Skocz do zawartości
Przem735

Problem z regulacją interwału wycieraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Mam niemiły problem z wycieraczkami, a dokładnie z regulacją czasu ich przejść. W pierwszej pozycji włącznika wycieraczek następuję jedno przejście i koniec. Przełączając regulator czasu przejść na krótsze przerwy to znów raz przejdzie i koniec, w dół w ogóle nie działają. W dalszych pozycjach na szybkie i bardzo szybkie przejścia działa poprawnie. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz kolego czasem czujnika deszczu?? Zachowanie takie wskazuje ze powinienes miec czujnik deszczu z ktorego ida informacje do komputra kiedy ma wlaczyc wycieraczki (na pierwszysm stopniu). Najlepiej sprawdzic po lusterku - no chyba ze ktos wlasnie wymienil na lusterko bez tego czujnika lub zle przymocowal. Temat ogolnie wiele razy poruszany na forum!!

Sprawdz czy masz sensor deszczu przyczepiony do szyby przy lusterku jesli tak to albo walniety albo trzeba jeszcze raz zalozyc poprawnie albo szyba nieprzystosowana. Jesli nie ma czujnika to powinien byc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie to... Nie mam sensoru deszczu. Natomiast gdyby był, to nie miałbym regulacji częstotliwości przejść... Szukałem na forum ,ale temat kręcił się wokół dlaczego w ogóle nie działa, lub jak coś zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pufa

Mam borę, z czujnikiem deszczu. Nie działały mi czasowe wycieraczki. Przeczytałem już w dużej części forum golfa i passata. Mam kilka spostrzeżeń na temat Twojego posta:

1. Najprawdopodobniej masz czujnik deszczu. To, że masz regulację na manetce nic nie zmienia. To zmienia tylko czułość (mały deszcz - krótsze interwały i odwrotnie. Sprawdź przekaźniki pod deską rozdzielczą (od spodu) jeśli masz taki podłużny (mniej więcej zajmuje 2 normalne) z numerem 192 - masz czujnik deszczu (lub miałeś). Jeśli 377 - najprawdopobniej nie miałeś i problem jest gdzieś indziej. Może nawet i ten wspomniany przekaźnik.

2. Mam ten sam problem (jest to dość często spotykane przy wersjach z czujnikiem deszczu, jego niepoprawne działanie powoduje brak czasówek) i jakie są rozwiązania: Zmień przekaźnik - działa tylko 1/10 przypadków. Najczęściej jednak jest to wada czujnika deszczu - zły montaż, wyschnięty żel.

3. Zacznij od żelu - kosztuje to podobno około 25zł.

4. Jeśli nie zależy ci na czujniku deszczu - zmień przekaźnik 192 na 377. Wtedy będą ci działały czasówki. Czujnik pójdzie w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest tak: faktycznie, MIAŁEM czujnik deszczu, znalazłem nad podsufitką wtyczkę (czarną)... Ech... Co teraz zrobić, mam lusterko z czujnikiem fotochromatycznym, ale pewnie to nie działa skoro nie jest podłączone. Na allegro znalazłem http://www.allegro.pl/item573423822_vw_passat_b5_lusterko_wewnetrzne_sensor_deszczu.html

czy to jest komplet z czujnikiem deszczu? Nie bardzo wiem jak w Passacie wygląda taki czujnik. Czy może tak jak kolega (koleżanka) pufa proponuje wymienić przekaźnik 192 na 377. Czy to jest szybka zamiana, wyjąć włożyć i nić więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pufa

Kolega

Zdjęcia gdzie i jak wygląda czujnik deszczu (zamontowany) znajdziesz na forum - ja znalazłem.

Łączę się w bólu jeśli chodzi o montaż. Ja nawet nie wiem czy mi go zlikwidowano przed czy po zakupie (wymieniałem szybę po wypadku).

Z przekaźnikiem - tylko wyjąć 192 włożyć 377. Kilka tematów znajdziesz również na tym forum. Możesz posiłkować się również forum vvgolf. W tym temacie passat i golf się nie różnią.

Ale najpierw trzeba kupić a to wydatek na alledrogo około 90zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie. Faktycznie przekaźnik 377 rozwiązał problem i porzegnałem się z z instalacją czujnika deszczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z czujnikim deszczu .Miałem bąbelek powietrza w swoim autku pojechałem do vw żeby go usunąć. Usunęli ale bąbelek cały czas wyskakuje.Wiec podłożyłem tam kawałek plastiku(pomiędzy płytke a ten okrągły czarny plastyk) i znikł(mam nadzieje).Są tam tylko takie małe bąbelki (coś takiego jak w żelu do włosów tylko duzo mniejsze pół na pół milimetra ).Czujnik oczywiscie niie działa. W momencie gdy odłacze zasilnie na jakiś czas komp sie zresetuje i po 1-szym odpaleniu znów zaczyna działac (bo polewam i reagują) wyłaczam kluczyk i koniec brak reakcji. Moje ptanie czy wyjecie tej plytki to jakis problem można coś uszkodzic(prosiłbym o jakies fotki) chodzi o wymiane żelu bądź uszczelki oraz czy kupno regeneratora do czujnika deszczu coś pomoże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności