Skocz do zawartości
asik82

Tlumnik ....zawieszenie wydechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Mam pytanie ,odnosnie zawieszenia tlumnika w TDI AVF 130 KM wiem ze są tam 3 gumy ale przeglądając Allegro natrafiłem na mały dylemat.Czy ktorys z szanownych posiadaczy VW podpowie ktore zawieszki z tej stronki kupic zeby wymienic caly komplet.... LINK

http://www.allegro.pl/search.php?string=(wieszak+uchwyt)&us_id=11666820&country=1&category=18863

a moze ktos zna leposza aukcje .Prosze o rade...Dodam ze jak tlumnik przygne ku dolowi to przestaje rezonowac ...czy napewno nowe zawieszenie pomoze,przeciez nowe gumy go podniosa troche....Naprawde nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupować takie rzeczy na Allegro? Podjedź do porządnego tłumikarza, to Ci dobierze odpowiednie zamienniki (bo w ASO za drogo). Sprawdź też łącznik elastyczny, może to, że jest przepalony powoduje wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie bylem u tlumnikarza i powiedzial ze tlumnik jest ok,wisi na wszystkich gumach wiec dlaczego lata jak wściekły i sie trzęsie na postoju nie potrafil odpowiedziec.Sprawdzal tez lacznik elastyczny jest ok.Gum u siebie nie ma trzeba kupic on zamontuje albo ewentualnie zamowi.Za ok 150 zl +wymiana.Wiec ponawiam swoje pytanie z postu powyzej ktore kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten rysunek ci pomoże.

 

tumik.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asik82

 

Uchwyty mocujące wydechu silnika AVF :

8D0 253 144R -szt 3 = cena ok. 38zł/szt

4B0 253 144H -szt 1 (końcowy)= cena ok.72zł.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledzy

Dostałem idealnie zobrazowany temat,zakupie mocowania i wymienię sam,możne coś pomoże.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem z tym, że ruszając normalnie słychac w środku w samochodzie pukanie tłumika przez chwile później to ustępuje, lecz gdy rusza sie z wiekszym gazem nie słychac.Zauważyłem że objaw się nasila jak samochód jest zimny i zimno na dworzu? Dodam że tłumik wisi na swoim miejscu niczego nie dotyka. Prosze o pomoc, czy to cos w tłumiku czy może gumy mocujące stare chociaż nie wyglądają niepokojąco. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tłumnikeim cały mi drga i dodatkowo te drgania przechodzą też na silnik, bo też drga, co moze być tego przyczyną?? zrobiłem próbę i jak złapałem koniec tłumnika i ciągłęm go do siebie to drgania ustawały, proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej plecionki czy lepiej kupić na allegro czy zamówić u tlumnikarza i żeby ja sam dorobił ? I czy od takiej plecionki może aż siknik drgac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona plecionki nie powiększa drgań silnika a jedynie przenosi jego drgania na wydech. W passatach wydechy potrafią wyć niczym trąby jerychonskie. Niestety bardzo często winę za to ponosi wyeksploatowana głowica silnika (nieszczelności zaworów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak plecionka przepalona to pierdzi jak traktor, ale jak naprzyklad nadmiernie wyciągnięta to może dalsza cześć układu o cos sie opierać i wtedy przenosi straszne wibracje na nadwozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze ja zaobserwowałem takie coś, ze jak drga cały układ wydechowy to silnik też drga, a jak wydech jest spokojny to i z silnikiem jest spokój, zrobiłem też taki test jak drgał wydech to złapałem komcówkę i ciągłem ja do siebie i wtedy byl spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tłumnikiem końcowym a raczej z jego zakupem. do Passata 1.6 MPI 102nigdzie nie mogę dostać a stary już przerdzewiał i ciężko go będzie spawać wie ktoś jak można sobie z tym fantem poradzić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem kupić uniwersalny lub zrobić na wymiar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można założyć od 1.6 fsi? czy będą się rózniły czymś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Etki taki sam tłumik jest do BSE i BSF (3C0253609AB lub 3C0253609CQ) ale inny jest do BLF (3C0253609Q).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności