Skocz do zawartości
VALDI

[B6] 2.0TDI i mycie silnika - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

Panowie co sądzicie o wymyciu silnika?

Mam taki kaprys żeby zrobić z silnika "nówkę" - jest sens? tzn. czy jest jakies ryzyko? - bo jeżeli tak to pomysł odpada!

Wkurza mnie ze oslona silnika jest taka brudna i pomyslalem - czy nie podjechac na myjke i dac do wymycia silnika ... i tej osłony

 

Widziałem podobny temat na forum ... Tylko czy to ma jakis wplyw na rodzaj silnika? Podobno ten 2.0tdi jest jakis podatny / delikatny ... albo to tylko mity ...

 

Dzięki za opinie.

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekałbym aż silnik wystygnie (chodzi głównie o alternator - żeby nie pękła nagrzana obudowa) i delikatnie można umyć (okolo 20-30cm), nie kierować dyszy bezpośrednio na eletryczne połączenia (komputer kostki itd) w przypadku benzyniaków problemem były cewki zapłonowe w przypadku diesla nie powinno byc większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kurcze mam obawe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie to trzeba uważać przy przewodach gumowych jak się myje ciśnieniowo aby ich nie przeciąć. Z grubsza możesz umyć karcherem. Resztę spryskać preparatem do mycia silników (moim zdaniem preparaty w aerozolu są leprze od tych rozpylanych) i spłukać z węża ogrodowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myłem Plackiem takim z cpn-ów z przeznaczeniem tylko do mycia silników bardzo polecam (11zł) . Ja myłem małym ciśnieniem bo ten środek jest naprawdę dobry w swoim AFN myłem po ostudzeniu się silnika i lałem gdzie popadło ( bez hłodnic i IC) nie patrzyłem na nic potem poczekałem 0,5godz i odpaliłęm i wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to tem "placek"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to tem "placek"?

:D:D

 

 

 

 

Plak chyba się tak pisze dam linka zaraz jakiegos

 

takie coś jak to tylko do mycia silnika u mnie w okolicy dostępne na każdym Orlenie

http://www.bazarek.pl/produkt/18915/203508/plak-czyste-felgi-750ml-spray.html

Edytowane przez ekurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa ok juz kumam ;)plak to firma :D dzieki - lecz jeszcze sie zastanawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aa ok juz kumam ;)plak to firma :D dzieki - lecz jeszcze sie zastanawiam ...

 

 

dokładnie

ok pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valdi mam ten sam dylemat,jedni odradzaja a drudzy nie widza problemu,serwis w Szczecinie odradzal a Niemcy w Zinnowitz za 25 euro nie widza problemu,chce by ktos wymyl mi silnik porzadnie i bez usterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie myć. Gdy silnik jest brudny łatwiej jest sprzedać autko. Zawsze byłem przeciwnikiem pucowania silnika. Gdybym zobaczył wyplakowany silniczek w passacie raczej bym go nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramirez1, to ja mam pomysl :D umyj i zdaj relacje czy wszystko ok :D a nastepnie ja umyję hehe ;)

Tak na marginesie to dalbym i te 25EUR tylko zeby to bylo super zrobione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej isc wieczorkiem do garazu poswiecic godzinkę wziąść szmatke jakis preparat i czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Valdi,moze jednak Ty pierwszy spróbuj:)Ja chyba skusze sie na to mycie w Zinnowitz w VW,nie mam zamiaru sprzedawac auta w najblizszym czasie,chce miec czysty silnik dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie połączenia elektryczne ( kostki ) jak i alternator owijamy folią/reklamówkami z biedronki/dilpakami. Kupujemy płyn np firmy K2 do mycia silników ( polecam ) i pryskamy ile wlezie ;) oczywiście na wystudzonym silniku. Stosujemy się do instrukcji ( trochę musi pożreć ten płyn :D ) I spłukujemy karscherem. Po zakończonym myciu zdejmujemy zabezpieczenie z kostek i je rozłączamy i dodatkowo przedmuchujemy sprężonym powietrzem lub sprayem do mycia elektroniki ( kontakt ) Ja tak robiłem w Benzynie i problemów nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z izolacją elektroniki folią to jest dobry temat, ale już nie musi nic kupować , aktywna piana na myjniach + gorąca woda bardzo ładnie usuwa oleje, smary i inny tłuszcz i kurz potem wystarczy to spłukać - sprawdzone w praktyce. Ja co prawda niczym nie owijałem tylko poczekałem trochę dłużej, aż woda z alternatora odparowała przed uruchomieniem silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to wszystkie zlaczki sa zabezpieczone przed wilgocia. nie jestem fanem czystych silnikow ,ale jak juz to robie to jedynym zabezpieczeniem jakie stosuje to jakikolwiek tlusty spray(nie wd40), pozniej srodek do mycia (nawet nie wiem jak sie nazywa, bo stoi w bance 30 ltr) beltam go z woda i spryskuje wszystko. daje 10 min i wszystko traktuje goraca woda z myjki cisnieniowej. oczywiscie unikam bezposredniego walenia woda na zlaczki, ale bez przesady. pozniej odpalam silnik i daje mu pochodzic z godzinke. temperatura z silnika i chlodnicy wysuszy silnik. nigdy nie mialem zadnego problemu.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze temat ...

ramirez1 udalo sie moze umyc ten silnik? hm? czy nie ruszales

ja juz zbieram sie przeszlo rok :D ale chyba czas - bo jak dzis otworzylem maske to tragedia! sam kurz i pyl ... pelno piasku - i teraz pytanei cyz lepiej zostawic tak jak jest czy lepiej myc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa firmy co pucuja auta typu smart repit ochrona lakieri i zymol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - dobra firma myjąca karoserię - jak powiesz , że chcesz umyć B6 to od razu umywa ale ręce. Niestety zbyt dużo elektroniki. Umyja jak chcesz na twoje ryzyko. Pozostają spraye i inne środki dostępne w sklepie. Chyba , że jakieś firmy rekomendowane np przez Zymol. Ciekawy jestem ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności