Skocz do zawartości
craszan

jak zamienić turbinę 90 KM na 110 KM w AFN

Rekomendowane odpowiedzi

W moim passacie 1,9 TDI AFN 110 KM, pojawił się problem w postaci spadku mocy. Przerobiłem to forum od A do Z. Po sprawdzeniu węży, turbiny, postawiłem na zawór N75. Kiedy wyjąłem stary okazało się że jest to zawór do silnika 90 Km, więc wymieniłem go na N75 z białą główką. Niestety to nie pomogło, więc podmieniłem na kolejny zawór N75. Samochód zaczął w miarę normanlnie przyśpieszać. Ale po 3 dniach kabaret, pasek starcił moc, max. obroty 1200, zresztą sam na nie wchodził, max prędkość na 4 biegu 50 km/h. Dojechałem do mechanika, vag w rękę, kilka błędów

18047 - czujnik 1/2 położenia pedału gazu

18044 - napęd szyny danych - brak wiadomości z komp. Airbag

18058 - napęd szyny danych - brak komputera zestawu wskaźików

nie zapisałem numeru - kumputer sterujący uszkodzony

17958 - ciśnienie doładowania odchyłka regulacji

Ogólnie, przy bieżącym spadku mocy obstawiliśmy czujnik położenia gazu.

Ale na wszelki zaprowadziłem autko do innego mechanika, który zajmuje się tylko elektryką w samochodach. Podłączył samochód do komputera i się okazało że jest coś nie tak ale z turbiną. Okazało się że te wszystkie błędy są przez turbinę, która jest do samochodu 90 KM a siedzi w 110 KM.

Pozmieniał chyba ustawienia w komp. sterującym (nie wiem jeszcze bo to nie ja odbierałem samochód) ale teraz czuć że normalnie przyśpiesza.

Zalecenia - wymienić turbinę na przystosowaną do silnika AFN, żeby w przyszłości nie było takich cyrków. Niby wszystko OK, ale się zastanawiam czy kupno tylko turbiny wszystko załatwi, nie wiem czy pozostałe części będą pasowały. Załączam fotkę turbiny z osprzętem, sugestie mile widziane.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d2a48ace34c645e.html

 

Zauważyłem że trzeba wymienić kolektor wydechowy.

Edytowane przez craszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Turbosprężarki będziesz musiał wymienić/dokupić kilka innych elementów!

a jeszcze takie pytanie co mówi vlepka w bagażniku? jak możesz to załaduj jej zdjęcie na forum!

Dziwnę żeby ktoś tak kombinował z turbo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy moze tak być ale mam identyczny silnik jak Ty a zawor EGR jest obrócony i kolektor przy tym zaworze mam inny.. moze faktycznie ktos cos grzebał... a i jeszcze jedno u mnie ptzy takim zdjęciu było by jeszcze widać taki zawór grzybek od sterowania turbiną. jest on od razu nad turbem

Edytowane przez matej626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale układ części jest identyczny jak w 90 AHU..

Pokaż fote nalepki z bagażnika, bo to wygląda jak zwykłe 90 AHU a nie 110...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbina z fotki napewno nie z AFN-a, sprawdz na nalepce osłony paska rozrządu czy nie ma liter AHU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam coś mi się pokręciło zawór egr obrócony ale o 180 stopni

Edytowane przez raf1026

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności