Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z navi MFD2 DVD w passku

mam wgrane polskie menu i nie czyta mi żadnych płyt z mapami ani wypalonej ani oryginału,

wziąłem również od kumpla płytę nagrywaną jakaś marka Omega i u niego działa wszystko a u mnie nie chce zaskoczyć, to samo mam z oryginalną płytką z wersją map podajże 4 też nie czyta jej,

Płyty CD z muzyka normalnie działają a mapy już nie,

 

Co poradzicie do ruszenia tego sprzętu ?

 

Jeżeli napisałem w złym temacie to poproszę o przeniesienie i poinformowanie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść laser powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnieteczek jestem po czyszczeniu lasera i też jest problem z czytaniem płyt, dvd oryginał nie rusza i kopia również

 

jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie czytalo plyt absolutnie zadnej plyty, po samodzielnym czyszczeniu soczewki zwyklym denaturatem dziala idealnie, jesli u Ciebie nie pomoglo to moze laser odmowil posluszenstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z navi MFD2 DVD w passku

mam wgrane polskie menu (soft30); unlocka i mapy V12.

Problem wygląda następująco:

płytę z mapami odczytuje i navigacja się uruchamia; wyznaczam cel dojazdu i... nie przelicza dystansu oraz nie są widoczna żadne mapy - czarny ekran ze strzałką; na wyświetlaczu pomiędzy licznikami pojawiają się nazwy ulic którymi jadę; lektor też nie działa.

W czym może być problem?

Czy aby to wina lasera?

Oryginalną V4 czyta bez zarzutu i wyświetla mapę wraz z info o odległości i czasem dojazdu.

Poproszę o wszelkie sugestie bo ja już się poddałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD ma problem z odczytem mapy, spróbuj wypalić jeszcze raz, jak nie pomoże to wyczyść laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po czyszczniu lasera wszystko śmiga :mlask

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy widzieliście może już V13 na gryzoniu albo na innym podobnym portalu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma tego nigdzie, szukalem juz (napewno nie tylko ja)

 

p.s moze warto by zrobic zrzute na plytke 100zl to nie majatek, porobić odpowiednia ilosc kopii zapasowych a oryginal ufundowac np jako nagrode w ktoryms z konkursow organizowanych na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kciuki

niestety nie ma tego nigdzie, szukalem juz (napewno nie tylko ja)

 

p.s moze warto by zrobic zrzute na plytke 100zl to nie majatek, porobić odpowiednia ilosc kopii zapasowych a oryginal ufundowac np jako nagrode w ktoryms z konkursow organizowanych na forum

 

Ja jestem za

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zł nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

w passku o który pytałem że nie czyta mi DVD poszedł laser, podjechałem do magika i jestem umówiony na wymianę koszt 250 zł

 

w moim drugim passku też z MFD 2 mapki v11 wypaliłem na zwykłej płytce podajże OMEGA z minimalną prędkością chyba 4x i czyta, dziś testowałem na dłuższej trasie nie po krajowych tylko powiatowe, gminne i nie gubi się, oczywiście nie jest to tak dopracowane jak AutoMapa ale daje rade

 

brakuje mi tylko polskiego języka i lektora, tylko nie wiem czy ryzykować i wgrywać jak mam oryginalne MDF2 z VW bo po salonie zakupiłem samochód

Edytowane przez Przemcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów, mam pytanie odnośnie nawigacji, chciałem wrzucić mapę 2014 rok, ale poczytałem że wymaga softu v30, czytałem instrukcję z traxtera. Jak sprawdzić wersję softu?, czy jeśli mam niższy to trzeba instalować np. najpierw 27,28,29 i dopiero 30, czy od razu 30? Podobno mapa 2014 ma już lektora pl, czy wtedy mogę nagrać soft en z traxtera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalujesz najpierw v30

po co instalowac soft po eng i mape z lektorem?

 

zainstaluj sobie v30 spolszczony i mapy 2014

 

p. skad masz mapy 2014?

p.s2 masz versja v12 czy v13 (v13 to 2015 rok)

 

nic nie wiem by 2014 miala fabrycznego lektora ale to ze nie wiem nie oznacza ze tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapy mam v11 opisana jako 2014 MFD 2 DVD v11 2014 PL, więc nie wiem, średnio się na tym znam dlatego pytam, myślałem że skoro PL to lektor polski. Czyli nieważne jaki soft jest w radiu, i od razu można wgrywać v30? Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie wersji softu? Wiem, że w audi trzeba wgrywać po kolei stąd moje wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wgrywac v30 od strzalu

 

p.s jest jakas kombinacja klawiszy aby sprawdzic soft ale nie pamietam, poszukac na forum gdzie byla podana

jak masz w ten sposob mape oznaczona to ma polskiego lektora tylko nie jest to fabryczny lektor -vw nigdy nie zrobil polskiego lektora do tych map (ale jest tez tak ze skoro nie fabryczny to nie oznacza to ze gorszy) jak dla mnie lektor jest ok i mi w 100 % wystarcza

 

jezeli masz auto europejskie to wgrywasz v30 i po temacie jezeli masz auto amerykanskie to v30 nie wgrasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności