Skocz do zawartości
Majki

Problem z zamkiem w tylnej klapie

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów :)

Mam mały problem z zamkiem tylnej klapy otwiera mi się na jeden ząbek :D efekt jest taki jak przy źle domkniętych drzwiach, kłapią ale nie da się otworzyć :(

Może jakieś sugestie od starszych kolegów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zablokował się mikroprzełącznik w klapie (ten który naciskasz otwierając ją) Dostała się tam rdza i metalowa blaszka która uruchamia przełącznik nie wróciła na swoją pozycję, jeździłem tak pół roku bo myślałem , że to zamek. Jeżeli odblokowujesz drzwi z pilota lub z drzwi kierowcy, a ten przełącznik jest zwarty to masz tylko 2 sek na otwarcie drzwi. Poproś kogoś żeby odblokował klape naciskając przycisk na drzwiach kierowcy , a Ty szybko ją spróbuj otworzyć , jeśli ją otworzysz to na 100 masz zablokowany lub uszkodzony ten przełącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc, zrobię tak jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał troszkę inwencji własnej, po co zakładać następny temat skoro o tym było wielokrotnie klik

Bardzo dziękuję za pomoc, zrobię tak jak piszesz

Ale to ci nie naprawi klapy. Bez rozbiórki się nie obejdzie. Też to miałem.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to ci nie naprawi klapy. Bez rozbiórki się nie obejdzie. Też to miałem

Rozbiorę napewno i zajrzę ;)

Przy okazji zapytam jeszcze o jedno ;)

Czy otwieranie tylnej klapy z pilota działa przy każdym położeniu zamka w klapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy otwieranie tylnej klapy z pilota działa przy każdym położeniu zamka w klapie?

Pójdę sprawdzić.

 

---------- Post added at 10:33 ---------- Previous post was at 10:25 ----------

 

Sprawdziłem w takiej sytuacji jak u ciebie pilot nie działa. Czyli jak jest sygnał że jest otwarta klapa pilot dalej nie uruchamia siłownika. Wówczas działa tylko klamka.

Czyli czeka cię rozbiórka klapy. Jak to kombi to sam wrzucałem zdjęcia gdzie i jak to się rozbiera. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku za pomoc :)

Nie bardzo wiem jeszcze jak poruszać się na tym forum, mógłbyś mi podesłać linka do fotek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo wiem jeszcze jak poruszać się na tym forum, mógłbyś mi podesłać linka do fotek?

Proszę bardzo klik, to o podobnych problemach.

Jak zregenerować siłownik tylnej klapy klik

Tylną klapę rozbierasz wykręcając krzyżakiem dwie śruby po bokach tapicerki w okolicy szyb.

 

548eae6cd11eb2c7m.jpg

 

Następnie wyciągasz zaślepki w głębi uchwytów na ręce

 

f03f15b1573bcbb0m.jpg

 

i odkręcasz też krzyżakiem śrubki umieszczone wewnątrz.

 

f3b70d78ed7f886fm.jpg

 

Następnie ostrożnie ale z odpowiednią siłą odciągasz tapicerkę aby jej nie połamać (jest na zatrzaskach) i już dostałeś się do klapy.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majki, za nim rozbierzesz tapicerkę spróbuj wstrzyknąć do klamki trochę hydrolu przez osłonę gumową. Miałem podobny problem, rozebrałem tapicerkę, zdemontowałem klamkę, umyłem ją w benzynie ekstrakcyjnej, posmarowałem a po 3 miesiącach problem się powtórzył. Teraz poszedłem na łatwiznę, biorę strzykawkę z igłą, trochę hydrolu, wbijam się w gumową osłonę, wstrzykuję trochę hydrolu i klamka zaczyna działać. Nie wiem na jak długo, ale to jest dużo prostsze od rozbiórki tapicerki. Pozdrawiam Axel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamek naprawiony diagnoza, którą postawiliście okazała się trafiona, zablokowany mikroprzełącznik. Dodatkowo do Waszych wskazówek dołożyłem małą sprężynkę, która wypycha blaszkę w górę. Przy okazji podczas naprawy wymieniałem żarówkę podświetlenia tablicy. Niestety urwały mi się śruby trzymające ramkę :(, także praca nieco się wydłużyła. Na szczęście sytuacja opanowana :D.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności