Skocz do zawartości
Gość piki

DSG - skrzynia marzenie!

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoglo by jakbym znal angielski :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoglo by jakbym znal angielski :P

 

Pisałem o tym kilka stron wcześniej, po polsku :) jak uda Ci się wykonać tą procedurę to napisz prosze jakis sposobem :D

 

Pytanie troche z innej beczki :)

 

Czy próbował ktoś lać do skrzyni troche inny olej niż dedykowany do DSG? Mam tu na myśli o deko innych parametrach aby był gęściejszy po rozgrzaniu. U mnie po wymianie mechatroniki szarpie podczas ruszania ale tylko po rozgrzaniu, na zimno jest płynnie jak w normalnym samochodzie :D Zaczęło się robić troche cieplej i problem zaczyna mnie wkur...ć :) coraz bardziej. Jeżdząc po mieście co światła, gdy musnę gaz są dość mocne dwa szarpnięcia po czym rusza do przodu. Gdyby tak nalać troche gęściejszego oleju? :D

 

A może ktoś zna jakiegoś magika co by mi to podregulował?

 

Na tyle mnie to już irytuje, że po mieście jeżdze starym trupem który już nie ma progów i zaraz się złamie bo pasztet szarpie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie Bartek, że pytasz o magika..... skoro dobrze wiesz, kto o mechatronice wie wszystko -----> ryger !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie Bartek, że pytasz o magika..... skoro dobrze wiesz, kto o mechatronice wie wszystko -----> ryger !!!

 

Wiem, że wie ;) ale ryger nie powie Ci żebym nalał oleju przekłądniowego 75w90 i bedzie OK :)

Mówiąc magik może nie do końca miałem namyśli dobrego mechanika elektronika, a kogoś troche mojego pokroju :) czyli dosyp do skrzyni trocin albo tawotu a szarpanie zniknie :D:D:D

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):) Ciekawe czemu Ci szarpie tak na marginesie.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem kilka konsultacji. Początkowo stawiałem na olej bo nie nalałem oryginału a motul. Jednak to wykluczyłem ponieważ z kimkolwiek nie pogadam, nawet na mieście zaczepiam już ludzi :) sporo osób jeździ na motulu i jest idealnie. Sprzegło też podczas wymiany mechatroniki i około miesięcznego postoju nie mogło się złużyć :) wydaje mi się że zostaje tylko jeden element zaczynający się na litere M :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzedni właściciel opisywał dokładnie takie objawy podczas ruszania i oddał do naprawy do serwisu (nie ASO) i czyścili (płukali) mechatronikę. Zapłacił oczywiście dużo, bo to renomowany serwis (drogi) ale pomogło i ja mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym czyszczeniem się zastanawiałem jednak jeśli któreś sitko przed zaworem sterującym sprzęgłem byłoby zanieczyszczone to przecież gęsty zimny olej miałby trudniej dostać się do zaworu a na ciepło powinno być ok. U mnie jest inaczej, na zimno jest bajka a na ciepło sprzęgło działa 0 - 1 (zero - jedynkowo) najgorzej jest na mieście gdzie trzeba wykonać jakiś manewr np na ciasnym parkingu, wrzucasz wsteczny i kazde muśnięcie gazu powoduje kangura z przesunięciem pojazdu o 50 cm :[ o zgrozo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% mechatronika, a ile nalatane?

 

 

Też nad tym czyszczeniem się zastanawiałem jednak jeśli któreś sitko przed zaworem sterującym sprzęgłem byłoby zanieczyszczone to przecież gęsty zimny olej miałby trudniej dostać się do zaworu a na ciepło powinno być ok. U mnie jest inaczej, na zimno jest bajka a na ciepło sprzęgło działa 0 - 1 (zero - jedynkowo) najgorzej jest na mieście gdzie trzeba wykonać jakiś manewr np na ciasnym parkingu, wrzucasz wsteczny i kazde muśnięcie gazu powoduje kangura z przesunięciem pojazdu o 50 cm :[ o zgrozo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara mechatronika wytrzymała 300k. Przełożyłem drugą o ile pamiętam z 2009 roku po regeneracji. Noi się zacząło szarpanie ;)

Być może i mecha, ale sobie też mam troche do zarzucenia. Wymieniałem ja samodzielnie i zastanawiam się przy wystarczająco mocno się postarałem tzn czy czasem coś (jakiś paproch) nie wpadł mi do skrzyni co mogło spowodować zakłócenie pracy sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stara mechatronika wytrzymała 300k. Przełożyłem drugą o ile pamiętam z 2009 roku po regeneracji. Noi się zacząło szarpanie ;)

Być może i mecha, ale sobie też mam troche do zarzucenia. Wymieniałem ja samodzielnie i zastanawiam się przy wystarczająco mocno się postarałem tzn czy czasem coś (jakiś paproch) nie wpadł mi do skrzyni co mogło spowodować zakłócenie pracy sterownika.

 

Stawiam na paprochy. Jest bardzo czuła na wszelkie zanieczyszczenia i zmiany parametrów samego oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam na paprochy. Jest bardzo czuła na wszelkie zanieczyszczenia i zmiany parametrów samego oleju.

 

Ale czy wtedy byłaby różnica na ciepłym badz na zimnym oleju? Z reguły jeśli któryś kanał, sitko, filtr jest słabo drożny to na zimnym gęstym oleju powinno działać gorzej z niewydolności układu. U mnie jest odwrotnie. Na zimno bajka a na ciepło półosie chce pourywać [emoji6]

 

Moze za kilka dni bede wiedział czy czyszczenie pomogło bo jak nie to go porąbe siekiera [emoji16]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem szczęśliwym (no poza tym skrzypieniem plastików) posiadaczem passerati z DSG i faktycznie, można powiedzieć, że skrzynia marzenie. Chodzi dokładnie tak jak powinien pracować automat. Mam jednak małą zagwostkę jak widzę jak na niskich obrotach komputer steruje przełożeniami. Swojego poprzedniego diesla (mazda3) trzymałem na obrotach jak konstruktor przykazał, tj. 2000-2500 i nie miałem nigdy problemów z dwumasem, DPF it. Takie obroty dla tych silników zalecali również fachurzy mazdowscy.

 

W DSG natomiast komputer tak ustawia przełożenia (pewnie w celu ekonomicznej jazdy), że utrzymuje silnik na obrotach 1200-1700!

Czuję jak ten dwumas pracuje, i telepie silnikiem jeśli zbieram się powoli z tych 1200. Co innego jak dam mu buta, wtedy pracuje optymalnie ale w miescie nie zawsze można...

 

Jak na to patrzycie i czy jest możliwość, poza trybem sport, ustawić pracę skrzyni na wyższe obroty?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu forum nie czytasz ? nawet w tym wątku wszystko jest opisane.

 

I polecamy Dynosoft w Katowicach, zmieni wszystko gość tak jak bedziesz chciał.

 

mi zmienia przy 2 tyś. 6tki nie widze prawie wcale po mieście ( włącza się przy ok 80 km/h ) - dwumasa pożyje dłuuugo.

 

Kup sobie silicon w sprayu - ale najdroższy jaki znajdziesz. Wpsikuj w listwy i wytrzyj nadmiar, nie oszczędzaj.

 

i będziesz miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na to patrzycie i czy jest możliwość, poza trybem sport, ustawić pracę skrzyni na wyższe obroty?

 

Poszukaj na forum temat o resecie skrzyni. Może jeździła nim jakaś kobietka i go po prostu zamuliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupiłem Passata... 1 bieg w ogóle nie rozpędzał auta nawet mocno gazując... potrafił tylko lekko ruszyć i od razu 2ka... pomyślałem, że coś się posypało. bo jeździłem dsg wczesniej i tak nie było. Szlag wie kto wcześniej co robił jak to się stało... nie wnikałem.

 

Ów reset pomógł czyli:

wsiadasz do auta, wciskasz gaz ale nie do oporu (nie do kickdowna) ale tak do wyczucia go. i trzymasz gaz wciśnięty, po czym załączasz zapłon (bez hamulca - żeby nie odpalił silnik), i trzymasz wciśnięty gaz 15 sek.

 

puszczasz gaz. wyłączasz zapłon.

 

po czym normalnie odpalasz auto.

 

wydłużyło mi to 1 bieg i elegancko już ciągnął.

 

Ale kolejne biegi nic się nie zmieniło i u Ciebie też nic to nie da. Niestety.

 

Jedyna opcja to Tuner.

 

najlepszy wybór moim i nie tylko moim zdaniem to Aligator. Czyli Dynosoft w Katowicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem szczęśliwym (no poza tym skrzypieniem plastików) posiadaczem passerati z DSG i faktycznie, można powiedzieć, że skrzynia marzenie. Chodzi dokładnie tak jak powinien pracować automat.

 

Drugie zdanie jest nieprawdziwe. DSG nie zachowuje się dokładnie jak automat, co widać przy bardzo powolnych manewrach na wzniesieniach z bonusem w postaci nierówności terenu. Prawdziwy automat nie powinien dopuszczać do staczania się auta, co w DSG się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jestem szczęśliwym (no poza tym skrzypieniem plastików) posiadaczem passerati z DSG i faktycznie, można powiedzieć, że skrzynia marzenie. Chodzi dokładnie tak jak powinien pracować automat. Mam jednak małą zagwostkę jak widzę jak na niskich obrotach komputer steruje przełożeniami. Swojego poprzedniego diesla (mazda3) trzymałem na obrotach jak konstruktor przykazał, tj. 2000-2500 i nie miałem nigdy problemów z dwumasem, DPF it. Takie obroty dla tych silników zalecali również fachurzy mazdowscy.

 

W DSG natomiast komputer tak ustawia przełożenia (pewnie w celu ekonomicznej jazdy), że utrzymuje silnik na obrotach 1200-1700!

Czuję jak ten dwumas pracuje, i telepie silnikiem jeśli zbieram się powoli z tych 1200. Co innego jak dam mu buta, wtedy pracuje optymalnie ale w miescie nie zawsze można...

 

Jak na to patrzycie i czy jest możliwość, poza trybem sport, ustawić pracę skrzyni na wyższe obroty?

 

pozdr.

ja tam miałem jak zakładam 16" zimowe, na 17" letnich (szerszy profil" nie ma tego problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jestem szczęśliwym (no poza tym skrzypieniem plastików) posiadaczem passerati z DSG i faktycznie, można powiedzieć, że skrzynia marzenie. Chodzi dokładnie tak jak powinien pracować automat. Mam jednak małą zagwostkę jak widzę jak na niskich obrotach komputer steruje przełożeniami. Swojego poprzedniego diesla (mazda3) trzymałem na obrotach jak konstruktor przykazał, tj. 2000-2500 i nie miałem nigdy problemów z dwumasem, DPF it. Takie obroty dla tych silników zalecali również fachurzy mazdowscy.

 

W DSG natomiast komputer tak ustawia przełożenia (pewnie w celu ekonomicznej jazdy), że utrzymuje silnik na obrotach 1200-1700!

Czuję jak ten dwumas pracuje, i telepie silnikiem jeśli zbieram się powoli z tych 1200. Co innego jak dam mu buta, wtedy pracuje optymalnie ale w miescie nie zawsze można...

 

Jak na to patrzycie i czy jest możliwość, poza trybem sport, ustawić pracę skrzyni na wyższe obroty?

 

pozdr.

 

No to chyba wszyscy tak mają, u mnie na 6 bieg przerzuca przy 65 i jak lekko zwalniam to nawet 60 moge jechać na ostatnim biegu. Silnikiem telepie obrotów 1100, na gaz prawie nie ma zadnej reakcji. Dopiero jak wcisnę pedał tak na 50% to zmieni na 5-tkę. Ten kto robił ten program musiał być nieźle tego dnia nagrzany :D

 

 

 

 

mi zmienia przy 2 tyś. 6tki nie widze prawie wcale po mieście ( włącza się przy ok 80 km/h ) - dwumasa pożyje dłuuugo.

 

 

 

Przy 2 tys to miałem na poprzedniej mechatronice. Tzn, choćbym tylko muskał gaz biegu nie zmieniło wcześniej niż 1950 obr. a 6 przy 78km/h. Tak mają starsze mechatroniki, ale to nie jest dobrze. Silnik śmiesznie przeciąga biegi i słychać go z daleka. Też mnie to wnerwiało, choć wolałbym stary program niż ten co mam teraz. Najlepszy byłby taki półśrodek czyli ekonomicznie zeby zmieniało przy 1800 :)

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności