Skocz do zawartości
pasektdi

silniczek wycieraczeki tylnej w Passat Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy padła mi tylna wycieraczka. ETKA podaje, że do mojego auta pasuje silniczek wycieraczki tylnej

3B9 955 711 C

1J6 955 711 G

Jest do kupienia silniczek z oznaczeniem 1J6 955 711 C i 1J6 955 711 B . Czy ktoś się orientuje na czym polega różnica i czy można zastosować taki silniczek? Samochodzik to pasek 2002, modelowo 2003 kombi

Edytowane przez pasektdi
dopisanie modelu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy padła mi tylna wycieraczka. ETKA podaje, że do mojego auta pasuje silniczek wycieraczki tylnej

3B9 955 711 C

1J6 955 711 G

Jest do kupienia silniczek z oznaczeniem 1J6 955 711 C i 1J6 955 711 B . Czy ktoś się orientuje na czym polega różnica i czy można zastosować taki silniczek? Samochodzik to pasek 2002, modelowo 2003 kombi

 

Etka podaje 1J6 955 711G jako oznaczenie obecne silnika wycieraczek 3BG,poprzednio było stosowane ozn.części 1J6 995 711B , które zostało wycofane 01.06.1999r i jako część zastępcza podana jest 1J6 955 711C , która została wycofana w 01.08.2003 i jako część zastępcza jest 1J6 955 711G.

Wobec powyższego wynika ,że możesz kupić w/w- będą takie same jak obecnie stosowane.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a różnica jest taka, że ramię na silniczku z literką C ma stan spoczynku przy krawędzi szyby z lewej strony auta a z literką G z prawej strony auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma na pewno ramię spoczynku po lewej stronie. Jest jeszcze oferta silniczka z oznaczeniem 8L0 955 711 oraz jeden z uszkodzonym plastikowym trzpieniem od spryskiwacza. Mój trzpień jest dobry, czy można go przełożyć? połowa ceny kompletnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój ma na pewno ramię spoczynku po lewej stronie. Jest jeszcze oferta silniczka z oznaczeniem 8L0 955 711 oraz jeden z uszkodzonym plastikowym trzpieniem od spryskiwacza. Mój trzpień jest dobry, czy można go przełożyć? połowa ceny kompletnego.

 

silniczek, którego nr podałeś został wycofany z produkcji 31.07.1998 więc napewno będzie miał stan spoczynku z lewej strony

dyszę spryskiwacza można bez problemu przełożyć o ile ten kilkunastoletni silniczek nie będzie miał ukręconej rurki spryskiwacza idącej do dyszy (wtedy czeka Cie naprawa silniczka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz, że spotkałem się również z nowym o takim oznaczeniu(zapewne zamiennik). Skupię się jednak na tym o oznaczeniu 1J6 955 711 C, bo z oznaczeniem G jeszcze nie spotkałem się, aczkolwiek wysłałem kilka maili z prośbą o podanie oznaczenia producenta, tak gdzie ich nie podano w opisie aukcji na jednym z portali. Kurcze kilku z nich działa na zasadzie sklepu i nie nauczyli się podawać oznaczeń!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie na 100% kupiłem i zamontowałem 1J6 955 711 C i ma stan spoczynku z prawej strony i wyciera z prawej do lewej oczywiście. Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, kiedy zamontowałem wycieraczkę prawidłowo (czyli tak jak była poprzednio, z lewej do prawej) i zobaczyłem jak wyciera mi..... tablicę rejestracyjną :)). Mój silniczek był Valeo, ten jest Bosch. Pochodzenie VW Golf, może dlatego z prawej do lewej, ale przy oznaczeniu części 1J6 955 711 C brak jakiegokolwiek innego znaczka, który by naprowadził, że jest z prawej do lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kukiz

Da się coś zrobić z takim silniczkiem aby kręcił we właściwą stronę? bo mam ten sam problem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu załóż wycieraczkę w skrajne położenie prawe tak jak ja i po temacie. Co za różnica, czy będzie wycierać szybę z lewej do prawe, czy z prawej do lewej. Klucz 13-stka poluzuj, przełóż na prawo i finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a wiecie moze jaka bedzie roznica w silniczku 3B9955711C a 3B9955711F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety okazało się że skończył się silniczek :( czy silniczek od paska z 2005 roku FL będzie pasował do 1998 ?

 

Na tym moim jest numer części 8L0 955 711.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy silniczek od paska z 2005 roku FL będzie pasował do 1998

 

powinien pasować z tym, że położenie ramienia będziesz wtedy miał po prawej stronie szyby a nie po lewej

jeśli chcesz aby położenie było po lewej stronie to możesz kupić silniczek z 2005 roku i dogadać się ze mną odnośnie podmiany silniczka gdyż mam ramię, które powinno leżeć po prawej stronie a na moim silniczku leży po lewej

 

ps etka nie zna takiego nr silniczka jaki podałeś

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinien pasować z tym, że położenie ramienia będziesz wtedy miał po prawej stronie szyby a nie po lewej

jeśli chcesz aby położenie było po lewej stronie to możesz kupić silniczek z 2005 roku...

a jak wrzucę tak jak jest i założę to swoje ramie (lewa do prawej) to to samo ramie będzie działało z prawej do lewej?

 

w zasadzie czy położenie będzie po lewej czy po prawej nie robi różnicy ....kwestia czy będzie działać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wrzucę tak jak jest i założę to swoje ramie (lewa do prawej) to to samo ramie będzie działało z prawej do lewej?

 

w zasadzie czy położenie będzie po lewej czy po prawej nie robi różnicy ....kwestia czy będzie działać

 

oczywiście, że będzie działać

można kupić ramię by spoczynkowe jego położenie było z prawej strony szyby a zakładając ramię, które masz będzie one lekko w górze lecz także leżące po prawej stronie szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty coś podpowiadałeś, że gdzieś można kupić cały mechanizm za nie wielką cenę, możesz przypomnieć gdzie? I oczywiście gdzie ramię na prawą stronę można kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty coś podpowiadałeś, że gdzieś można kupić cały mechanizm za nie wielką cenę, możesz przypomnieć gdzie?

 

mechanizm czy silniczek? o mechaniźmie nic mi nie wiadomo a swego czasu pytałem o silniczek u auto-janicki na pomorskiej i z tego co pamiętam to wołał 150pln ale nie miał takiego, który posiadał miejsce spoczynkowe z prawej strony szyby

 

gdzie ramię na prawą stronę można kupić?

 

najszybciej i najtniej w aso (dudojc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jestes pewny, ze padl ci silniczek czy po prostu wycieraczka nie dziala? Czesto wycieraczka sie zapieka a caly mechanizm jest sprawny. Silniczek jest dosc solidnei wykonany i nawet jesli jest zablokowany, to nie kreci a grzeje sie i nie przepala...

Daj znac, bo jest to sprawa do uruchomienia...

 

wydaje mi się ze padł....wnioskuje to po nieprzyjemnym zapachu z układu scalonego a poza tym jak złącze na krótko pod akumulator to zero reakcji:

+ podpinam zółto -czarny(szary) pod plusa - pin 1

+ a brązowy (masa) - pin 4

 

czysto teoretycznie powinien ruszyć - rozebrałem silnik i okazało się że jednej szczotki wogóle nie ma (kupiłem taką - przeszlifowałem ale dalej zero reakcji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast nie padł tylko raz już go czyściłem i to dosyć mocno wręcz świecił się ten trzpień, ale niestety po 2 miesiącach znowu zaczęły się problemy, raz jej się chce działać a raz nie szczególnie jak jest wilgotno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie moze wymiary szczotek weglowych w tym silniczku i gdzie mozna je dostac?

Czy latwo je wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przerabiał ktoś temat zamontowania mechanizmu tylnej wycieraczki z modelu po 2000r. do 98r. różnica ceny jest powalająca (230zł / 520zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności