Skocz do zawartości
LukiS

Problem z centralnym zamkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do pewnego czasu mam dosyć irytujący problem z centralnym zamkiem a mianowicie chodzi o to, że auto można otworzyć z kluczyka ale zamknąć już się nie da. Migają tylko kierunki ale żadnej reakcji ze strony zamka.

Dodam także że przy zamykaniu auta przez przekręcenie kluczyka w drzwiach nie zamyka mi ani klapy bagażnika ani klapki wlewu paliwa.

 

Zamek jest fabryczny w pasku b3 w wersji cl z 92 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mrygają kierunki to zapewne sterownik otrzymuje sygnał z zamka więc przyczny w uszkodzonych kablach nie ma co szukać. Posłuchaj w bagażniku czy podczas zamykania załącza ci sie pompka jeśli tak to obstawiał bym na jakąś nieszczelność w układzie wężyków, jeżeli natomiast nie slychać to przyczyną może być naprzyklad w zacięty wyłącznik krańcowy w pompce (sterowniku zarazem) czasami potrafi tam jeden ze styków przeskoczyć przez drugi i wtedy nie działa zamykanie lub otwieranie. Są różne rodzaje tych pompek u mnie to przeskoczenie styku jest mozliwe, natomiast u brata jest to innaczej rozwiazanie i wyłącznik nie ma jak przeskoczyć.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać taki dźwięk mniej więcej "łuuuuu" i zamki wskakują w drzwiach.

A gdzie szukać tych pompek czy nieszczelności bo zupełnie nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka i sterownik to w passku jedna rzecz, znajduje się w schowku bagażnika koło koła zapasowego w takiej piankowej osłonie, niech ktoś ci otwiera zamyka samochód a po dziwięku na pewno znajdziesz. Z tej pompki wychodzi rurka która się rozgałęzia i biegnie do wszystkich słowniczków(4 w drzwiach, 1 przy wlewie paliwa i 1 w klapie bagażnika). Nieszczelności powstają na rozgałęzieniach, zgięciach lub przy siłowniczkach. Pompka powinna wydawać taki sam dziwięk przy otwieraniu jak i zamykaniu auta. Czy ten dziwięk jest taki sam? Aby wykluczyć nieszczelność możesz zdjąć wężyk przy pompce i jak mocno wdmuchniesz powietrze to zamki powinny się otworzyć jak zassiesz to powinny się zamknąć.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności