Skocz do zawartości
majk83

Przepustnica do wymiany...co sądzicie o zamiennikach?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie diagnoza mechaników jest bezlitosna...przepustnica zdycha. Cena w aso 1800 zł więc jak dla mnie odpada. Znalazłem na allegro zamienniki za ok 400 zł z 12 miesięczną gwarancją:

 

http://moto.allegro.pl/item578177545_przepustnica_vw_passat_audi_a4_a6_058_133_063h.html

 

http://moto.allegro.pl/item569225053_przepustnica_vw_passat_audi_a4_a6_058_133_063h.html

 

Co o tym myślicie??

 

A może lepiej używke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAki masz dokladanie problem. przeciez je sie naprawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej uzywka z gwarancja rozruchowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do firmy GETZ to miałem w omedze silniczek krokowy tej firmy.od razu było wiadomo że to nie orginał(inaczej się auto zachowywało) ale dawał rade.12tyś km zrobiłem na nim i nic się nie działo,pózniej to nie wiem bo auto sprzedałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w sumie kogo nie zapytam to mówi, żeby szukać używki ori z gwarancją rozruchową bo te zamienniki to kupa....poczekam jeszcze aż kolega zuczek się wypowie bo chyba miał na mysli regenerację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos dodac jakies foto gdzie jest ten czujnik temp. Silnika? bo mam te same objawy dojezdzam do skrzyzowania auto gasnie a podczas jazdy szarpie silnikem na vagu nie pokazalo bledow jedynie temp pokazalo 37 stopni a w aucie inaczej raz nawet na vagu pokazalo minus. Silnik pracuje zle jesli na liczniku jest ok 90 lub juz 90 st na zimnym spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zdemontuj przepustnice, wyczyść ją w środku, wszystkie króćce na węże mają być drożne, czujnik temp silnika jest z tyłu za głowicą chyba jak dobrze pamiętam, niebieski na 4piny, termostat do sprawdzenia ewentualnie do wymiany.

 

posprawdzaj wszystkie rury od przeplywki do przepustnicy, odma, listwa wtryskowa-przepustnica taki cienki, serwo-przepustnica,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bd sie za to bral niestety dopiero w piatek lub sobote.. Mozesz jeszcze kolego podpowiedziec co termostat ma wspolnego z praca silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest niedogrzany, przez co wzrasta jego spalanie :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jesli praca silnika jest normalna to spalanie powiedzmy jade te 60km/h i na MFA jest jakies 8L a gdy silnik zacznie szarpac wskakuje na 20L a czemu mial by byc niedogrzany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn jesli praca silnika jest normalna to spalanie powiedzmy jade te 60km/h i na MFA jest jakies 8L a gdy silnik zacznie szarpac wskakuje na 20L a czemu mial by byc niedogrzany?

 

Może być padniety czujnik temperatury i jak poda do ecu sygnał że jest zimny to ecu dorzuci trochę paliwa, a wskaźnik na liczniku może w tym samym czasie dobrze pokazywać 90 st. C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica wyczyszczona, czujnik zmieniony(oryginal z ASO) niestety nic to nie pomoglo. Kiedys ktos na innym forum napisal ze moze przeplywomierz powietrza dolotowego jest padniety... na odpalonym silniku wypiolem kostke i autko pracuje idealnie:D teraz chwilowo jezdze bez podlaczonego, tylko pozostaje pytanie czy to nic nie zaszkodzi??

Edytowane przez BobMk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności