Skocz do zawartości
Gość arutip

Roznice w zawieszeniu, PILNE!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arutip

Witam, zalezy mi na czasie wiec dlatego prosze o bardzo szybko odpowiedz. Musze wymienic zawieszenie w swoim B5 (przod od strony pasazera). Moj B5 to 110 TDI, 2000r. Znalazlem w atrakcyjnej cenie kompletne zawieszenie (od str pasazera) ale do B5G 101KM, 2003r. Jesli ktos wie, to bardzo prosze o udzielenie odpowiedzi czy z B6G pasuje do 3B. :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arutip

Bardzo dziekuje Panowie. A jak ma sie sprawa z sankami (wozkiem, kolyska)?? Bedzie pasowac?? czy sa jakies roznice??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zawieszenie z roku 2000 a zawieszenie z roku np. 2002 nie różni się konstrukcyjnie niczzym lecz elementy gumowe fabrycznie (w stanie fabrycznym) są nieco wytrzymalsze w modelu z 2002. Różnica jest w wytrzymalszych elementach metalowo-gumowych.

Można tę różnicę dostrzeć trzymając w ręku wachacz z roku np. 1999 producenta TRW lub Febi a wachacz Lemfoerder-a z roku 2002. Element jest zdecydowanie masywniejszy choć z zewnątrz tego nie widać.

 

Czyli generalnie różnic nie widać lecz różnica jakościowa jest. Dlatego do modeli z lat wcześniejszych należy kupować zawieszenie i wachacze od producenta produkującego wachacze z lat 2001-2005.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arutip
Czyli generalnie różnic nie widać lecz różnica jakościowa jest. Dlatego do modeli z lat wcześniejszych należy kupować zawieszenie i wachacze od producenta produkującego wachacze z lat 2001-2005.

 

Kolego "hha" bardzo prosze nie wypowiadac sie na pewne tematy na ktore sie nie ma pojecia. Otóż zawieszenie z 2003r (1,9tdi) nie bedzie pasowalo do samochodu z np 2000r. (1,9tdi).

 

Różnice: różna srednica półośki (ze skrzyni biegów) oraz inne wymiary otworu w zwrotnicy + inne wymiary łożyska.

 

 

:krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jest inna średnica sworznia w wachaczu dolnym długim(ten który trzyma amortyzator),czyli nie wszystko pasuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arutip, Chcesz kupić komplet???Całe zawieszenie z Piastą,łożyskiem i półosią???

Jak dobrze zrozumiałem,to nie kupuj!

W piaście mogą być różnice,może mieć inny otwór pod łożysko.Upewnij się na 100% że pasują.

A co stało się z twoim zawieszeniem że wymieniasz aż tyle?Urwało ci koło???Jak tak to wymień jak nie to kup sobie na allegro.Cały komplecik wahaczy(8szt) razem z łącznikami stabilizatora,można kupić za 770zł http://moto.allegro.pl/item141344191_wahacz_wahacze_vw_audi_superb_nowe_komplet.html .NOWE!!!

Kiedyś bawiłem się w używki(wahacze)i nie wytrzymywały 3 mieś(PL warunki)naprawde nie warto

Zastanów się.

PS.Wydaje mi się że hha, ma racje.Z tego co widze to ten człowiek pomógł 87razy!!!Więc chyba zna się na rzeczy.arutip,Napisałeś o zawieszeniu do którego napewno nie zalicza się półoś(zalicza się do układu napędowego)Co do piasto-zwrotnicy i łożyska miałeś racje różnią się zdecydowanie

pawelb6, Masz fotki tych 2 wahaczy?Bo przyznam szczerze że zaskoczyłeś mnie tą różnicą.Aż nie chce mi się wierzyć

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawelb6, Masz fotki tych 2 wahaczy?Bo przyznam szczerze że zaskoczyłeś mnie tą różnicą.Aż nie chce mi się wierzyć

Pozdrawiam

Fotek nie mam ale dzisiaj się przekonałem na własnej skórze,pojechałem wymienić wachacz i nie pasował klinem na którym jest z góry gwint(do którego przykręcasz wachacz przy piaście)ale moi znajomi z 2 hurtowni też zrobili :szok::szok: ,bo nigdy im się to nie zdarzyło,a jednak.Podałem nr swego wachacza i zonk ,nie ma takiego,ale po dogłębnych poszukiwaniach znaleźliśmy z TRW niby ma być ok.,tamten nowy był Lemfordera a mój z auta ori TRW,mechanicy znaleźli u siebie wachacz od A4 i był nie dobry czyli z grubszym stożkiem TRW,stał allroad audi i też miał ten wachacz z grubym stożkiem,mierząc wyszło mi przy samym gwincie 16mm,a bliżej sworznia 21mm.Jutro mam dostać odpowiedni,więc napisze jaki przyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6, Jestem w szoku.Zrób fotki tych co ci przyjdą.OKI?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj założyłem odpowiedni wachacz ,kupiłem firmy MOOG ponoć jest lepszy od TRW zobaczymy,poniżej zdjęcie nowego i starego,chodzi głównie o trzpień na sworzniu który ma dwie grubości.Pozdrawiam

 

 

 

dsc00020zg2.th.jpgdsc00021em9.th.jpg

Nowy

 

 

 

dsc00022pt6.th.jpg

Stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności