Skocz do zawartości
marcino

sterownik centralnego zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podłączeniem sterownika zamka centralnego. Otóż wszystko już działa oprócz sygnalizacji kierunkami zamknięcia lub otwarcia a problem polega na tym że w tym sterowniku jest tylko jeden przewód sterujący kierunkami. Wcześniej podłączałem centralkę która miała osobny "+" na lewy i prawy kierunek i niebyło problemu(wystarczyło zrobić wcinki w oba kierunki). Proszę kogoś mądrego o poradę bo nie wiem gdzie się podłączyć:(

sterownik to carprotect bx40.

Edytowane przez marcino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, musisz zaopatrzyć się w diody prostownicze na dowolne napięcie, ale o prądzie jakieś 3 -5 A. Diody te musisz połączyć anodami (strona bez paska) razem i te anody dopinasz do przewodu sterującego ze sterownika. Katody (te z paskiem) podłączasz do przewodów kierunkowskazów (czarno biały i czarno zielony) i to wszystko :)

Często w budżetowych sterownikach producenci chcąc zaoszczędzić czetry centy na sztuce rezygnują z zastosowania przekaźnika z dwoma parami zestyków lub diod separujących... ekonomia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci Stern za pomoc, mam już problem z głowy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość juniorbhm

Witam wszystkich serdecznie :) mam pytanko, sterownik centralnego zamka podłączyłem pod okablowanie przy pompce :) lecz nie wiem gdzie podłączyć kabel który odpowiada za kierunkowskazy ? czy przy pompce znajdują się takie kable które dadzą impuls na kierunki czy muszę prowadzić kabel aż pod próg kierowcy i podłączyć się pod czarnobiały i zielonoczarny ? Ze sterownika wychodzi tylko jeden kabelek koloru brązowego wiec jak zrobić by wszystkie kierunki mrugały po otwarciu lub zamknięciu pilotem samochodu. Sprawa oczywiście dotyczy Passata B4 kombi. Pozdrawiam i oczekuje wsparcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności