :(. Jak skręcę kierownicą do końca nie ważne w którą strunę to jakby coś stukało, jak otworzyłem maskę to słychać było jakby śmigła wiatraka zahaczały o coś.

Poza tym na wolnych obrotach jest dziwne gruchotanie (ale bardzo ciche) mimo ze kierownica jest nieskręcona. Może ktoś z forumowiczów ma pomysł cóż to takiego? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Może napinacz paska trafiło. A przy max skrecie to słychać najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mam podobny objaw (napinacz wymieniony, pompa wody nowa) - podejrzewam sprzęgiełko alternatora (mechanik mówi, ze ok) lub pompa wspomagania - może jakieś łożysko w niej siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu:

jeśli słychać popiskiwania przy skręceniu kół na maxa w którąś stronę, to też może być napinacz?

dodam że niedawno poleciał mi pasek klinowy, i w tej chwili mam nowy, ale założony tylko tak doraźnie, bez wymiany czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Witam,

Wydaje mi sie prawdopodobny ten napinacz, w weekend bede go wymienial, napisze czy pomoglo. Pozdrawiam i dzieki maslog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie olej w zbiorniczku od wspomagania możne jest za mało i stąd te dziwne dźwięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i pompa albo właśnie łożysko w pompie jak to napisał blackpirate szczególnie to "gruchotanie" na wolnych obrotach mogło by o tym świadczyć.Tak sądzę...

Edytowane przez Buszmen
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Witam,

Poziom oleju w pompie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skrecicie kolo na maxa, otwieraja sie zaworki upustowe, zeby wspomaganie sie nie rozsypalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak skrecicie kolo na maxa, otwieraja sie zaworki upustowe, zeby wspomaganie sie nie rozsypalo.

 

No otwierają się ,ale czy to tłumaczy odgłos typu "gruchotanie"?Mnie się to kojarzy raczej z "syknięciem" może jakieś małe "puk" ale tylko przy maksymalnym skręcie kół.

Ja bym jednak stawiał na któreś z łożysk lub niestety pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Witam,

Wymienilem w sobote napinacz paska i wszystko teraz jest ok. Dzieki maslog miales racje. Maciek

 

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

 

Maslog przyznalnym Ci pomogl ale nie wiem jak sie to robi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Sruba od napinacza pekla po 3 dniach, ostatecznie winne bylo kolo pasowe od alternatora. Sprzegielko siadlo szarpalo paskiem i ten lamal srube od napinacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kończy się resurs ( żywot) pompy wspomagania, ale to jeszcze potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem takiego typu, że jak skręcam kierownicą w lewo i powiedzmy w środkowym punkcie skrętu dziwnie trzeszczy (piszczy). Na maxa skręcam to ok tylko na połowie skrętu w lewo tak się dzieje. W prawą stronę wszystko gra. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniales coś przy zawieszeniu? Bo może harmonijka na drążku ociera o coś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wrecker

Witam,

Ja również od wczoraj zacząłem mieć jakieś dziwne zgrzyty w układzie kierowniczym. Podczas kręcenia w prawo lub lewo kierownicą na postoju, słyszę dziwne dzwięki, tak jakby coś było nienasmarowane. Może ktoś z forumowiczów miał już taki problem? Bardzo proszę o porady. Dzięki.

Edytowane przez wrecker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności